Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket hívott már fel telefon...

Titeket hívott már fel telefonos csaló? Ha igen mit próbált beadni és ti mit mondtatok neki?

Figyelt kérdés

2023. aug. 14. 22:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Igen, Banki adatokat szeretett volna kicsalni.. illetve céges vonalas számon már rengetegszer hívtak csalók.
2023. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Igen és át is vert :( Utána szégyelltem magam és nem is mertem elmesélni a családomnak.


Ma már röhögök rajta, hogy ennyire id.ióta voltam. :D


Már nem emlékszem a pontos részletekre, de azzal hívott, hogy a mobilszolgáltatótól telefonál és, hogy kellett volna levelet kapjak és szólni szeretne, hogy ha valamilyen aktiválást nem csinálok meg akkor másnaptól nem lesz aktív a telefonom és, hogy csináljuk meg együtt az aktiválást.

Már nem emlékszem hogy zajlott, de valami sms-t kellett küldenem kódokkal és a kódokat ő diktálta. Az elsőnél kiírta, hogy sikeres volt. Ezt mondtam és ekkor egy másik kódot bediktált, ott is kellett valamit nyomogatnom és kiírta, hogy sikertelen, valami fedezethiány miatt. Beolvastam a hibaüzenetet, erre annyit mondott, hogy ez azt jelenti, hogy sikerült az aktiválás és udvariasan elbúcsúzott.


Utána felhívtam a szolgáltatót, elmondtam mi történt, hogy zajlott a beszélgetés, kiderült, hogy az illető 2 kártyát szeretett volna feltölteni, ebből egy sikerült is neki.


Kb ennyi volt. Azóta volt egy csalógyanus hívás, adategyeztetés miatt hívott, ráraktam a telefont, rákerestem a neten a számra, csomóan írták, hogy csaló, aki adatokat szed ki az emberből.

2023. aug. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Még évekkel ezelőtt hívott egy pasas, "az OTP-től", hogy nyertem egy autót. Elég fura volt már a legelejétől, nem hittem el, de azért beszélgettem vele egy kicsit, mert kíváncsi voltam, mi lesz ennek a vége. Egy ponton elkezdett erőszakoskodni, hogy keressek egy bankautomatát, és ott kövessem az utasításait, és amikor mondtam, hogy elfoglalt vagyok, nem tudok bankautomatát keresni, idegesen megkérdezte, hogy "Akkor most kell magának az autó, vagy nem?" Akkor rátettem a telefont. Utánaolvastam később, bevett csalás, de nem igazán értem a logikáját, valahogy pénzt akart utaltatni magának.

Meg amikor Angliában éltem, folyamatosan kaptam olyan hívásokat, hogy hallották, nemrég balesetet szenvedtem. Persze ez sem volt igaz. Ebben is volt valami logika, olyan embereket akartak lehúzni, akik valóban balesetet szenvedtek, és a nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb találtak is ilyet.

2023. aug. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Végrehajtóknak adták ki magukat, Tóth és társa azt hiszem. Azt mondták van valami tartozásom a Fővárosi törvényszék felé. Vagy mi😁 Nem tudták meg mondani pontosan milyen tartozás, csak miután fizettem. Azonnal utalnom kellett volna, különben azonnal megy az inkasszó a számlámra, meg jönnek hozzám behajtani. Igazából gyanús volt végig, ezért sem fizettem, de olyan profin adták elő(még át is adta a telefont a felettesének), hogy majdnem bevettem. Aztán később átgondolva higgadtan egyértelműen csalás volt, pl az elején ők kérdezték a nevemet, címem, azt sem tudták kit hívnak. Csak hirtelen letámadtak, profi szöveggel, gondolkodni sem volt idő. Nagy mocskok ezek. Amúgy egy ideig nem fizettem a tb-t, és arra gondoltam, hogy az lehet. Mert amúgy más tartozásom biztos nem volt. Ezért nem tettem le rögtön a telefont.
2023. aug. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Persze, nem is egyszer.

