Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg lehet bocsátani egy...

LuckyLevi kérdése:

Meg lehet bocsátani egy háborús bűnösnek?

Figyelt kérdés
2023. aug. 30. 22:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%
Persze.
2023. aug. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Azt hittem mindenki élből nemmel válaszol.
2023. aug. 30. 23:23
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

"A háborús bűnök közé tartozik például a civil lakosság szándékos célbavétele, a kínzás, a túszejtés, a nemi erőszak, a gyermekek besorozása, valamint a vallási, oktatási, művészeti és egyéb kulturális funkciókat ellátó épületek elleni szándékos támadás."


Igazad van, élből nemmel válaszolok.

Ellenséges katonákat gyilkolászni nem számít háborús bűnnek. A háborús bűn az, amikor valaki a háborút használja kifogásként arra, hogy a legsúlyosabb módokon ártson ártatlan embereknek, ez pedig a legaljasabb dolog amit bárki tehet.

2023. aug. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#3 Tudom mi a háborús bűn.

Én arra gondoltam, hogy mondjuk már öreg.

Olvastam Anne Frank naplóját, láttam A zongoristát és dühös voltam, úgy gondoltam a háborús bűnösöknek ugyanazt kéne elszenvedniük, amit mások szenvedtek el miattuk. De legalábbis el kell őket pusztítani. Aztán kb. 15 éve elfogtak egy háborús bűnöst Ausztráliában. 90+ éves volt. Börtönbe akarták küldeni. Már több öregkori egészségügyi problémája volt. Vszínű demens is volt és kb. már azt se tudta mi van. Végül talán böribe se tudták küldeni, mert egészségi állapota nem engedte. És nem értettem ennek mi értelme. Ha bűntudata volt egész életében, akkor már fölösleges büntetni. Ha teljes életet élt és továbbra is náci nézeteket vallott, akkor pedig ez már úgy sem fog változni. Az az egy-két hátralévő év a böriben pedig úgysem egyenlíti ki a számlát.

2023. aug. 31. 00:13
 5/26 anonim ***** válasza:
73%

#4 Sokan hajlamosak infantilizálni az öreget és a beteget, ami kb sosem jó dolog. Ebben az esetben talán a legrosszabb...


Ez az infantilizáció lehet csak simán lekezelő/megalázó, mint amikor valakit a sírás kerülget ha pl lát egy öreg embert egyedül enni, vagy egyedül ülni a parkban, mert awwwww szegényke olyan egyedül van, és elveszett, és cuki! Biztos nagyon magányos, és nemsokára meg fog halni :(

Kb úgy beszélnek egy náluk ezerszer tapasztalabb, normál emberről aki csak éli az életét, mint egy tacsikutyáról, vagy kisgyerekről.

Vagy a betegeket szokták gyengének hinni, akiket mindig pátyolgatni kell, meg az ilyenek lelkileg tisztábbak, meg mittudomén.


Hülyeség. Az öreg és a beteg pont ugyanolyan ember mint te, pont ugyanannyi empátiát érdemel mint bárki más, és pont ugyanannyira vonatkozik rá a törvény, mint másokra. Nem pedig valami magatehetetlen aranyos kis háziállatok amire rá lehet vetíteni minden pozitív érzelmedet.


Arról meg nem is beszélve hogy az a vénember legalább boldogan megélte a 90et, míg sokan pont hogy miatta nem élhette meg az öregkort, vagy akár a felnőttkort. "ddde egész életében küzdött a bűntudattal szegény!" aha... ha annyira szenvedett volna a bűntudattól, megölte volna magát. Ha valaki háborús bűnöket követ el, és képes együtt élni magával, akkor az nem bánkódik sokat. Még egy infarktus se vitte el, szóval még csak nem is stresszelt annyit :D


Ez az oldal olyan fura amikor a morálról van szó... Rendszeresen olvasni olyan kérdéseket/válaszokat, hogy "márpedig én nem tudom sajnálni a családon belüli erőszak áldozatait. miért nem hagyja el az ilyen a párját??" karöltve az olyanokkal, "nem éri túl sok támadás a pedofilokat? ők is emberek.." és "miért kell piszkálni egy háborús bűnöst amikor cegényke már amúgyis öreg és beteg és elesett?? hagyni kéne hogy szabadon, békében, büntetlenül élje le az egész életét:("

Olyan csavaros itt sok ember gondolkodása; meg van kérdőjelezve hogy a senkinek sem ártó áldozatok érdemelnek-e egyáltalán empátiát, és az is, hogy a gyilkosok érdemelnek-e büntetést.

2023. aug. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy valaki meg tud, én nem. A kora sem mentség.
2023. aug. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

#5 Neked fura az oldal, mert magaddal vitatkozol. Kisesszét írsz az öregek infantilizálásáról. Én még csak azt sem írtam, hogy sajnálom. Csak értelmetlennek érzem. Jogról, nem beszéltem, az nem érdekel és az elég egyértelmű, ott nincs miről vitázni.

Értem, hogy téged zavar, hogy nem mindenki úgy gondolkodik, mint Te. Viszont ezt a frusztrációt vezesd le máshol! Itt megbocsátásról van szó, vagy leginkább büntetés elengedéséről.

2023. aug. 31. 01:12
 8/26 anonim ***** válasza:
54%
#7 ikszdé.. ne élj meg támadásnak olyasmit ami nem volt az..? először írtam egy választ ami nem tetszett neked, és erre végre írtál egy kifejtést (amit közvetlenül a kérdésed alá kellett volna betenni) a kifejtésed meg azzal végződött hogy az ilyet full felesleges "böribe" küldeni mert "vszínű" már vagy megbánta amit tett, vagy ha nem, akkor úgyse egyenlíthetné ki a számláját. nem tudom milyen választ vársz..?
2023. aug. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#8 Olyan választ vártam, aminek köze van a kérdéshez, nem pedig annak a fejtegetésére, hogy nézeteiddel ellentétes elképzelések is vannak az oldalon és ez milyen fura.

Én nem mondtam, hogy támadásnak éltem ezt meg. Csak nem off topic dolgokra vagyok kíváncsi.

2023. aug. 31. 01:34
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell megbocsajtani, de attol meg nem is muszaj fel labbal a sirban levokent bebortonozni.
2023. aug. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!