Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ciki 21 évesen anyagilag...

Ciki 21 évesen anyagilag függeni a szülőktől úgy, hogy még tanulok?

Figyelt kérdés
Nemrég fejeztem be az alapképzést, ami alatt 2 évig heti 10 órában dolgoztam. Arra elég volt a fizetésem, hogy az egyetemi dolgaimat (tankönyvek, füzetek, ruhák) és gyógyszereimet tudjam magamnak finanszírozni,de a kajában és a lakhatásom finanszírozásában a szüleim segítettek. Egy lepukkant koliban voltam azért, hogy minél kevesebbe kerüljön számukra a havidíj. Most mesterre jelentkeztem, ami miatt felmondtam a munkahelyen, mert nehéz lenne a kezdetben a 2 együtt. Persze ha bírni fogom újra elhelyezkedek majd valahol.

2023. aug. 2. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki!
2023. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem
2023. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki.
2023. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

26 éves koromig függtem tőlük, mert ügyesen csúsztam is az egyetemen, többet nem dolgoztam ezidő alatt, mint amennyit igen. Nem egy könnyű szakot végeztem egyébként se, de nekem személyesen is még nehezebben ment, mint a szaktársaimnak. A szüleim anyagi helyzete pedig szerencsére olyan, hogy nem terhelte meg őket. Most jól is keresek kifejezetten, végeredményben az ég világon semmit nem jelentett, hogy meddig függtem a családomtól.

Úgyis az a lényeg, hogy mit akarsz kezdeni az életeddel és tegyél érte aktívan, az meg hogy hogyan és mennyi idő alatt sikerül ezer másik dologtól is függ. Persze nem mindegy, hogy a szüleid ehhez hogyan állnak hozzá és van-e elég háttér ehhez, tőlük kérdezd meg inkább, hogy őket zavarja-e, az ő véleményük az ami valójában számít. Nyilván azt akarják, hogy elérd, amit akarsz és támogatnak jó esetben.

2023. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

26 leszek és februárban végzek msc-n, ha minden jól megy (0. a gimiben, egyik szakot meg fél év után otthagytam, mert nagyon nem feküdt...) és még támogatnak a szülők, szerintem nem ciki, kb minden ismerősömet támogatják.


Viszont, ha jó a jelenlegi munkahelyed, szerintem ne hagyd ott, nálunk (BME) kb mindenki dolgozik az msc mellett, a tanárok pedig tudják és figyelembe is veszik ezt. Én pl papíron 4x8 órát dolgozom egy héten.

2023. aug. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Annyiért mondanék fel, hogy nem a szakomhoz kapcsolódik a munka és mester alatt ha bírom keresnek már inkább valami szakomhoz kapcsolódót, hogy el tudják majd helyezkedni
2023. aug. 2. 10:36
 7/10 A kérdező kommentje:
*mondtam fel
2023. aug. 2. 11:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen valid. Nyilván így több időd lesz tanulni és képezni magadat és egyre jobban meg fogsz felelni majd a végzettséged szerinti munkákra is. Egyáltalán nincs miért cikinek érezned a helyzetet, ez egy folyamat.
2023. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem.


Egy felelősségteljes szülő tisztában van azzal, hogy addig tartozik kötelezettségekkel és felelősséggel a gyereke iránt anyagi téren, ameddig a tanulmányait folytatja.


Ezzel nyilván nem arra gondolok, hogy a gyerek végezzen el tizenkét büfé szakot, hogy addig is el legyen tartva negyven éves koráig, de az általános iskola után egy középiskola, -és egy felsőoktatási intézmény elvégzése szerintem mindenkinek kell hogy járjon — már ha a gyerek akarja — illetve egy darab átképzés/más ágazat tanulása, ha esetleg csalódik. Szerintem ez tekinthető normálisnak.

2023. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az életben semmi sem ciki. Törekedj a saját életed jobbá tételére, ha ez megy, akkor a másokénak jobbá tételére, a többi meg nem érdekes.

Ha a mások véleményére adsz, zsákutcába jutsz. Hallgasd meg, gondold végig és döntsd el, érdemes-e foglalkozni vele.

2023. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!