Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért prolizzák itt le,...

Miért prolizzák itt le, egymást az emberek a kérdések alatt? Itt mindenki gazdag? Vállakozó,munka adó?

Figyelt kérdés
A proli kifejezés az (általában fizikai) bérmunkából élőket jelentő proletár szó lekicsinylő formája. A hétköznapok során napjainkban a proli kifejezést leggyakrabban közönséges, műveletlen, igénytelen, szegény értelemben használják a társadalmilag alacsony státuszú személyekre.
2023. aug. 10. 04:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy vettem észre hogy a hétköznapi nyelvben a "proli" kifejezést inkább viselkedésre mondják, nem pedig arra ha valaki szegény vagy kétkezi munkás. Kb a tapló/gyökér szinonímájaként.
2023. aug. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
A magyarnak van egyfajta agyi problémája, amit megspékel Viktorta hozzáállása, így egy totális káoszban él e társadalom egy ideje.
2023. aug. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Itt mindenki használ minden féle fajta kifejezést a másikra.

Sajnos a fele annyira proli, hogy azt se tudja mi mit jelent. Mindenki sz*r a másik szemében csak ő a jó. Ezen az oldalon 99% ban a társadalom által elnyomott, kiközösített emberek vannak akik csak itt anonim módon tudnak “érvényesülni”. Máshol a kinézetük, tehetségtelenségük, tutyimutyiságuk miatt nem fogadják el őket. Itt élik ki magukat a legtöbbször teljesen félretájékoztatva a kérdezőt mert a kis álomviláguk alapján válaszolnak, a valóságban nagyon sokat nem úgy vannak/mennek a dolgok mint azt ők itt leírják. Sokat a lepontozott válaszok a hasznosak. Ja és dehogy gazdagok, azok nem a gyakorin tengetik mindennapjaikat.

2023. aug. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Itt divat csak a gyakorin.
2023. aug. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Mert nem ismerik egymást.


Pedig a proli alatt sokszor a szellemi és fizikai igénytelenséget is lehetne érteni.


Viszont a magyarok legnagyobb részének nincs is szellemi igénye.


Ez látszik a politikai rendszeren, demokratikus érdekérvényesítésen, pénzügyi kultúrában, öltözködésben, egészségtanban, tanulási vágy hiányában stb.


Tehát a proletár, proli szóhoz többségében köthető a szellemi és fizikai igénytelenség.

Ösztönlény viselkedés.

2023. aug. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Számomra a proli nem az anyagi helyzetet jelöli.


Hanem a szellemi igénytelenséget, trágárságot, butaságot.

Nézd meg hány jólöltözött ember van, de mikor megszólal a kapa kiesik a szájából:D


Vagy, amikor van pénze, de elhízott, kedvenc kajája a zsíros kenyér sörrel:D

És kiszáll a drága autóból, de folyik szét:D

2023. aug. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem miért teszed fel a kérdést. Rákérdezel hogy miért hívják prolinak a kétkezi munkást, aztán leírod hogy amúgy magyon is tisztában vagy vele hogy nem a munkásokat hívják prolinak hanem a valamilyen viselkedésűeket, tehát semmi köze a vagyonhoz.
2023. aug. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kitana. ***** válasza:
80%

Én azt vettem észre, hogy a napokban azokat szerették leprolizni, aki szeret a barátaival esetleg beülni valahova és alkoholt inni, de még a strandra járás is proli dolog lett pár napja.

Manapság a proli kb egy bárki által ráhúzható szó az olyanokra, akik nem úgy élnek, ahogy az neked tetszik🤷‍♀️

2023. aug. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Shaddark ***** válasza:

Mert sajnos rettenetesen rossz a porosz típusú oktatás. Mindig is az volt, 50 éve is.

Az élethez szükséges alap tudásból szinte semmit nem tanítanak. Csak egy nagy halom felesleges dolgot, jobbára bemagolni valót.

Én az érvelési hibákat már általánosban tanítanám, mert ha felismerjük, elkerülhetőek a teljesen felesleges és meddő, sehová sem vezető viták.

Mert a vita amúgy jó dolog, ha érti valaki a módját. De senki nem érti, mert honnan tudná? Szorgalmasabbak utána néznek, de azért ez nem jellemző.

- Ahogyan a személyiség típusokat sem tanítják, pedig szerintem az is már általánosban kötelező tárgy kellene hogy legyen. Ha valaki nem ismeri fel, hogy a másik másként működik, azt hiszi az ő nézőpontja az egyedüli helyes és e miatt élből azt hiszi hogy a másik buta, azért nem érti. Pedig csak egy másik nézőpontból, más prioritásokkal, más fontossági sorrendben dönt ugyanarról. Így sokszor egy másik döntés ami a mi személyiségünknek hibás, neki pont hogy a legmegfelelőbb.

2023. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha már itt sem azok...
2023. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!