Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éreztetek már ilyet?

Éreztetek már ilyet?

Figyelt kérdés
Hogy bár az életetek halad valami felé, ami nem néz ki rosszul, elvagytok az emberi kapcsolatok terén is, mégis mintha magatokból elhagytatok volna egy darabot valahol? Annak ellenére, hogy elvileg minden oké, mégis, mintha eltűnt volna valami, ami korábban a részetek volt?

2023. szept. 5. 01:41
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Saját magadat gyilkoltad le szépen-lassan. Amit kiöltél magadból az nagy valószínűséggel hozzád tartozott, csak megtagadtad, így ez a lélekrészed halott.
2023. szept. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Félig egyetértek.

Abban igen, hogy valószínűleg magamat romboltam valamennyire, abban viszont nem, hogy gyilkosság lett volna és már halott.

Jelenleg valaminek a hiányát érzem. Ezt vissza lehet fejteni, de önmagában a hiány nem hozza, hogy már nincs.

Valószínűleg rám férne egy szemléletváltás.

2023. szept. 5. 02:22
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

"Valószínűleg rám férne egy szemléletváltás."


Meg kell újulni.

2023. szept. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Isten mindenkit a sorsa felé terelget, lehet hogy mostan épp elveszettnek érzed figyelő tekintetét, de attól még rajtad van. Fogadd be melegségét, és lelkedben új fény gyúl majd föl!
2023. szept. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkinek vannak veszteségei az élete során, de az élet ugyanúgy megy tovább. Nem mondom, hogy egyszerű mindig mindent lerázni, túllépni és felállni, de az a normális, ha eljön az nap, amikor már nem érzed olyan tragikusnak a sorsod egy olyan dolog miatt, ami már nem a tiéd. Elég hülye módszer, de nekem az vált be, amit nagyon régen az elfújta a szél című könyvben olvastam. Scarlett a főszereplő egy jómódú ültetvényes család elkényeztetett lányaként, a buborékban nevelkedett gazdag gyerekek életéből az amerikai polgárháborúban találta magát. Komoly megpróbáltatásokon ment keresztül. A családja elvesztette az egzisztenciáját, a bálok és pazar életmód után hihetetlen nehézségek között próbált helytállni. Mindemellett volt benne egy számára nagyon fájdalmas évekig elhúzódó szerelmi szál, családtagok, barátok elvesztése. Szerencsére legtöbben a töredékét sem tapasztaljuk meg ennek. Minden csapás után azt mondta, hogy most nem tud a veszteségeivel foglalkozni, majd holnap, ha ráér, akkor szomorkodik. Annyira lefoglalta a sok rázúdult feladat, miközben telt az idő, hogy gyakorlatilag senkit és semmit nem tudott meggyászolni. Ettől tűnt leginkább érzéketlennek és számítónak. Nem mondom, hogy ez a legjobb módszer a problémák kezelésére. De nekem olyankor segít, ha nem akarok szembesülni az igazi problémával. Próbálom magam lefoglalni és nem venni tudomást arról, ami felemésztene. Idővel eltompulnak az érzések és tudok gondolkodni azon, amiről azt hittem, hogy soha nem fogok túljutni rajta.
2023. szept. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Már hosszú évek óta üres vagyok belül, szóval már nem most hagytam el. Így nekem ezaz alap állapotom.
2023. szept. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Persze, ez egy természetes dolog. Az ember személyisége, látásmódja és a dolgokhoz való hozzáállása az élete folyamán sokszor változhat. Néha csak nüansznyi dolgokban, amik jóformán fel sem tűnnek. Máskor meg olyasmikben, amik akár gyökeresen átformálják egyiket-másikat. Röviden, a tapasztalataid hozzáadhatnak és/vagy elvehetnek mindezekből valamit.
2023. szept. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg feladtál valamit, amitől korábban jól és önmagadnak érezted magad.

Nekem volt olyan időszak, hogy annyira nem jutott időm arra, amit valóban szívesen csinálok, hogy már élni sem volt kedvem, hiába tűnt rendezettnek az életem. Aztán felmondtam, otthon is balhéztam egy sort, hogy ne gondolja már azt mindenki, hogy csak másokért létezem. Azóta nagyjából okés a helyzet, bár folyton figyelnem kell rá, hogy időnként jusson valamennyi idő a hobbijaimra (amiből egy talán munka is lehet, és pénzt is hoz majd).

2023. szept. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Volt ilyen igen. Minden rendben volt körülöttem èn pedig fèlig halott voltam. Màra tudom mi hiànyzott. A szeretet! Mikor ràdöbbentem ez hiànyzik megvàltoztattam az èletem a kapcsolataim.🙂
2023. szept. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg feladtál valamit, amitől korábban jól és önmagadnak érezted magad."


Én is így gondolom, mindig az fáj, ha valami olyasmit veszítünk el vagy akarunk elveszíteni, ami közel áll hozzánk.


Tudom furcsán hangzik hogy "el akarjuk veszíteni", de ez túl van a ráción, a logikus magyarázkodáson. Talán a félelem teszi, a félelem rabolja el tőlünk, mi viszont engedünk ennek a félelemnek.


Végső soron vállalnunk kell a felelősséget minden egyes lépésünkért.

2023. szept. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!