Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem azok panaszkodn...

Csak szerintem azok panaszkodnak a legjobban az iskolakezdés anyagi terhei miatt, akiknek nem kellene?

Figyelt kérdés

A kérdéssel nem áll módomban megsérteni senkit. Akinek nem inge…


Szóval 17 évesen már nyilván nem tapasztalom meg, hogy milyen az, amikor ilyen olyan tempera, színes ceruza kerül a felszerelésbe ezzel megdobva az árát. Viszont itt sem értem a szituációt.

Egy 8-10 éves gyereknek miért veszik meg a szülők a több ezer forintos rajzkellékeket, miközben ott vannak az olcsóbb, jó minőségű alternatívák.

Amikor kisebb voltam, sose voltak gondjaim, pedig elhihetitek, anyagilag mi sem voltunk a legfényesebbek, hogy a nebuló és a süni kerüljön csak a kosárba 😏


Emellett ott van a másik, számomra bosszantó dolog. Hogy évente veszi némelyik szülő a 20-25 ezer forintos táskát, majd kiakad, hogy milyen sokba kerül az iskolakezdés.

Két táskát használok, az egyiket négy (!!) éve vettük, akkor 12 ezerért (mondjuk úgy, hogy manapság 16 ezer körül lehet), azóta is kifogástalan állapotban van. Emellé tavaly pár ezerért vettünk egy kisebbet, mert felesleges mindig olyan nagyot vinnem.


Nektek, szülők, velem egykorúak mi a véleményetek? Hogy jött ki az iskolakezdés?

Szívesen hallgatok ellenkező véleményeket, azért vagyok itt, hogy megtudjam mások hogyan gondolkoznak :)


2023. aug. 22. 16:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

Tudod mit jelent úgy gyereket nevelni, hogy az átlag nettó 280.000 Ft körül keres?


Tudod, mi a pénz értéke?

Tudod, mi az az infláció?

Tudod, mi az a reálbér csökkenés?

Tudod, mennyibe kerül egy lakás bérleti díja?

2023. aug. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%

"Emellett ott van a másik, számomra bosszantó dolog"


Amellett, hogy fogalmad sincs róla, milyen az, amikor a havi rendszeres, többnyire pontosan kiszámolt kiadások MELLETT kell egy halom pénzt kiadni az iskolakezdésre, nem értem, miért bosszant téged 17 évesen, hogy hogy vadidegen szülők milyen értékű iskolatáskát vesznek a gyereküknek.

2023. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Addig örülj, míg nem tudom, milyen mikor az utolsó kefirt is úgy kell megfontolni, hogy telik-e rá hónap végén.
2023. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan tudom milyen szűkölködni, számolgatni, hogy belefér-e még ez, vagy az. Évek óta ott vagyok édesanyám mellett minden egyes vásárlásnál.


Látom sokan nem értették meg a kérdés lényegét. Ha egy kefirre alig telik, miért kell a legdrágább füzet, ceruza, stb a gyereknek?


Úgy 10ezer volt maximum amit költöttünk, de évek óta ezeket a cuccokat vesszük és nem voltak vele gondjaim ;)

2023. aug. 22. 16:31
 5/16 A kérdező kommentje:
+Hárman élünk édesapám 220-230.000 Forintos fizetéséből, hogy ne csak én turkáljak más zsebében.
2023. aug. 22. 16:32
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Én értem a kérdezőt. Felénk is azok panaszkodnak a leghangosabban, hogy milyen drága minden, akiknek igazán nem okoz gondot mindenből a drágábbat megvenni, és én sem értem az okát.
2023. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem ertem miért a kérdezőnek ugrik mindenki, miközben teljesen jogos amit ír. Sőt, 17 évesen becsülendő, hogy foglalkoztatja a spórolás, nem vásároltat össze minden drága szart a szüleivel iskolakezdésre mert pl meglatott egy csilivili tolltartót. Egyébként ezt én sem tudom megérteni minek vesznek a szülők évente új tolltartókat, taskákat, amikor láthatóan szinte új az ami volt. Szerintem ebben a nagy költekezésben azok a szülők vannak akiknek most kezdi a sulit a gyereke mivel altalaban akkor kapnak egy olyan listát mit is kel megvenni. Hozzáteszem ebből a felét sem fogja a gyerek használni de azért vedd meg mert oda van írva. Sok suli kiköti, hogy csak Zebra tollal lehet írni, vagy csak Süni temperával lehet festeni.
2023. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

" Ha egy kefirre alig telik, miért kell a legdrágább füzet, ceruza, stb a gyereknek?"


Mert pl. a tanítónéninek CSAK AZ jó, akinek másmilyen, olcsóbb van, azt nem fogadja el, írogat a szülöknek, hogy "rendes" eszközöket vegyenek a gyereknek, mert így nem tud dolgozni a többiekkel!

2023. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerekek minden évben kapnak egy konkrét listát, mit kell beszerezni az új tanévre, konkrét márkákkal, mennyiségekkel, és mást nem engednek használni az órákon.
2023. aug. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%

Elgondolkodtam, hogy vajon az első válaszadók is azt a kérdést olvasták-e, mint én?! Hihetetlen, hogy ti mehettek el szavazni és döntötök a jövőnkről.


Ez a kérdés annyira jó, tényleg érdekes meghallgatni különböző társadalmi rétegek, különböző értékrend szerint élők véleményét erről a témáról. Én úgy gondolom, hogy ez az 'iskolakezdési' bevásárlás csak egy buta kapitalista húzás. Persze az első osztályban érthető, de a későbbiekben elég lenne csak azt a pár kifogyott színesceruzát, temperát, grafitceruzát és radírt pótolni. Persze füzetből és tesi ruhából érthető okokból minden évben újat kell vásárolni. De például azokat sem értettem soha, akik iskolába vettek ruhát. Mármint szeptemberben még nyári ruha kell, de ha ők akkor vesznek nyári ruhákat, akkor miben jártak nyáron?! Olyan képmutatásnak tűnik, mintha azt mondanák, hogy 'jaj, mi aztán megmutatjuk', de csak erőlködés. Mi soha nem vásároltunk külön ruhákat sulira, az iskolatáska kb. 2 évente volt cserélve, vagy alapból volt egyszerre több hátizsákom és váltogattam (így is 11 év alatt 6 iskolatáskám volt). Amit külön iskolakezdés előtt vettünk, az: füzet, toll és a technikadobozba pár apróságot. És ha hiányzott a zöld ceruza, akkor 1 zöld ceruzát kaptam, és nem új ceruzakészletet. Sokszor éreztem, hogy 'lenéznek emiatt' az osztálytárs lányok, mert nekik minden évben új gyurmájuk volt, meg unikornisos csillogós tolluk. Akkor kicsit bántott, de utólag úgy gondolom, hogy nagyon jó alapokat kaptam a szüleimtől, mert mindig megengedhették volna, hogy megkapjam a legjobb dolgokat, de az pazarlás lett volna. Sok esetben jobb megvenni a legjobb minőségűt, mert az évekig jó lesz. És szerintem az volna a legjobb, ha mindenki így gondolkodna. Mert a gyerekeket kevesebb bántás érné, anyagilag így jönne ki a legjobban, és a föld is hálás, ha nem szarjuk össze azért, hogy Zénóka minden tanévkezdést vadiúj cuccokkal kezdje.

2023. aug. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!