Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel másabbak a mostani 18...

Mivel másabbak a mostani 18 évesek, mint akik 2013-ban voltak 18 évesek?

Figyelt kérdés

2023. szept. 16. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Ez a baj, hogy nem sokkal. Nincs fejlodes.


Politikailag valtozott inkabb sokminden. Technologiaban max minosegben a mar meglevo dolgok, mennyisegben minimalis az uj invenciok listaja. Nincs peldaul az a 15 ev intervallum amikor a 90-es evekben megjelent az internet meg egyben a telefonok, okostelefonok, tabletek, mobilnet, pendrive floppy meg cd helyett.


Ahhoz kepest jelenleg sehol nem vagyunk. Politikara, businessre fokuszal mindenki es ennyi.


A 18 evesek max annyiban hogy mas az erettsegi kovetelmeny, mast tanulnak. Egyebkent minden ugyanaz, telot nyomkodnak, en 23 vagyok, sosem erdekelt a telonyomkodas. Ugyanugy csajoztak, dugtak, meg minden. 18 eveseknel nincs valtozas.

2023. szept. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Én 2015-ban voltam 18 éves, szóval nem 2018-ban, de majdnem, nekem az a véleményem, hogy a mostani generáció sokkal szabadabb elvű, jobban kimerik mutatni a saját stílusukat, nem “hódolnak” be annyira a felnőtteknek, ami szerintem tök jó.


Ami negatívum szerintem, hogy akik hülyék lettek volna mondjuk 2015/2018-ban azok most még hülyébbek, szerintem kevesebb ideig tudnak koncentrálni, a pénzüket a kedvenc Tiktokosukra költik, ebben szerepe van azért a politikának is, mert 2015-ben pl nem ment ennyi hülye műsor a TV-ben, most konkrétan az agysejtem kiég.


Illetve aki introvertáltabb volt, az a Covid miatt teljesen esélytelen, hogy szerzett magának 1-2 barátot, amikor nem volt Covid akkor volt rá precedens, hogy 2 introvertált összehaverkodott a suliban előbb vagy utóbb, a mostaniaknak ez is kimaradt.

2023. szept. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Eltávolodtak egymástól az emberek, a virtualizálódás miatt a valódi, minőségi kapcsolatok sokkal ritkábban lettek, a Tiktok pedig bizonyítottan tönkretette mentálisan az embereket.


[link]


[link]


Én nem mondom, hogy ebből ne lehetne kijönni, és hogy ezek a tendenciák nem visszafordíthatók, de az biztos, hogy az információs forradalom, a közösségi média és a covid következményeként a mentális krízis lesz ennek a generációnak az egyik legnagyobb kihívása. USA-ban már majdnem minden második fiatal felnőttnek van valamilyen diagnosztizálható mentális problémája.

2023. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2013 ban is mar boven volt virtualizacio, facebook messenger, akkor meg MySpace is, Xfire jatekokhoz. Ezzel nem mondtal ujat.
2023. szept. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!