Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet az hogy egyesek...

Hogy lehet az hogy egyesek képesek ingerszegény környezetben boldogságra màsok meg depressziósak lesznek ha csak ennyi az életük?

Figyelt kérdés

#zene napsütés
2023. febr. 25. 16:08
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Itt is olvasgattam olyan kérdések alatt hogy pl mit csinálsz ha egyedül vagy és olyanokat írnwk hogy sportolok zenét hallgatok olvasok horgolok hobbyk stb.

Miért lrhet az ha nekem csak ilyenekről szólnának a napjaim fel is kötném magam, míg másoknak meg ez egy teljes szép nap?

2023. febr. 25. 16:17
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember más. Ennyi. Én nem szeretnék sztár lenni, te nem szeretnél atomfizikus lenni.
2023. febr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
13%
Jó kérdés. Tesóm elvan otthon a tévé előtt egész életében, én meg már 2 üres órámban bedepizek, miután voltam edzeni, lovagolni, barátokkal itt-ott…nem tudom, mitől függ ez, de az értelmi képességekhez köze lehet. Minél okosabb és tudásszomjasabb valaki, annál kevésbé bírja az ingerszegénységet.
2023. febr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Különbözőek az emberek ebben a tulajdonságukban is.

Én például pont azt nem bírnám elviselni, ha változatos programokon kellene részt vennem.

2023. febr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

De mi lehet bennük ami bennem nincs meg?

Alkalmazkodóképesség az ingerszegény élethez? Vagy nekik ennyi már adrenalin a napban?

Alacsony az ingerküszöbük?

Hogy lehet ennyire jelentéktelenül élni és még abban boldognak is lenni?

Én ha filmet nézek, nekem még az is kényszer csak mert nem tudtam ennél jobbat kitalàlni és leshetem mások "életét" fekve semmit téve akiknél legalább zajlik vmi ha már nálam semmi.

És ennek mások meg örülnek. Hogy csak nézik.

Nekem meg megélni lenne jó nem nézni.

Sokkal magasabban van az ingerküszöböm.


Amíg mások boldogok egy horgolástól meg ilyenek én azon agyalok mit vétettem hogy ver engem az isten.

2023. febr. 25. 16:24
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Más a személyiségük.
2023. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
24%

De miért akarsz örülni az ingerszegénységnek? Bakker összvissz pár évtizedünk van a Földön, miért kéne a négy fal között tölteni?


Én minden alkalmat kihasználok, hogy utazzak, síeljek, színházba menjek, barátokkal legyek, sportoljak, természetbe menjek, élményeket tapasztalatokat gyűjtsek stb, nem arra akarok majd emlékezni a halálom előtt, hogy szobanövény módjára éltem🤣Nyilván otthon is jó lenni, de nem állandó jelleggel. De kinek mi. Nem mindenki akar hasznos része lenni a társadalomnak / van aki szeret szobanövény lenni.

2023. febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"De mi lehet bennük ami bennem nincs meg?

Alkalmazkodóképesség az ingerszegény élethez? Vagy nekik ennyi már adrenalin a napban?"


Te a változásokhoz tudsz jól alkalmazkodni, a hozzám hasonló emberek meg az állandósághoz. Semmi baj nincs egyik csoporttal sem.

Egyébként bocsánat, hogy megkérdezem, de te mit szoktál csinálni a szabadidődben?

(Csak azért vagyok kíváncsi, mert az én környezetemben szinte mindenki azokkal a dolgokkal foglalkozik, amiket te unalmasnak találsz, így tényleg el sem tudom képzelni, hogy te mikkel foglalkozhatsz. 😅)

2023. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Azért akarok örülni az ingerszegénységnek mert inkább ez mint felkötni magam az ingerszegenységtől. Vagy abba beleőrülni.

Amik ötleteim vannak nem ütik meg az ingerküszöböm.

Pl Egy kirándulás nekem semmi. Nem izgalom.

Kényszeresen netezem is. Ezt se csinálnám

2023. febr. 25. 16:39
 10/23 A kérdező kommentje:
Amilyen életem volt eddig azokbol én filmeket írhatnék. Soha nem volt ilyen amilyen most van. Képtelen vagyok ebbe valahogy belerázódni.
2023. febr. 25. 16:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!