Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az miért nem hír, hogy ilyen...

Az miért nem hír, hogy ilyen hűvös nyarunk már rég nem volt?

Figyelt kérdés

A tavalyi, tényleg döglesztő nyáron minden tele volt azzal, hogy mindmeghalunk, készüljünk, ez hátralévő életünk leghűvösebb nyara, ennél már csak rosszabb jön, elfogy a víz, stb. Hát nagyon nem jött be, mindenki érzi, milyen az idei nyár.

Azt gondoltam, majd írnak róla valahol, de semmi. Sőt, most is olyan címek jönnek velem szembe, hogy "Ez már nem globális felmelegedés, hanem globális megfővés." "Ez a világtörténelem legmelegebb júliusa" Én meg a cikk olvasása közben inkább bekapcsoltam a fűtést.

Tudom, erre az a sztenderd válasz, hogy a hűvös nyár is a klímaváltozás miatt van, pedig emlékszem gyerekkoromból is hasonlóra, pl. '96 nyara is ilyen volt nagyjából.

Van még olyan rajtam kívül, akit hasonlóan idegesít ez az egész? Hogy miközben pulcsiban ülök a gép előtt, és hidegek az ujjaim, azt próbálják lenyomni a torkomon, hogy ilyen meleg nyarunk még soha nem volt?


2023. aug. 4. 11:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%
Engem is idegesít ez a bezzzeg gyerekkorunkban nem volt ilyen meleg! 1. DE volt! 2. Milyen meleg? Hol? Odaköltözöm!
2023. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell feltétlen rosszra gondolni, régen szenzációhajhászásnak hívták, ma kattintás vadászat.

Fönn kell tartani a feszülstésget és az adrenalint. Ha azt mutatod az időjárásjelentében, hogy a 34 fok vérvörössel jelölt hőség, és mindmeghalunk, akkor az fönntartod az emberek figyelmét, ha a rettenetes júliusi 34 fokot naranccsal jelölöd, horribile dictu zölddel vagy kékkel, az emberek azt hiszik nem kapnak releváns, fontos információt, és lassan átszoknak egy másik műsorra.

2023. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Csak az ebben a szomorú, hogy ezt olyan hírportálok követik el, amiket én egyébként megbízhatónak tartok.

És nem is az a baj, hogy engem idegesít, mert tudom kezelni. De a 6 éves, idén első osztályt kezdő keresztlányom már klímaszorongó. Rendszeresen sír, és olyanokat mond, hogy tudja, hogy ő már nem fog felnőni, mert addigra felgyullad a föld. :( Ez rettenetes.

2023. aug. 4. 11:31
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
#2 Leírta a lényeget. Ha leírják, hogy "nagyon kellemes, mérsékelten meleg nyarunk van, nyugodtan menjenek strandolni, idén nem kell rettegni a harmadfokú napégéstől, sétáltassák állataikat és élvezzék ezt a csodálatos, enyhe időt" az közel sem fog annyi embert érdekelni, mint a "MIND MEGHALUNK EZ MÁR A POKOL ISMÉTLEM EZ MÁR A POKOL !!35!!! FOK ÉS HOLNAP !!!!36!!!! LESZ". Mert az utóbbi pánikot kelt, és rengetegen elvesztik ilyenkor a józan ítélőképességüket ami a kérdezőnek szemlátomást megvan, vagyis ilyenkor magába mérlegeli hogy "hát de nekem nincs is melegem". Helyette rögtön átkapcsol az agyuk világvége hangulatba és a telefont szinte szétroppantva, 150-es vérnyomással olvassák a cikket. Szomorú hogy erre van kereslet, dehát ez van. Nem tudom az újságírókat hibáztatni, ők a keresletből élnek, kénytelenek alkalmazkodni.
2023. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%

Hehe, én amikor kicsi voltam azt hittem, hogy ha majd kilyukad az ózon pajzs (akkor az volt a téma) a Föld körüli lebegő egyszerűen elszökik mint egy lyukas lufiból és mind megfulladunk. Még gyakoroltam is, mennyi ideig tudom visszatartani a levegőt.

