Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért húzzák le egyesek...

Miért húzzák le egyesek napközben a redőnyt és ülnek a sötétben? A napsütés éltető, pozitív hatással van, lehet, hogy depressziósak vagy antiszociálisak?

Figyelt kérdés
2023. aug. 22. 13:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet veled ellentétben van annyi eszük, hogy dögmelegben a házba beérkező napsütést minimalizálják, télen pedig a maximális benapozásra törekszenek.
2023. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy az első mondja, árnyékolnak, hogy hűvösen tartsák a lakást.
2023. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
azert mert igy nem sut be a nap es igy huvos lesz a lakasba XDDDD hihetetlen hogy nem ismerted ezt a “life hacket” XD
2023. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert fénylik a monitor, ha süt rá a nap.
2023. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
En mondjuk nem birom a fenyt szal ja igen szeretem ha sotet a szobam, amugy meg hidegebb van bent ez koztudott, nalatok biztos mashogy van
2023. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Mások szokásai miatt aggódni olyan proli dolog. Valahogy nem tudom elképzelni hogy egy sikeres intellektuell sopánkodjon azon hogy mégis hány embernél van lehuzva a redőny.
2023. aug. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Shaddark ***** válasza:
92%

Ha nincs légkondi akkor a redőny/reluxa lehúzott állapota kötelező ilyenkor.

Klíma katasztrófa van, minden éven megdől minden meleg rekord.

Ha van légkondi, megengedheted magadnak ezt a luxust. Mondjuk én így is lehúzva tartom, spórolok. Ha napfény kell kimegyek sétálni vagy a kertbe vagy strandra...

Plusz én sem szeretem ha rásüt a nap a monitoromra.

2023. aug. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Az a legrosszabb, mikor bent is olyan meleg van, hogy meg lehet fulladni. Ilyen melegben aki nem sötétít be az nem komplett.
2023. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Mondja ezt a kérdező aki most is otthon gépezik a sötét szobában...
2023. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálam alapvetően résnyire van eresztve a redőny plusz mivel műanyag szar ezért simán átfénylik közvetlen napfénynél. Még leengedve is kellően világos van a szobában. Ráadásul nagyon nem mindegy, hogy közvetlenül bent a padlót, bútort, falat, levegőt melegíti a nap, vagy lefogja a hőt a redőny.


amúgy leengedett redőny és bukóra-résre nyitott ablaknál kialakul egy kis levegőáramlás amitől az üveg felülete és a szoba levegője kevésbé fog átmelegedni. Hasonlóan működik mint a szerelt homlokzatburkolatok alatti légáram.


Van külső-belső hőmérőm. Kívül a tűző napon 40-45 fokot mutat a szobában közvetlenül ablak előtt "csak" 27-28 fok van légkondi nélkül.

2023. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!