Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Németországban fizikai munkásk...

Németországban fizikai munkásként (például asztalosként, lakatosként, ácsként vagy burkolóként) félre lehet tenni a havonta megkeresett fizetésből nagyjából 500 ezer forintnak megfelelő eurót?

Figyelt kérdés
Ha a fizetésből lejön a szállás, a tömegközlekedés, az étkezés és a rezsi költsége, körülbelül mennyi pénzt tudunk félretenni, ha cigarettára, alkoholra, szórakozásra stb. egyáltalán nem költünk?

2023. jan. 25. 02:54
 1/8 anonim válasza:
Ezt elég sok tényező befolyásolja. Milyen cégnél dolgozol, hány órában. Németország melyik részén szeretnél lakni, változoak az albérletek árai nagyban. Szerintem az is számít hogy egyedül vagy párban élsz stb. (Párban úgy gondolom könnyebb spórolni)
2023. jan. 25. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az olyan 1300 euró megtakarítás lenne havonta. Ha ehhez hozzáadod a várható fix költségeket, akkor kijön mennyit kellene keresned. Legyen 600 egy szoba bérlése, 400 az étkezés, 200 a közlekedés/üzemanyag. Így 2500 nettónak kellene lennie a fizetésednek. Ez nem lehetetlen, de erősen hely- és cégfüggő. Én olyan 2000-3000 euró nettó közé tenném a szakmunkás alkalmazotti béreket.
2023. jan. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bőven, de meg Magyarországon is bőven millió Ft felett kereshetsz miért mennél ki ?
2023. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Második!


2500 euró közel 1 millió forint. Ennyit nem lehetetlen megkeresnie egy szakmunkásnak?

2023. jan. 25. 12:45
 5/8 anonim válasza:
100%
Az első vagyok. 2500€ simán meg tudsz keresni. Az hogy mennyit tudsz ebből spórolni az függ sok tényezőtől.:)
2023. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én betanított munkásként kerestem nettó 2000-2500 között (1-es adókategóriában, családi kedvezmények nélkül). Igaz én sokszor dolgoztam éjszaka és vasárnap, amire elég jó pótlékot fizettek. Kérdés az, hogy hány órát dolgozol, milyen munkarendben, milyen cégnél stb. Ha teljes munkaidőben dolgozol egy korrekt cégnél, akkor 2500-at illene megkeresned.
2023. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xp ali ***** válasza:
1000 euró egy albérlet rezsivel. Munkásszállón olcsóbb. Ha éjjel nappal dolgozol, kereshetsz 2500 eurót, de többet is. Ha takarékon élsz, akkor is 500-at elköltesz havonta. Szóval necces, de előfordulhat.
2023. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
#7 Szerintem kicsit túlzó a válaszod. Mi a párommal 640€ (melegen, vagyis benne van hideg meleg víz,szennyvíz, fűtés, szemétdíj, közáram, lépcsőház takarítás, utca takarítás stb) fizetünk havonta egy 62 m2 lakásra egy kikötői óváros legszebb utcáján. 1000€-ért már nagyon nagy luxus albérletet lehet bérelni :)
2023. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!