Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Személyiségzavaros emberek?

Személyiségzavaros emberek?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyen embereket? Milyenek valójában és amit mutatanak magukból? Esetleg elkerültétek őket ha megtudtátok hogy az? Vagy velük maradtatok és elfogadtátok?

2023. aug. 3. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En vagyok. Borderline. Szeretnek, en szakitok meg kapcsolatokat.
2023. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek személyiségzavaros illetőt, nagyon zárkózott.

Én nagyon kerestem a társaságát, velem jól elvolt.

2023. aug. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is van (borderline) és ismertem is más személyiségzavaros embereket.


Nagyon nehéz tud lenni (mindkét oldalán), rengeteg türelem és megértés kell hozzá, mivel itt arról van szó, hogy gyerekkorban nem ideálisan alakult a szülőkkel / gondozókkal való kapcsolat, ami miatt sokkal érzékenyebbek az átlagnál. Sokszor előjönnek azok az érzések, amiket kiskorukban éltek át, az elhagyástól való félelem pl az egyik, ami nagyon erős - ezért is van, hogy sokszor inkább ők szakítanak (ahogy írta is egy korábbi válaszoló), csak hogy "megelőzzék" a másikat, ne kelljen újra átélni az elhagyást.


Nárcisztikus, antiszociális személyiségzavar trükkösebb, ők általában fel sem ismerik, hogy baj lenne velük, vagy nem akarják elfogadni, ezért nem is törekednek a fejlődésre, nem mennek el pszichológushoz, nem törődnek a másik fél érzéseivel. Valahol mélyen bennük is ott van az elveszett, sérült, magára hagyott kisgyerek, és együtt tudok érezni velük, de én már megtanultam, hogy az ilyen emberektől távol kell tartanom magam, mert lehetetlen megváltoztatni őket.


Skizoid / paranoid megint egy ütős valami, ha nem élted át, nehéz megérteni, min mennek keresztül.


Amúgy sok személyiségzavaros nagyon kedves, érdekes, vonzó, aztán ahogy mélyebben megismered, láthatod a sötétebb részeket is (ami mondjuk mindenkiben van), és akkor talán azt érzed, hogy neked ez túl sok.

2023. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is borderline vagyok. Néhányan elfogadnak ilyennek, de a családomon kívül kevés kapcsolatom van. Van egy közel 30 éve tartó, barátinak mondható kapcsolatom, ami néha miattam akár évekre is megszakad, aztán újraindul. Az illető nem is tudom, hogy lehet ennyire megbocsájtó és türelmes. Milyen vagyok valójában? A rosszabb időszakaimban kiszámíthatatlan, szélsőséges és bizalmatlan, a jobbakban viszont empatikus és segítőkész. Ezeket mind meg is mutatom magamból. Most van egy nagyjából másfél éve tartó kapcsolatom, amiben nekem is empatikusnak kell lennem a másik fél felé és egyelőre működik a dolog, bár ez nem csak rajtam múlik.
2023. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nárcisztikus zavarral diagnosztizáltak, állami rendszerben. SCID-5 teszttel.
2023. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Az szemelyisegzavarnak szamit ha homo vagyok de nem tudjak rolam? Ha kerdezik kamuzok valami csajokat mindig
2023. aug. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, annak köze nincs a személyiségzavarhoz.
2023. aug. 6. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!