Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A grúzok beszélnek oroszul?

A grúzok beszélnek oroszul?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy Grúziának külön nyelve van, és egy részük del-kaukazusi, de erdekel hogy az orosz mennyire elterjedt nyelv arra

2023. aug. 5. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
A magyarok beszélnek románul?
2023. aug. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező nyelv volt, és szerintem most sem általános hogy helyette angolul vagy németül tanuljanak. Ha valamilyen idegen nyelven mégis, akkor esélyes hogy oroszul. Szerintem főleg a 40-nél idősebbek minimum túlélő alapszinten nem felejtettek el. Grúzia nem egy nagy ország, de a leghosszabb határszakasza Oroszországal van. Mostanában elég sok orosz is menekül oda a katonai szolgálat elől. Azon kívül a kaukázusi népek között most is az a legkézenfekvőbb nemzetközi kommunikációs nyelv.
2023. aug. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én követek egy orosz youtuber-t, aki egy ideje Grúziában él. Elmondása szerint, nem nagyon, ő most grúzul tanul.
2023. aug. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1989-ben meg allamnyelv volt.
2023. aug. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4.: Igen, akkoriban omlott össze a Szovjetúnió ugyebár, Grúzia csak azóta hivatalosan is független ország, bár ezt az oroszok azóta se nagyon akarják érteni...
2023. aug. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

4

1989-ben még nálunk is kötelező tárgy volt...

2023. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 az egy dolog, sosem volt az országban kvázi hivatalos nyelv.
2023. aug. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es!

Úgy van!

És a Bisztro-t ( gyorsbüfé) kivéve, nem láttál orosz feliratokat, cégneveket oroszul, mint manapság az angolt.

Hányás.

2023. aug. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8

Az angol világnyelv. Az orosz nem. Angolul kb. az összes turistával tudsz kommunikálni, oroszul nem. Nem véletlenül van angolul kiírva minden, ahol abból élnek, hogy vásárolnak tőlük.

2023. aug. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!