Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyit tudtok félre tenni...

Mennyit tudtok félre tenni havonta?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, nemrég végeztem az egyetemen és 3 hónapja kezdtem az első munkahelyemen. Átlagos fizetésem van, de mindenki, akit kérdeztem, azt mondta, hogy kezdőként jónak számít, amennyit kapok. Albérletben lakom, ami szintén jó árban van, 120-at fizetek mindennel együtt egy másfél szobás lakásért. Mégsem tudok annyit félre tenni, amennyit szeretnék. Belegondoltam, hogy ha ilyen léptekkel haladok, sosem lesz saját lakásom, és ez nagyon megijesztett. Kilátástalannak érzem a helyzetet, azon gondolkozom, hogy mi lesz, ha idős koromban is albérletet kellesz keresnem, vagy ha nem találok, mert mindenki inkább fiatalnak ad ki lakást, majd az utcára kerülök. Tudom, ezek még messze vannak, de annyira emészt ez a gondolat, és kilátástalannak érzem a jövőmet. Egész nap ezen kattogok, és egyre erősebb szorongást érzek. Pedig nem verem el sehova a pénzt, nem vagyok bulizós, az ételekből is sokszor az S-Budget vásárolom, nem a prémium kategóriára megyek, igyekszem takarékoskodni. Ti tudtok félretenni? Egyedül vagyok ezekkel a problémákkal, vagy más is küszködik? Lehet, hogy nagyon naiv vagyok, de én egyáltalán nem ilyennek képzeltem a "felnőtt életet". Azt hiszem ez az első igazi pofon, amit kaptam.

23/N



2023. szept. 8. 22:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Félre lehet tenni, meg kell is, akármennyit keres is az ember, de mai árak mellett ebben a gyér országban mondjuk ki, nem igazán olyan fényes a jövő mint korábban, amikor szüleim simán megépítették a házunkat. Ma már mindenre elmegy a pénz, és minden iszonyat drága. Na meg a fizetések sem a legjobbak.
2023. szept. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Én pár százezret. Te meg gondolj arra, hogy nem a pályakezdő béred lesz érvényes egész életedben. Továbbá saját lakást sem feltétlenül egyedül kell venned, hanem mondjuk egy társsal közösen, hitelre. Onnantól nincs albérleti díj.
2023. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Semennyit, csak a tartozásomat tudom havonta kb 6ezerrel csökkenteni ha szerencsém van
2023. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Általában minden hónap fizujának a 10%-át minden év végén összeszámolom, és félreteszem. Ezen kíül, nem élek nagy lábon, így szerencsére 5-, alaphangon 6 jegyü össezget félre tudok tenni havonta.
2023. szept. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Én 22N multinál teljesen basic munkával azért eleget. De nem mentem albiba mai napig a húgommal vagyok egy szobában anyámnál. Így havi összköltség kb 150e mindenre, amibe van az is amit csak elverek plázában, és a maradékot befektetem. Ami általában kb 250e
2023. szept. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Azt mondják a pénzügyi okosok, mindig legyen félretett pénzed (olyan 10-20%) és legyen egy cash-flow (pénzáramlás), ami a cash-in (bevétel) és a cash-out (kiadás) arányaiból történő spekuláció, számvetés vagy leltár.
2023. szept. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
*havi szinten félretett pénzed
2023. szept. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Ha kevesebb a bevétel a kiadásnál, akkor nyilván pénzügyi bukta van.
2023. szept. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Én csak úgy tudok félretenni, hogy nem mentem el albérletbe. Itthon lakom amíg vagy nem lesz annyi, hogy hitelt vegyek fel - egy jó alap, vagy pedig egy párom akivel majd közösen veszünk lakást. Teljesen megoldhatatlan máshogy. Össze vissza számoltam már, sehogy nem jönnék ki másképp. Szintén 23/N éves friss diplomás, első munkahely. A gyakornoki időt úgy tervezem még így töltöm, így nagyobb részét el tudom tenni. Aztán a végén remélem lesz annyi hogy elmenjek itthonról.
2023. szept. 9. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szobát bérlek albérlet helyett, idős de rendben tartott autóm van, városon belül biciklivel, távolra ha más akadálya nincs telekocsival járok. Jó minőségű ételeket eszem, amiket viszont magamnak készítek el. Jellemzően nagy tételben vásárolok amit csak lehet.

Áldozom szórakozásra és hobbira is valamennyit.

Havonta kb 200ezret tudok félretenni, mérnökként dolgozom.

2023. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!