Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen lesz a világ 2050-ben?

Milyen lesz a világ 2050-ben?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, írjátok le, hogy mit gondoltok a jövőről, milyennek képzelitek el 2050-ben. Akár világszinten, de leginkább Magyarországra fókuszálva.

Bármit lehet írni: közlekedés, élelmiszerek, boltok, lakások/házak, kultúrák, szórakozás, ivóvíz, levegő, oktatás, stb..

Ez azért is lenne érdekes, mert ha az oldal még létezni fog akkor, majd vissza tudjuk olvasni ennél a kérdésnél, amolyan "időkapszulát" hozunk létre. Kíváncsi vagyok, milyen változásokra tippeltek az elkövetkezendő 27 évben. A hétköznapi ember egy átlagos napját is el lehet fantáziálni.



2023. aug. 21. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
leesett a jósgömböm és széttört pedig szívesen válaszoltam volna :(
2023. aug. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Remélem addigra kipusztul a homo sapiens
2023. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Közlekedés:

A tömegközlekedés helyett az autózást fogja támogatni a kormány. A sínek, a vonatok, a metró, a buszok, a villamosok tovább fognak rohadni, a kormány inkább többsávos autópályákat fog építeni. Majd mindenki, mindenhova autóval fog közlekedni. Előre az amerikai úton!


Boltok, élelmiszerek:

Minden bolt a kormány kezében lesz, meg fog alakulni a Nemzeti Boltok Szövetsége. Az élelmiszereket majd jeggyel lehet kiváltani.


Lakások/házak:

Tovább mélyül a lakásválság, az árak ugyanúgy az egekben lesznek.


Kultúrák:

A vendégmunkások száma majd elérheti az 1 millió főt, a kormány a multi cégeknek mindent meg fog engedni.


Ivóvíz, levegő:

Nyáron sorban kell majd állni az ivóvízért, az aszályok egyre súlyosabbak lesznek. Az ivóvizünket, a levegőnket a rengeteg külföldi multi cégek akkumulátor-, autó- és más gyárai fogják szennyezni. A levegő minőségét tovább fogja rontani, hogy mindenki autózásra lesz kényszerítve a tömegközlekedés szétverése miatt, a hőség miatt pedig mindenki is klímát fog használni otthon.


Oktatás:

Az oktatást a külföldi multik gyárai fogják irányítani, az állami oktatás megszűnik.

2023. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

3

ha ennyire tudod mi lesz a jövőben akkor a szombati ötös lottó számokat is írd már le

2023. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

4

A véleményemet írtam le, ahogy a kérdező kérte.

2023. aug. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én akkor leszek 60. ha megélem épkézláb, akkor szerintem legnehzebben a technikai fejlődéssel fogom tudni tartani a lépést a felgyorsuló fejlődés miatt. bízom benne hogy sokkal több olyan dolog lesz ami megkönnyíti az egyszerűbb emberek életét is, és még lehet majd érvényesülni az alsó rétegben is
2023. aug. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Mindenki nyugger lesz. Ahogy ma a szakik hülyére keresik magukat és nem győzik lerázni a vevőket; úgy lesz hiány mindenkiből aki hajlandó és képes is munkát végezni, szolgáltatni.
2023. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Közlekedés:

Gazdagék elektromos autókkal fognak menni, a benzines autók ki lesznek tiltva, a buszok is talán jobbára elektromosak lesznek.


Élelmiszerek, boltok:

Bankkártyás beléptetési rendszer a multikban. Ugyanúgy csurig lesz minden silány termékekkel amikre az ember rá lesz kényszerülve, mert a kisboltok helyi termelőkkel felszámolódnak.


Lakások, házak:

Folytatódik addigra a drágulás. Akik most tudnak venni valamilyen ingatlant azok összeteszik a kezüket, mert később esély se lesz rá.


Szórakozás:

Épülhet több komplexum de persze csak a gazdagabb réteg fogja tudni megfizetni.


Ivóvíz, levegő:

Én is sorban állást jóslok.


Oktatás:

Csak fizetős lesz.


Egészségügy:

Csak fizetős lesz.

2023. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tudni. Hirtelen jöhetnek nagy változások. Az AI és hozzá a kvantumprocesszor olyan új dolgokat nyit meg előttünk, amiről ma még álmodni se mertünk. A gépek először okosabbak lehetnek nálunk. Exponenciálisan gyorsítva a tudást. Minden területen érzékelhető lesz ez a változás.


Az élet nem lesz feltétlenül másabb. Ugyanúgy kell majd tanulni/dolgozni, vásárolni, enni, wc-zni, aludni... 😃


2050-re ha nagyon jól halad a technológiai fejlődés, akkor már láthatjuk a széndioxidos energiaelőálítés végét. Működésre bírhatjuk a fúziós erőművet, és a megújulók is képesek lehetnek már ellátni minket árammal.


A közlekedésben sokat segíthet az automatizálás/önvezetés. A járműeladások beesnek, az árak feljebb mennek. A saját jármű drága lesz... de a megosztószolgáltatások, a sűrűbb tömegközlekedés segítheti összességében a közlekedés gyorsaságát/kényelmét.


Engem leginkább a demográfiai változások aggasztanak. Nyugatra már nem tudsz menni... nincs olyan, hogy elmész egy autentikus olasz/spanyol/német/francia/akármilyen helyre. Ez megszűnt, és soha nem fog visszatérni. Magyarország sem marad ki ebből. Ha az új migrik nem jöhetnek, a régifajta akkor is teleszüli majd az országot. Cigányia leszünk. Ez van...

2023. aug. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az AI-val nem érdemes még számolgatni hiába fel van most kapva, mert már most sokak szerint keményebb gyeplőre lesz fogva, és elzárva a nagy része a népesség nagy része elől, nehogy bajt okozzon. aztán lehet ezen majd 2050ben

csak nevetnek

2023. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!