Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régen mindennek utána olvastam...

Régen mindennek utána olvastam a neten, minden hírt elolvastam, megnéztem a felkapott videókat a YouTuben, illetve mik a legjobb Playstation játékok, annak ellenére, hogy nem volt sosem. Mi történt velem, hogy ennyire érdektelen lettem?

Figyelt kérdés

2023. aug. 16. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Változik az ember.

Mennyi idős vagy, mivel foglalkozol most?

2023. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
A hírekre vonatkozóan: ha a magyar hírekre gondolok, akkor az állandó változatlanság miatt nem igazán érdekel: "SorosGyúúúrcsánmigránsharcellenségakcióterv a hibás"
2023. aug. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tech híreket olvastam főleg, de már a technológia sem érdekel annyira, tehát mik az új telefonok, tv stb
2023. aug. 16. 20:03
 4/10 A kérdező kommentje:
28 vagyok most
2023. aug. 16. 20:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel foglalkozol, mi tölti ki a napod?
2023. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Asszisztens vagyok egy irodában. Igazából semmi, munka után haza jövök ennyi az életem
2023. aug. 16. 20:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Valami hobbit kéne keresned, ami érdekel.

Elsőre keresgélj az interneten, hogy mi lehet érdekes.

2023. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De milyen hobbit? Semmi sem érdekel
2023. aug. 16. 22:06
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell keresgélni.

Beírod, hogy "hobbi", és rögtön feldob pár tippet, leírással együtt.

2023. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rám is jellemző volt ez, de én a felkapott dolgoktól már több éve távol vagyok, tehát lehet, hogy nem ugyanazt éled meg, amit én.

Igazából a hírek terén - utólag látom így - kellett egy jóóó nagy mennyiségű információ, hogy kialakuljon egy látás. Azután elolvastam egy hírnek a címét és sejtettem, hogy mit takar. "nem újdonság", "nem érdekel" (sokszor kevés is volt az internetem (mobilnet, élethelyzet...), ez rendesen segített abban, hogy leszokjak erről, és később amikor sok internetem volt, akkor sem nyitottam meg már őket) és mentem tovább. Ezzel ellentétben régebben rengeteg hírt megnéztem (videó formájában). De igen, ahogy 2-es írja: állandó változatlanság. Rémisztgetések sora nézettség miatt. "Soha nem látott mértékű..." - 100-nál is több alkalommal szerepelt ilyen és ehhez hasonló cím a hírek címében (akár coviddal, akár az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban, vagy bármi mással kapcsolatban), mire megértettem, hogy emögött semmi valóság nincsen. Csak annyit értek el vele, hogy lejáratták az efféle megfogalmazásokat és pocsékolták az időmet (meg én sem vettem észre hamarabb, igaz). Míg régen heti sok-sok hír videót megnéztem, addigra ez mostanra legfeljebb 5-öt tesz ki, de van, amikor közben abba hagyom a nézését, mert megértem, hogy nem érdekes a számomra (a címből ez nem mindig világos) - mármint az 5-be ezek az esetek is beletartoznak. Kissé azért hiányoznak az események (de nem a pánikkeltés és nem a politika). 1-2 éve talán több esemény is volt látható a covidln kívül.


Felkapott videók: "Vajon miről szólhat?" Kíváncsiság motiválhat. Bár a felkapott videók többsége primitív vagy hasztalan a szemszögemből az értékrendem szerint, ezért is távozok tőlük messze. Szerintem ugyanaz lehet a magyarázat, hogy szereztél egy nagymennyiségű információt és már nem sok újdonsággal találkozol.


"Tech híreket olvastam főleg, de már a technológia sem érdekel annyira, tehát mik az új telefonok, tv stb" - Nehéz megérteni számomra, hogy hogyan lehet állandóan a legújabb telefonok és tv-k után érdeklődni. Presztizs, elismerés utáni vágy, kérkedés, tűnjek valakinek tőle? Mármint, hogy miért venné meg valaki. Ha pedig nem veszed meg, akkor miért nézed? Ugye kihasználni értelmesen az emberek többsége nem tudja. Sorba állni napokat azért, hogy neki legyen először olyan készüléke...jó, ez már eltér a kérdéstől.


A hobbi kérdésére viszont már nem reagálok.

2023. aug. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!