Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdekelne, hogy azok az...

Érdekelne, hogy azok az emberek, akiket az öngyilkosság foglalkoztat, miért nem használják fel azt a bátorságot, ami az öngyilkosság meglépéséhez szükséges, más magasabb rendű és esetleg az ő jólétükhöz is hozzájáruló tettre fordítsák?

Figyelt kérdés

Igazából egy elég összetett dolog lenne, nem is feltétlen kérdés, inkább érdeklődés/személyes véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Kezdésnek a saját példámat hoznám fel, lassan 10 éve visszatérő erős depresszióval küzdök. Többször megfordult a fejemben, hogy véget vetek az egésznek, de igazából végül mindig oda jutok, hogy nem ez a megoldás. Egy próbát mindig lehet tenni annak érdekében, hogy a depresszió forrását (nálam ez a nélkülözés) megszüntessem. Gyógyszeres kezeléssel nálam max annyit értek el, hogy nem foglalkozom azzal, amit nem tehetek meg. Igy nincs depresszió, de a forrást nem szünteti meg. Szóval vagy az időnként elborult őrült élet van, vagy az élet végig tartó zombi öntudatlanság. Szerintem egyik sem igazán nevezhető életnek.



2021. szept. 22. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint pl? Építsek egy időgépet hogy visszamehessek és újra kezdhessem az életet?
2021. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Én is 10+ éve vagyok depressziós, igaz nem igazolt. Most akarok majd elmenni antidepiért, mert már úgy vagyok vele a zombi állapot is jobb lenne.

Tudom mik a depim okai, tehetnék is ellene, de egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy megmozduljak. Talán majd begyógyszerezve. De most jelen pillanatban úgy érzem előbb ölném meg magam, mint hogy változtassak bármin is.

2021. szept. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kísérletezed ki magadon, fordítsd azt az energiát amit depresszióba ölsz a jólétedre. Mert nem ilyen egyszerű. Lehet erőt meríteni belőle, de nem egy egyszerű dolog. Hiába kérdezed így meg, hogy miért nem fordítják bele másba. Nem így működik. Utolsó egyébként a gyógyszer segít rajta, terápiás segítséggel együtt. Külön ha gyógyszerezed magad akkor nem,
2021. szept. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmad nincs rola, mit ereznek. Kikapcs gombot akarnak nyomni. Nincs erejuk a letezeshez. Foglalkozz massal inkabb.
2021. szept. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert beszűkült gondolkodásukban csak ezt gondolják, mint opciót.
2021. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez most klisé lesz, és nem támadásnak/kötözködésnek szánom, de: könnyű ezt mondani, meg levezetni, viszont meglépni annál nehezebb és összetettebb. A depresszió egy hatalmas nagy teher, ami megnehezíti a mindennapokat és még komplikáltabbá teszi azokat.

Nekem 2-3 éve tart ez az állapot, és többször úgy tűnt, hogy végre kilábalok belőle, de mindig történt valami, ami vissza, vagy épp mélyebbre taszított. Terveim, céljaim vannak, de erőm konkrétan semmi a megvalósításukhoz. Amíg az erő/energia a mindennapi dolgokhoz sincsen meg kellő mennyiségben, addig nehéz világot megváltó tetteket végrehajtani.

2021. szept. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki szánt egy kis időt erre kérdésre, amit elsősorban, azért is tettem fel, mert bármikor mélyponton voltam, és neten próbáltam bármi megoldás után nézni, elég gyakran keveredtem ide az oldalra. Sajnos a mai világban nagyon sok a depressziós ember. Véleményem szerint egyfelől a szélsőséges társadalmi különbségek miatt, másfelől meg ebben a rohanó és hiú világban az emberek egyáltalán nem törődnek egymással. És ha csak 10 emberből 1-en tudnak segíteni azok a dolgok, amit itt anonimitás mellett, de őszintén tudnak egymásnak tanácsolni azok az emberek, akik maguk is átérzik, ennek az állapotnak a súlyát, már megérte.
2021. szept. 24. 22:43
 8/8 anonim ***** válasza:

A saját tapasztalat tizen valahány évesen:

Végiggondoltam, hogy az iskolatársaim nem fogadnak el (jobb napokon csak egyszer vertek meg), a családommal a kapcsolatom formális (Ezt akkor körülírtam, nem tudtam a problémát megnevezni), a családom is kinevet, ha félek (néha "rám jött", rettegni kezdtem a panelház hangjaitól, de úgy, hogy remegtem, közben a legrosszabb az volt, hogy "ésszel" tudtam, hogy semmi baj). Iskola váltás után a helyzet valamit javult, de nem gyökeresen (ma már tudom, hogy én voltam irritálóan szabálykövető).

Tizen valahány (11-15?) évesen felmértem, hogy ez a jövőben sem lesz sokkal jobb (ebben nem tévedtem, csak a problémák változtak az életszakaszokkal egy kicsit). Akkor megpróbáltam megölni magam. Nem sikerült (ez sejthető ebből a bejegyzésből).

A problémáimat megoldani nem tudtam (most is azt mondom, hogy az igazán fájdalmasokon nem tudok változtatni, mert nem rajtam múlik), az ismételt kudarctól annyira félek, hogy képtelen vagyok megismételni a kísérletet. pedig valóban egy öngyilkosság lenne a megoldás a problémáimra.

Mondom ezt annak ellenére, hogy ma már (az ötvenes éveim második felét taposom) el tudok menni akár hova (Dolgoztam a szomszéd országokban és Ázsiában is), tudok viselkedni, ahogy elvárják, akár magyarul, akár angolul (pár hete lepődtem meg, hogy egy 4-5 mondatos beszélgetést még oroszul is meg tudtam csinálni, pedig utoljára 1988-ban használtam) tudok kommunikálni, tíz évesen ez még magyarul is gond volt.

Folyamatosan vannak fájdalmaim, a kretén ügyfeleket csak a saját nyugalmam árán (elfojtom az üvöltést) tudom kezelni. Sajnos kis mértékben változó okokkal de folyamatosan igaz volt, hogy az én esetemben a megoldás az öngyilkosság lenne. Sajnos ahhoz pedig szar alak vagyok

2023. ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!