Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elég sok ivás után sem...

Ha elég sok ivás után sem lettem fizikailag függő, akkor valószínű, hogy Xanaxtól sem leszek, ha párszor kipróbálom? Vagy ebből nem lehet következtetni?

Figyelt kérdés

Ezért sem nagyon merem bevenni.

Ha normálisan válaszoltok, megígérem, hogy ma már több kérdést nem teszek fel :D



2023. júl. 22. 19:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%

Szedtem xanax-ot. Stresszes időszakban gyanús, hogy pánikrohamra (akkoriban még nem volt ilyen elterjedt a net és a netes diagnosztika) Vége lett annak az időszaknak, egyik napról a másikra nem szedtem tovább és nem is hiányzott. (gondolom ez fejben eldőlt nálam, hogy a gyógyszert csak addig szedjem amíg a tünet fennáll)

Viszont a cigire simán visszaszoktam 3x is...

2023. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Figyelj már, hát az első mondatot próbáljuk már a magyar érettségi egyik követelménye által, azaz szövegértéssel értelmezni.


"Sok ivás után sem lettem függő." Ha nem lennél függő, akkor alkalmanként iszol. A magyar nyelv szerint ha azt mondja valaki, hogy alkalmanként az nem a "SOK" megfelelője.


A sok ivás = rendszerességet = alkohol esetében: függőséget, alkoholizmust / alkoholfogyasztási zavart jelent.


Nálad már fejben sincsenek rendben a dolgok.


Az, hogy sikerült abbahagynod valamit, az nem jelenti azt, hogy amikor a tevékenységet; azaz az ivást akkoriban nem függőségként folytattad.


Köszönöm a figyelmet.


A kérdésre a válasz? Ezt ki tudja? Csokitól is lehet függő valaki, mégsincs párhuzam közte, hogy a kokainról is le tudna-e jönni gond nélkül.


Prevenció: ki se próbáld és nem kell aggódni semmin.

2023. júl. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Mit takar az “elég sok ivás”?
2023. júl. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

@2: ezer bocs, de nem olvastam végig, az Avalon ágyúi kicsit érdekesebb :D

Mert ha szövegértésről beszélsz, elég vicces úgy idézni, hogy az idézett mondatból kihagysz egy lényeges szót. Nemcsak fizikai függőség van.

@1: köszi a választ.

@3: jó két éve szaladt el velem a paci (igaz, már a lezárásokkor kezdődtek a bajok), többnyire heti 5-6 nap ittam egy üveg bort, voltak kihagyások, meg olyan is, hogy egy hónapig nem maradt ki egy nap sem. Tudom, hogy átlagos aljesz férfinak ez semmi, de én nagyon nyüzüge lány vagyok, ennyi elég a filmszakadáshoz.

2023. júl. 22. 20:29
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
1-es vagyok. Az kimaradt, hogy xanax-ot 20 évesen szedtem kb fél évig. Most 35 vagyok és nő.
2023. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%

mármint napi 1 üveg bort ittál, vagy 5-6 nap alatt 1 üveget? :)

Előbbinél nehezen elképzelhető, hogy megúsztad a (bármilyen) függőséget, utóbbi meg nem a "sok ivás" kategória még egy nyüzüge lánynak sem :)

2023. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
A kérdező egy óvodás vagy egy nárcisztikus szem. aki nem bírja a kritikát?
2023. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

@6: napi egy üveg :) de ha pénzhiány vagy más ok miatt nem ittam, nem volt gond, olyan is előfordult, hogy nem találtam olyat, amihez bizalmam is meg pénzem is volt, így lógó orral, bor nélkül jöttem haza. Semmi elvonási tünet.

@7: persze, hogy nárcisztikus vagyok, miként az összes exed is :D

2023. júl. 22. 20:58
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

bevallottan vagy sem, de az alkohol személyében már van egy problémád.

minek akarsz még egyet? :)

2023. júl. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

@10: a legnagyobb problémám az alváshiány, és részben ezt akartam megoldani az alkohollal is, csak nem lett egy sikertörténet, szóval ha most ezzel a szutyokkal ki tudnám magam aludni, akkor az ivás nagyrészt okafogyottá válna. Csak azért zizegek tőle, mert egyrészt már megszívtam egy altatóval, másrészt nem szeretnék ráfüggeni, a Wikipédia szerint a benzók addiktívabbak az alkoholnál.

Látom, a troll három testőre minden normális válaszolót lepontozott, hát fulladj egy hordó rossz lőrébe :D

2023. júl. 22. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!