Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy szenzáció,...

Miért olyan nagy szenzáció, hogy egy fiatal magyar srácot több amerikai egyetemre felvettek?

Figyelt kérdés

Gazdag szülők gyermeke aki világ életben elit magániskolában pallérozódott és most lehetősége van nagynevű amerikai egyetemekre menni, és akkor? Mármint, most nem valami keserű irigység szól belőlem, tényleg érdekel. Gondolom, évente van pár tucat ilyen fiatal, általában ezekből lesznek politikusok, cégigazgatók, stb, és ez így megy amióta világ a világ, szóval nem értem, miért kapták fel.

Maradjunk annyiban, hogy ez a felső 1% kiváltsága itthon, a maradéknak ez többnyire csak illúzió, vagy akinek sikerül az tényleg vért izzadva jutott el oda.



2023. ápr. 16. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ez a fiatalember lehet, hogy elit "magániskolában pallérozódott", de elolvastad, hogy feladatokat vállalt és nem várta hogy a sült galamb az ölébe hulljon. Amerikában is azokat veszik fel oda akik tesznek a közösségért és aktívak. Sportolnak, önkénteskednek stb.
2023. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Szepesi Richárd az apja.


"Magyar szállodás vállalkozó, akit jelentős állami hátszér segít a terjeszkedésben. Idegenforgalmi körökben Szepesit kifejezetten jóképességű szakemberként tartják számon, de abban is teljes az egyetértés, hogy mesés karrierje nagyban köszönhető annak, hogy nagyon jól házasodott. Matolcsy György korábbi bizalmasának, Nagy Rózának a lánya Kante Awa Szepesi Richárd felesége"


A gyerek biztos jó eszű, nem vitatom.

De hogy csak megszületnie volt nehéz ebben az életben az olyan biztos, mint hogy én itt ülök!

2023. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Irigyek vagytok. A fiatalok zöme "élni akar", "önmegvalósítani", stb., amikkel megmagyarázza, hogy miért nem tanul, kerüli az iskolát, nem alszik otthon. Erre jön valaki, aki valamit elért és sajnáljátok tőle, mert ti soha nem voltatok kiválóak semmiben.
2023. ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%

Tok jo dolga van majdhogynem irigylem.


Mitol tunik ugy neked hogy mindenki emiatt magasztalja?

2023. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1 igen, elolvastam az interjút, valóban nem a sült galambot várta, de vagy félszáz embert ismerek kapásból, akik sokat tettek a közösségért, szociális munkákat vállaltak, önkénteskedtek, és ez jól is jött nekik az állásinterjún, csak emellett küzdöttek a megélhetéssel, hogy egyetem mellett 2-3 helyen kellett melózniuk, halasztaniuk, van, aki el sem végezte pedig ígéretes volt, stb

Itt nem erről van szó, hanem arról, hogy neki tényleg minden lehetősége megvan arra, hogy jó élete legyen. Persze, ez tőle is függ, de neki nincs ellenszél, sem nehezített pálya. Mint amikor a jó Baumgartner Zsoltinak szurkoltunk, hogy végigtudjon gurulni a pályán az 1 pontért, semmi más dolga nem volt.

2023. ápr. 16. 19:44
 6/7 anonim ***** válasza:
6%

Mert az egyetem időpazarlás,és azokat az éveket befektetve másba milliószor több sikert lehet elérni?

Kit érdekel az egyetem?

A tanárok mind 30 éves autókkal járkálnak be,aztán ők tanítanak bármit is.

Hagyjuk már.

A mai emberek 99%-a vak.

2023. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Itt annyi a lényeg, hogy lehet, hogy okos, szorgalmas gyerek, de ilyen háttér nélkül ez neki sem ment volna ,ennyi.
2023. ápr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!