Beszélgessetek, mondd meg neki, hogy igen, valóban nőtt egy kicsit a hőmérséklet, de szó sincs róla, hogy grill csirke lesz belőlünk, volt jégkorszak is, azzal is megbirkóztunk, ezt is megoldjuk.

2023. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Tényleg ózonlyuk is volt! Aztán valahogy az a téma is uncsi lett egy idő után.
2023. aug. 4. 11:45
 7/24 anonim ***** válasza:
43%

Én inkább a cikkeket kommentálókról írnék bővebben, ha nem baj. Az utóbbi időkben az emberek azért kelepelnek, hogy nyáron se legyen több 25 foknál, ha ettől jóval hűvösebb van, akkor még örömtáncot is járnak. Ez a trendi. Mindenki önző és elborult elméjű, aki szereti a meleget és strandolni (ja, és biztos munkanélküli), bezzeg a szívbetegek meg a tűző napon dolgozók… Az nem érdekes, hogy van csomó más betegség, aminek meg az egyéb időjárási körülmények, időváltozás nem tesz jót. Ha egy nap már meleg van, tűz a nap, akkor úristen, aszály, kiszárad az összes növény, környezetvédő lesz az ország ¾-e, de ha házakat elmosó csapadék ömlik, az nem érdekes. A lényeg, hogy ne legyen „pusztulat” 1 nap se, és ez a megnevezés már 30 foknál kijár…


A cikkekről meg annyit, hogy ott rendszerint minden időjárási jelenségről túloznak. Brutális lehűlés, brutális kánikula stb. Arra többen kattintanak. Ahogy a celebek esetén is, mindennapos a botrány, sokkoló és egyéb jelzők, akkor is, ha valójában semmiségről van szó. Vagy pl. az egyik „kedvenc”, azt sugallja a cím, hogy egy celeb párosnak (újabb) gyermeke lesz, miközben mondjuk vettek egy hörcsögöt:-)

2023. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
28%
Azért nem hír mert túlságosan ellentmond a valóságnak. Bár így is lehoznak túlzó cikkeket ha jön felmelegedés akkor 30 feletti foknál pokoli kánikulákra hivatkoznak. Egy normális nyár az idei, rémhírkeltésre már senki nem kíváncsi.
2023. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
30%

A klímahiszti egyrészt biznisz, másrészt a blm, az lmbtq, a covid lezárások, a cancel kultúra, a woke, stb sorába illeszkedik.

Ennek a zászlaja alatt sokmindent le lehet nyomni az emberek torkán.

A média az egy külön fejezet. Az összes hír, ami a mainstreamben megjelenik, egy központi helyről jön, illetve ki van adva, hogy mit lehet, mit nem lehet és mit kell mondani az embereknek.

2023. aug. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"A klímahiszti egyrészt biznisz, másrészt a blm, az lmbtq, a covid lezárások, a cancel kultúra, a woke, stb sorába illeszkedik."

Az tény, hogy melegszik az időjárás. Ezt már akkor megmondták, amikor szó se volt lmbtq-ról, meg a többi hülyeségről. Az is igaz, hogy Magyarországon egyre melegebbek a telek, én már évek óta nem is fázom, hó is alig van, pedig régebben sok volt. Ahol én élek (Pest környéke), se tavaly, se idén nem esett egy szem se. Ez nem hamis nosztalgia, mindenki tapasztalhatja, aki elmúlt 10 éves.

Én csak azt nem értem, hogy miért kell akkor is károgni, meg a pánikot kelteni, amikor itthon nincs semmi különös. Most is olvastam egy cikket (direkt nem linkelem be, nem akarom az olvasottságát növelni), hogy egy dél-koreai cserkésztáborban rosszul lettek a gyerekek a melegtől. Most komolyan, van, aki képes amiatt pánikolni, mert Dé-Koreában meleg van?

2023. aug. 4. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!