Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire beteg ez a világ?

Tényleg ennyire beteg ez a világ?

Figyelt kérdés
Szép napot mindenkinek! Rengetegszer feltettem már magamnak ezt a kérdést és egyértelműen meg is tudtam válaszolni magamnak.Tegnap mesélte itthon apám, hogy az egyik munkatársának a 3 éves kisfia egy súlyos halálos betegséggel küzdd és egy orosz orvos felajánlotta neki, hogy megműti, de a műtét és a gyógyszeres kezelés 3 millió forintba kerül.Nyilván nem ez az első ilyen eset.Múltkor a tényekbe láttam egy 6-7 éves kislányt, aki daganatos beteg volt.Neki 7 millió kellett volna a műtéthez.A kislány már nem él!!!!Tényleg ennyire kib*szottul szar ez a világ?Hogy egy halálos betegséggel küzdő kisgyereket csak milliókért képesek megoperálni?Én értem, hogy nem olcsó a gyógyszer, de basszus ez akkor is felfoghatatlan.És a legtöbb család nyilván nem tud zsebből több milliót összeszedni.Igen persze ilyenkor megpróbálnak támogatást kérni, de úgy is csak nagyon nehezen jön össze a szükséges összeg már ha egyáltalán összejön.Ennyi egy ember élet?
2023. aug. 30. 14:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
30%
Világot írsz és Magyarországról beszélsz... Én tudom a különbséget.
2023. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg erre lenne való a társadalombiztosítás. Ha pedig nem tölti be a szerepét, akkor ne legyen kötelező.
2023. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos mai világban pénz az úr!


Engem is vosszant az ilyen.


Emberi életeket sokkal fontosabb megmenteni..


Primitív egy világban élünk

2023. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Valahol sántítanak ezek a sztorik. Vagy valami fontos részlet ki vagy hagyva belőlük.

Létezik társadalombiztosítás alapon történő ellátás.

Apukámból most szedtek ki két nagy tumort, nem kellett semmit fizetnünk, pláne nem milliókat.

2023. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a te szüleid pénzért veszik az ételt? Az is nélkülözhetetlen az élethez, mégis fizetni kell érte...


Te talán hajlandó vagy saját zsebből kifizetni milliókat egy idegen ember életéért? Ráadásul úgy, hogy másnap jön egy hasonló eset és ott is újra előjön ugyanez a dilemma?


Hol a határ? Egy orvos fossza ki a saját családját, hogy tudja finanszírozni idegenek műtétjeit?

2023. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
35%

#4

Keresztanyukám júniusban kapott jövő áprilisra csípőprotézis műtétre időpontot. Ha magánúton menne akkor 2,8 millió. És ugye ebből nemcsak egy kell és még ott van a két térde is, mert már azokban sincs porc.


Itt nem sántít semmi. A TB, amit fizetünk egy kalap sz..rt se ér.


Mikor anyukám daganatos beteg volt (már sajnos meghalt), azok a kemoterápiák, kezelések és PET-ct-k, amiket kapott, milliós összegűek voltak. Bár ezeket nem szüleimnek kellett kifizetni, de így is rengeteg hálapénzt adtak az orvosoknak mindig.

2023. aug. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, ma sok olyan betegséget tudnak gyógyítani, amibe régen belehaltak, de nem tűnt el minden halálos betegség, nincs még mindegyikre gyógymód. Van, ami keveseket érint, vagy nagyon új gyógymód, akkor ez jóval magasabb költség, mint ami sokakat érint vagy elterjedtebb.
2023. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Milyen orosz orvos műtené meg? Hol? Ha állami kórházban, akkor nem kérhet érte pénzt. (Jó, volt már olyan a hírekben, hogy nőgyógyász kért, de azt le is kapcsolta a rendőrség.) Ha magán, az nem tébés.

Általában külföldi műtétre szoktak pénzt gyűjteni a sajtóban, olyan speciálisokra, amikre a magyar orvosi ellátás nem képes. Amire képes, azt elvégzik ingyen.

