Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A xanaxtol masnap miert...

A xanaxtol masnap miert vagyok nagyon rosszul kivul belul?

Figyelt kérdés

Sajnos anelkul nem tudok elaludni ezert kb 2 naponta veszek be 2x 1mg-ot, este. Csak az a baj masnap nagyon rosszul erzem magam, a szemem is nagyon depresszios lesz tole stb..

Miert van ez?

24N


2023. szept. 2. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Én fél mg-t szedek minden nap

Minden nap kellene

2023. szept. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Le kellene állni vele, mert rá fogsz szokni. Az elalvásra rá kell készülni. Előtte nem enni úgy 2 órával, közvetlenül előtte nincs gépezés. A mesterséges fények miatt nem termelődik a melatonin, ami az alvás beindításához kell. Nap közben pedig érdemes olyan tevékenységet végezni, ami fizikailag lefáraszt. (Ha más nincs, úgy délután sport) Ha nagyon nem megy, a citromfű teát próbáld meg, arra nem lehet ráfüggni és természetes. Ha 1-2 hónap alatt sincs előrelépés, úgy érdemes alváscentrumot megpróbálni. [link] Általánosságban, az ember nem úgy van tervezve, hogy bogyókon kelljen élnie. Meg kell adni a szervezetnek azt, ami a természetes és akkor rendben van minden!
2023. szept. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Vannak akikre furán hat, valszeg te is ilyen vagy. Ilyet általában akkor szoktak tapasztalni az emberek amikor egy tényleges függőség után szoknak le róla.
2023. szept. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Kb. fél évben egyszer vagyok kénytelen Xanaxot bevenni, amikor tényleg nem tudok elaludni. Másnap totál másnapos vagyok tőle:( (Pedig mondják, hogy nem is erős gyógyszer.)
2023. szept. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

2-es vagyok. Kicsit furcsa, hogy valaki így lepontozza az embereket, pedig mindenki segíteni akar(t)!


Még további adalék a témához: Álmatlanságot és alvászavarokat az elektromos kütyük is okozhatnak, elektroszmog amit kiválthatnak. Így nem szabad az éjjeliszekrényre rakni a mobilt indukciós töltőre, valamint a legjobb, ha 3m-en belül semmilyen elektromos dolog nincs az ágytól mérve. Telefon sincs ott. Az indukciós dolgokat napközben is érdemes kerülni, pl. ne legyen a mukahelyen közvetlenül mellettünk.


Itt egy cikk az elektroszmogról. Nem feltétlen teljes és a legjobb. Az utolsó bekezdésben van a jó alváshoz kapcsolódó javaslatuk.

[link]


Ez meg két másik:

[link]

[link]

Ez csak iránymutatás, nem kell úgy venni, hogy minden szava, mondta 100%-os igazság.


Esetleg nem gondol rá az ember, de a koffein élénkít, így az elalvás ellen hat. Ezért késő délután, este ne igyunk kávét, fekete teát, vagy energiaitalt.


Amit a korábbi válaszomban írtam, az elalváshoz melatoninnak kell termelődnie, ami fény hatására nem indul meg. Esti fényforrás nemcsak a tablet, pc, tv, vagy a benti lámpa, hanem az utcáról beszűrődő lámpafény is. A jó alváshoz ezért érdemes lehet besötétíteni, pl. redőnnyel. (Ki kell próbálni.)


Itt egy link a melatoninról, az 1. pont az alvással kapcsolatos:

[link]


Több negatív dolog együttesen hatványozottan hat az álmatlanság irányába. A felsoroltak nem mindenkinél egyformán működnek, ez egyénfüggő.

2023. szept. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
0,5mg-ot szedek minden nap. Elosztva 4 részre. Elöször nekem is ez volt. De aztán hozzá szoktam, most jól vagyok már.
2023. szept. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 4 év alatt sem sikerült hozzászokni, leszedal, másképp látom azóta a világot…
2023. szept. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!