Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A legtöbb pénzügyi szakértő...

A legtöbb pénzügyi szakértő véleménye szerint 6 hónapnyi megélhetéshez szükséges félretett pénz kell ahhoz, hogy anyagi biztonságról beszélhessünk. Ez a magyarok kb hány %-ának van meg?

Figyelt kérdés
2023. szept. 18. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt statisztikai adatoknál tudod megtalálni. Itt személyes tapasztalatokat tudsz szerezni. Az én ismerősi körömben (nagyrészt teljesen átlagos munkával, átlagosan normális anyagi helyzettel rendelkezők) ez eléggé általános. Sőt, van, akiről a munkája alapján nem is gondolnám, de mégis vannak megtakarításai.
2023. szept. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

"6 hónapnyi megélhetéshez szükséges félretett pénz kell ahhoz,"


És havi szinten mennyit kell keresni? Nettó 150, 250 ezer vagy fél milliót?

2023. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Megélhetéshez szükséges. Amennyit te elköltesz havonta, annyiszor 6. Ha te havi 100ezret költesz, akkor 600ezer, ha fél milliót, akkor 3 millió.
2023. szept. 18. 13:58
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Ostoba leegyszerűsítés ez így. Az "anyagi biztonság" egy eléggé összetett dolog, sok mindentől függ. Pld hogy egyedülálló vagy-e vagy családos, egy gyerekkel vagy többel-e, esetleg van-e a nyakadon átlagos lakáshitel, meg ilyesmi kiadások, stabil-e a munkahelyed (meg a házastársé), stb, stb...
2023. szept. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mi ebben az ostoba leegyszerűsítés? Figyelembe veszel minden faktort (gyerek, családos, lakáshitel, stb.), megnézed, hogy mennyit költesz 1 hónapban minderre átlagosan, és megnézed, a befektetéseid lefednek-e hatszor ekkora összeget. Szerintem nem olyan bonyolult dolog ez, hogy ne lehetne megérteni, hogy itt arról van szó, hogy MINDENNEL EGYÜTT mekkora összeget költesz havi szinten, és annak megvan-e kb 6-szorosa neked vésztartalékként.
2023. szept. 18. 15:15
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Én ezt gyakrabban hallom 3 hónappal. Úgy még meg is van nekem. 😅
2023. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy volt ennyi a számlámon (20-on éves korom vègèn), aztán elmentem egy elég rossz irányba és ma már nincs, csak a többszöröse, adósságban. Vannak viszont vagyontárgyaim, amik előtte nem voltak: kocsi, lakás. A tudásomat is ide számítanám, sokkal több pénzt tudok keresni mint annak idején. Ha mindent (lakás, kocsi, adósság) beleszámítok akkor bőven pozitív az egyenleg. Ha csak a kocsimat eladnám, csak abból lenne annyi pénzem ami 6 hónapig mindenre elég. Nagyokosok szerint a kocsi is inkább fogyasztás mint befektetés. Én mégis inkább úgy tekintek erre hogy abban tartom a 6 havimat, és ennek is megvannak az okai.

Ideális persze az 1,8 millió lenne tisztán egy megtakarítási számlán.

2023. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

#5

Bocs, de nekem még nem volt két olyan évem egymás után amikor csak megközelítőleg ugyanannyit költöttem volna, szóval már itt rögtön megdől a "szakértők" tuti tippje. Hogy a manapság össze-vissza változó árakról már ne is beszéljünk, így tényleg nincs értelme azon görcsölni hogy pontosan mennyi a vésztartalékod, mert téves következtetések és hibás pénzügyi döntések felé terelhet.

2023. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7-es. Igazad van. A megtakarítás lehet egy autó is, nem kell feltétlenül pénznek lenni. Bármikor eladhatod, aztán vagy veszel egy olcsóbbat, vagy jársz busszal/biciklivel. Lehet egy nyaraló, vagy bármi értékesebb dolog.
2023. szept. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez nem hírdetés, csak tény:

[link]


Részben nem tud, de nagymértékben inkább nem akar tartalékot képezni a magyar társadalom nagytöbbsége.

2023. szept. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!