2023. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly befizettem egy külföldi genetikai tesztre, hogy kiderüljön melyik gén az okozója annak, hogy szép lassan megvakulok.

Kijött az eredmény, hát nem az, amit tudnak gyógyítani, így jártam.


Deee van egy génpáros, hogyha az a hibás, akkor konkrétan génterápiával tudják gyógyítani a vakságot.

Namost ennek a génterápiának az ára 120 millió. Szemenként.


és tudod mit? A magyar államhoz lehet méltányosságit benyújtani és tudunk évente 3-5 esetről amikor ezt ki is fizette. Többről nehéz beszélni, tekintve, hogy baromi ritka ez a betegség.


Szinte biztos vagyok benne, hogy hasonló méltányossági eljárás sok speciális betegség esetén létezik, csak az emberek nem tudnak róla.

Nyilván itt nem arra kell gondolni, hogy TB megcisnálja ingyen csak te magánba akarod, mert az gyorsabb. Ezt nem fizeti az állam, tekintve, hogy TB-nél is ő fizeti. Tény, hogy baromi lassú az egész, mivel iszonyatosan el van hanyagolva a magyar egészségüy.

Deee ha olyan eljárásról van szó, ami speciális, nem része a TB ellátásnak, akkor simán felmerülhet a méltányossági folyamat. Ráadásul - mint azt a fenti példám bizonyítja - 3-7 millió forintot nevetve kifizet az állam, ha 120at is ki szokott.

2023. aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
41%

#3 csak akiknek a pénzek jó felhasználása, és elosztása, valamint törvények és rendeletek hozása, ami segíti és védi az embereket, lenne a dolguk, azok a saját és barátaik zsebeit tömik ezerrel, és olyan törvényeket hoznak, amivel a saját hátsójukat mentik. Mindkét politikai oldalon ugyan ez a szitu. Mivel a kórházak rengeteg pénzt emésztenek fel, hosszú évek óta a lezüllesztése, és a magánkórházak irányába való tolása a cél. Mellékesen nekik csak jó, ha egy nyugdíjas mihamarabb a föld alá kerül, nem kell nyugdíjat fizetni. Mehet zsebbe az is.

Ez az elsődleges oka, hogy minden szarért külföldre kell menni, ami nem rutin műtét.

Szerintem a kórházak adakozásokból és 1%-ból többet kapnak, mint állami pénzt. Ez is siralmas, és megérne egy misét.


Teljesen egyetértek a kérdezővel, ha egy műtét életet menthet, főleg gyerek esetén, kutya kötelessége lenne az orvosnak is ingyen, munkadíj és egyéb eszközhasználati díjakon felül mihamarabb elvégeznie, anyag árban (pl. csak a szérum ára) mert erre esküdtek fel. A gyógyszer gyártóknak meg az adott államnak kellene ezeket megtérítenie, hogy ne a szülő kalapozzon.

Az hozzá tartozik, hogy itt gyógyszer gyártók is ludasok. Amiről tudják, hogy nincs konkurencia, csak a sajátjuk elérhető, és esetleg életet menthet, azoknak horror áruk lesz rögtön. Ez a szabad piaci kereskedelem hozadéka, hogy a pénz beszél, kutya ugat. A szegényebb betegek meg meghalnak. Nagyon sajnálatos, hogy ide jutott a civilizációnk, hogy ahelyett, hogy egymást segítenénk minél olcsóbban, más betegsègéből is anyagi hasznot húzunk.

Ez teljesen szembe megy az emberi élet megmentésére tett eskünek. Ahogy a hálapénz is, és a magán orvosi központok is, ahol csak egy előzetes konzultáció kerül 20 ezer forintba. Ilyenkor én is néha eltöprengem, hogy tényleg hívő, keresztény országnak csúfoljuk magunkat? Vicc ez az egész...

2023. aug. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!