Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni a cigányok...

Mit lehetne tenni a cigányok elleni rossz előítéletekkel?

Figyelt kérdés

Köztük is vannak tanult, sikeres emberek, és a magyarok között is vannak bűnözők.

Szerintetek valahogy csökkenteni lehetne az ellenük irányuló gyűlölet mértékét?



2023. szept. 29. 00:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Meg így igazából úgy alapvetően a rasszizmus ellen, hogy látod, hogy mi lenne a megoldás?


Ha esetleg bizonyos társadalmi csoport(ok)ra negatívan tekintesz, mi tenné őket szimpatikusabbá számodra?

2023. szept. 29. 00:44
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
A liberálisok megpróbálhatnák. De ők is csak a magyarokra vannak rászállva. Pedig elmehetnének cigányokhoz, falukban, és hirdethetnék a liberalizmust. Nem csak mindig a magyarokat b@szogatni vele. Vonuljanak végig az ő utcáikon a prideon.
2023. szept. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Smemit nem tehetsz/tehetünk. Soha nem lesz világbéke, elfogadás.

Sok gyerekbe már gyerekkorától kezdve belekódolják, hogy igenis a romák rossz emberek, tolvajok, csalók.

És ez nem csak az ô hibájuk, hanem azoké a romáké is, akik olyan jellemet mutatnak a külvilág elé, amit még egy szintén romának is nehezen vesz be a gyomra.

Nagyon sok mindent lehetne tenni, de én már rég beletörődtem ebbe…

Rasszizmus mindig is lesz, ahogyan romák is, zsidók, és mindenféle népcsoport.

“A magyarok közt is vannak bűnözők”

Ezzel a mondatoddal nagyon nagy igazságot mondtál, de sajnos hozzá kell tegyük azt, hogy a bünelkővetők 80%-a iszonyatosan rossz, de roma….

És mondom ezt romaként, hogy már bele törődtek abba, hogy amikor megtudják rólam hogy Roma vagyok, rosszalló nézést kapok, meg kérdezik melyik családtagom melyik börtönben van. (Tisztelet a kivétel)

2023. szept. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

"mi tenné őket szimpatikusabbá " - ezt tényleg komolyan kérdezed? Te nem ismered azokat a dolgokat amiért a romákat (valljuk be) utalják?

Elmenni dolgozni, és nem a segélyekre várni. Annyi gyermeket vállalni amit el tud tartani, és akkor(annyi évesen) vállalni gyereket ha már ehhez megvan az egzisztenciális alap. Az nem szimpatikus amikor a 17-18 éves cigány nő, egy gyereket kézen fogva vezet, egyet babakocsiban tol, egy meg a hasában van. Azaz elvégezte a szükséges iskolát, elhelyezkedett dolgozni, van lakása vagy kilátása lakásra, akkor kell szaporodni. Annyit amennyit biztonsággal el tudok tartani. A környezetemet rendben tartani, nem szemetelni tele a városomat. Észlelni, hogy a környezetem milyen hangerővel beszél, és nem üvöltözni az utcán, ahova csak csapatokban járnak. Iskolába járni, szakmát vagy diplomát szerezni. Gazdálkodni a keresettel, nem azonnal elkölteni ha megjött a pénz. Tisztálkodni rendszeresen. (tudom van nagyon higiénikus cigány, de a tömeg ápolatlan)

A cigány nőknek is legyen természetes hogy dolgozik, és nem a soron ringatja csak a gyerekeket sorban. Összefoglalom, alkalmazkodni a többségi társadalomhoz, és nem jogokat követelni a semmire, attól aki eltartja őket. Először bizonyítani kellene a cigányoknak, hogy ők hasznos tagjai a társadalomnak. Tudom van egy nagyon kis része a cigányságnak akire ez nem igaz, de sajnos a 99%-ra igaz. Egymással szemben sem bűnözni a cigányok között.

Legjobban azt utálom, amikor jönnek a nagyhangú cigányasszonyok a hivatalba és követelőzik. Ha olyan kérése van, ami nem teljesíthető, akkor jön a cigány kártya, hogy azért nem kap mert ő cigány! Közben meg kizárólag csak ők kapnak segítséget, persze ha van miből segíteni. Közben meg a cigány mátriarka egy napot nem dolgozott életében, csak azzal foglalkozott hogy minél több gyereket szüljön, mert a cigány társadalmon belül akkor van tekintélye ha sok gyereke van.

2023. szept. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Nem igazán tudsz mit csinálni, a rasszizmus valamilyen formában, de az egész emberi történelmen végigkísér minket. Jelenleg a romák -és ezt előítélet nélkül mondom- nagyobb és hangosabb része a negatív példákat erősíti az emberekben és ha egy csoport többsége jellemezhető valahogy, akkor az egész csoportot jó eséllyel úgy fogják jellemezni. Magyarok között is van aki ezt csinálja, de lényegesen kevesebb, így nincs is akkora hatással a magyarság megítélésére.

Teljes körű megoldás nem hiszem, hogy létezik erre a problémára, de enyhíteni lehet a dolgokon, ehhez viszont szerintem a cigányságnak kell tennie. Próbálják meg elérni azt, hogy azok a romák is legalább olyan nyilvánosságot kapjanak, akik pozitívan viselkednek. Én jól kijöttem iskolás koromban a roma osztálytársaimmal, sok roma napszámossal is dolgoztam együtt anno mezőgazdaságban, ők becsületes dolgos emberek voltak, bármi munka volt, dohánytörés, ültetés, stb. szóltunk és segítettek csinálni, igyekeztek a körülményeikhez képest normális értékrendek szerint élni, így van velük pozitív tapasztalatom és tudom, hogy sokuknak köze nincs azokhoz az előítéletekhez amiket rájuk aggatnak. Viszont vannak olyan emberek akik csak a negatívumokkal szembesülnek és tapasztalják, ezért előítéletesek. A pozitív példáim ellenére sokszor én is előítéletesen állok hozzájuk, mert egész egyszerűen régóta több negatív inger ér irányukból mint pozitív. Ennek ellensúlyozására tartanám jó ötletnek a pozitív példák promótálását.

2023. szept. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem csak Mo. van baj a cigányokkal, hanem Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Románia, Ukrajna, egész Balkán, meg kb ahol felbukkannak. #3 jól mondja, hogy nagyon nagy százalékuk milyen, kevés köztük a jó/szorgalmas/becsületes ember, aki meg pont hogy egy tisztességes ember azokat meg kinézik/lenézik. Sajnos okkal (míg meg nem ismerik). Talán, ha nem lenne olyan erős az “össze tartozás” vagy “elkezdene ebből a szempontból gyengülni” a cigányság akkor lenne változás, egymást képesek vissza rántani a szutyokba, azért mert “mit magyarkodsz”.
2023. szept. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha kevesebbet szaporodnának. Az a legellenszenvesebb, hogy szaporodnak a semmire, szegénységbe, és ezzel egy csomó problémát okoznak. Ha ezt nem csinálnák, már rég beilleszkedtek volna.
2023. szept. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
15%

Valamit pedig csak lehetne tenni... A férfiaknak is átlag milyen jó megítélése van ahhoz képest, hogy mekkora arányban isznak cigiznek krváznak bűnöznek (kis és nagy skálán; bolti szarkaságtól a fehérgalléros bűnözésig) erőszakoskodnak drogoznak a bolygó népességének másik feléhez képest.

Ha a férfiaknak van remény akkor a cigányoknak is.

2023. szept. 29. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Bemutatják, hogy ők is tudnak jogkövető-, normális magatartást-életet élni.
2023. szept. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

11

Az esélytelen

2023. szept. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!