Régen még a feltöltőkártyás mobilos időkben a szokásos csalás. Meg párszor volt ilyen kiválasztottak valami adatbázisból duma, meg ajándékcsomag. De végig se hallgatom az ilyet már. Régebben elszórakoztam velük kicsit, de olyankor meg ők sértődnek meg és b/sszák rám a telefont XD

2023. aug. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Igen. Év végén hívtak fel az “OTP” banktól hogy összesítették a hiteleimet és az egyikkel el vagyok maradva de mielőtt el mondaná miről van szó adjam meg az adataimat amiket kér tőlem. Mondtam neki hogy én nem adok ki semmilyen adatot de be fogok menni személyesen a bankba és meg kérdezem miről is van szó. Erre az volt a válasz hogy nincs szükség rá mert ha nem vagyok vele hajlandó tárgyalni akkor majd postai úton küldenek levelet. Azóta is küldik :)
2023. szept. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Senior Séf ***** válasza:
95%
Állítólag karambolozott az unokám. Talán el tudnák simítani az ügyet, ha helyben kifizeti az okozott kárt. A dolog szépséghibája az volt, hogy akkor még messze nem volt a legidősebb unokám sem abban a korban. Azt hittem,valaki szórakozik velem, és belementem a játékba. Kértem, adják a telefonhoz az unokámat, de addigra "elvitte a mentő". Szó szót követett,végül nagy nehezen belementek abba, hogy nem kell megadnom a számlaszámomat, ha sürgősen utalok 380 000-et az általuk diktált számlaszámra. Addigra leesett, hogy csalókról van szó, azonnal hívtam a 107-et. De hát nem addig van az! Létezik egy ingyenes zöld szám, azon kell bejelentést tenni! Nagy kegyesen azért felvették a bejelentést, meg az adataimat. De hogy aztán egyáltalán rámozdultak-e az ügyre, azt máig sem sikerült megtudnom
dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Hívásos csalás nem rémlik, de SMS-ben meg emailben rengeteg ilyet kaptam már hogy "csomagom elveszett, megsérült/úton van és fizessen ennyit meg annyit, meg adótartozásom van, persze mindig ilyen eszkábált kamu címekről meg számokról, emailben is mikor állítólag a DPD küldte a levelet, de valami kínai vagy milyen email címről, google fordítós szöveggel, olyan csomagra amit sose rendeltem, persze, biztos majd befizetem nekik...

Hívás igazából csak az az érdekes mikor Észak-Macedóniából hívnak például, de az olyat fel nem veszem, tiltom rögtön, az ilyet felvenni is végzetes lehet, le se tudod tenni utána.

dec. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

#4-es "Végrehajtóknak adták ki magukat, Tóth és társa"


Akkor kitartók, engem a múlt héten hívtak, ki nem jelzett számról - szombaton. A bemutatkozás után rögtön azt kérdezte, hogy kivel beszél. Már fura volt, egyrészt semmi dolgom végrehajtókkal, másrészt a szombati nap miatt. Annyit válaszoltam, hogy biztosan emlékszik rá, kit hívott fel, erre nekiállt erősködni, hogy márpedig a saját érdekemben jobban teszem, ha "azonosítom magam". Mondtam neki, hogy egy ki nem jelzett számnak szombaton délben felejtse el, hogy bármit is azonosítok, és letettem.

febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy velem még a kettőezres évek elején történt vicces, de nem telefonon.


Gimis voltam és nyelvvizsgát mentem befizetni. Az utcán elővettem a papírokat amiket egy fekete dossziéban tartottam, megnéztem a pontos címet és elkezdtem keresni, de mem találtam.


Na már most ez abban a korszakban volt, amikor nem volt okos telefonunk térképpel, tehát random embereket szólítottál le útbaigazítás végett és én is így tettem. Odamentem egy anyukához aki a kisgyerekét vitte ölben, és belekezdtem, hogy "Elnézést!", mire a nő azonnal elkezdte rázni a fejét és elindult tovább. Én döbbenten csak annyit mondtam, hogy csak egy kérdésem lenne, de az anyuka visszaszólt, hogy nem.


Meglepetten álltam, aztán észrevettem, hogy a kezemben van egy dosszié, rajta papírokkal és így már világos volt, hogy valami közvéleménykutatónak nézett. :D


Gyorsan elpakoltam és úgy mentem oda a következő emberhez megkérdezni, hogy merre találom az utcát, amit kerestem. :D

febr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!