Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ázsiaiak fehérek?

Az ázsiaiak fehérek?

Figyelt kérdés

Az ázsiai alatt a kínai,japán,koreai és más távol keleti népekre gondolok.


[link]


Itt a lány aki Zendaya mellett van koreai és nekem totál fehérnek tűnik.

Illetve több ázsiai szereplő is pl amerikai filmekben mindig fehérnek tűnik.

Szerintetek?



2023. aug. 5. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Nem hívják őket annak. Amúgy meg egy nőnél sosem tudhatod, milyen vakolat nélkül.
2023. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Napozas utan sargulnak be. Tehat ha vedik magukat a naptol,ami a korukben nagy divat,akkor feherek!
2023. aug. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de egyenlő rendű a fehérrel (Nem alacsonyabb)
2023. aug. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sárgáknak szokás őket nevezni, de én ezt egyáltalán nem érzékelem rajtuk (lehet, hogy azért, amit a #2-es írt). Szerintem alapjáratilag ugyanolyan fehér bőrűek, mint az európaiak, de a hajszínük sötét. A legfőbb jellemzőjük a mongolredő, innen lehet tudni, hogy ázsiaiak.
2023. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
a kínaiak sárgák, de a japánok pl "fehérek" nem lehet egységesíteni azzal hogy ázsiai. amúgy az indiaiak meg olyan barnák mint a cigányok pedig az is ázsiához tartozik
2023. aug. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 2-es írja.

Ők maguk viszont azt mondják, ha lebarnulnak, hogy ,,de fekete lettél!"

(ezt Yang Yang-tól hallottam, aki youtube-on tanít kínai nyelvet.)

2023. aug. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

A mongoloiditás nem színben, hanem fejformában különbözik az európaiaktól. (Nyilván azonos éves napsütési órájú térségeket összevetve, mert itt is, ott is van különbség.) Ez a színezési világkép az amerikai kultúra idemajmolása. Mivel ők maguknál (érthető okokból) színek szerint csoportosítanak, hát a rend kedvéért ráhúztak már egy színt azokra is, akikre nem lett volna mit, csak hogy kerek legyen a perec. Jó, valahol telefújta a löszpor sárgára az arcokat, onnan ered ez a sárga elmebaj, azt ennyi. Ne meresszétek a szemeteket mindenféle képeken, nem fogtok sárga mongolokat látni, legfeljebb fehérebbeket és barnábbakat, kb. mintha lemennétek Észak-Olaszországból Szicíliába.

Eurázsiában, a Selyemút mentén az embereket nem színek, hanem a mongoloiditás mértéke alapján tagoljuk.

Ha valamiben van különbség a nyugati, óceáni éghajlaton és a szélsőségen kontinentális vidékeken élők bőre között, akkor az az, hogy az utóbbi hatalmas színváltozásra képes. Télen sápadt gésafehér vakolat nélkül is, nyáron meg úgy lebarnul, mint az afgán menekült.

Azonos szélességi fokon nem különbözik a kínai meg a japán színe. Amikor ti színeket különböztettek meg, az egyszerűen azon múlik, hogy valaki egész nap egy szobában nyomkodja a kva telefonját, vagy egész nap kint aszfaltozik a tűző napon. Kínaiból általában a munkásemberrel találkoztok, nem aranykalitkában őrzött hímes tojásokkal. Le tudnak ám nagyon csúnyán barnulni azok is, akikről nem gondolná az ember. Főleg miután eltűnnek már a képernyőről...

2023. aug. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen a szegénység jele volt, ha valaki nem fehér bőrű volt, azóta ugyanez a hozzáállás, "ciki", ha valaki nem vigyáz a fehér bőrére. Ha valakinek viszont sötétebb, akkor kifehéríttetheti a bőrét, ez nagyon gyakori, szó szerint fehérítős krémeket és egyéb technikákat alkalmaznak rá.
2023. aug. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek a képen lévő ázsiai lánynak nem természetes a bőre?
2023. aug. 6. 12:25
 10/12 Fehér Barbara Kyoko ***** válasza:
86%
A kettes valaszadonak teljesen igaza van. En vegyes szarmazasu vagyok, de ez ram is igaz- ha nem er nap, tok sapadt vagyok, mint hofeherke a fekete egyenes hajammal. De ha sokat vagyok kint a napon, akkor ilyen erdekes sargassum, okkeres arnyalatot kap a borom, plusz meg tobb anyajegy- de nem igazan tudok leegni.
2023. aug. 7. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!