Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a rossz, ha...

Tényleg én vagyok a rossz, ha nem tudom sajnálni azokat, akik a bántalmazójukkal maradnak?

Figyelt kérdés
Értem én hogy mentális beteg némelyikük, de basszus a sorozatgyilkosok is azok. Az nem mentség semmire, max magyarázat. És most nem azokra gondolok akik anyagi okok miatt nem tudják elhagyni a párjukat. Hanem azokra akiket bántalmaznak folyamatosan (felnőttként rokonok, vagy kapcsolat, barátok, főnök, akármi) és folyamatosan szenvednek, de az istennek sem szüntetnék meg a kapcsolatot. Inkább hagyják hogy századszorra is megverje őket a párjuk. Ha valaki elkezd nekem panaszkodni a toxikus környezetére amit megtehetne hogy otthagy, akkor nem sajnálom, mert most basszus ő ül a szarban. Nem érdekel a hebegés-habogás hogy jaj de ő szereti, meg nem mindig ilyen, stb. Akkor ne panaszkodjon hanem élvezze, ha szándékosan csinálja ezt magával. Mindenhol máshol meg ennek a szöges ellentétét tapasztalom... pátyolgatják a lelküket és sajnálva vannak. A történethez hozzátartozik, hogy ilyen környezetben nőttem fel, anyám csalta apámat, hetente ment az ordítozás, de el nem hagyta volna a világért sem pedig állítása szerint utálta. Szóval lehet ez ölte ki belőlem az empátiát ilyen téren.

2023. aug. 23. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell sajnálni senkit.Ettől nem rossz. Mindenkit idegesít az ilyen. Engem is, pedig én is ilyen vagyok..
2023. aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
*jav. Ettől nem vagy rossz
2023. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Igen is meg nem is. Van amikor tényleg van oka annak hogy nem lép le az illető. Például:

- nincs hova. Sok bántalmazó gondoskodik róla hogy elvágja a külvilágtól a bántalmazottat, ide tartozhat az hogy eltávolítja a barátaitól, vagy elszedi a pénzét, stb.

- nem mer. Van hogy a bántalmazó nyíltan fenyegeti a másikat. Ha pl azt mondják neked hogy a gyerekednek esik baja, akkor a legtöbb ember kevésbé mer “pattogni”.

- nem akar. Sok bántalmazó nem úgy viselkedik hogy 24/7 üti-veri a másikat. Sokszor kifejezetten figyelmesek, romantikusak, kedvesek tudnak lenni, hogy visszaédesgessék a másikat. Emellett pszichológiai trükkökkel építgetik le következetesen a másik önbizalmát, míg a bántalmazott is úgy érzi hogy ezt érdemli.

2023. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

egy csomó kifogást lehet irni miért nem...ezek mind csak mentségek a felelősség alól, hogy megtudják lépni amit meg kell..

aki nincs elég mélyen és még birja a böre az ütést amig ki nem vérzik birja és csak újabb páncélt v bört növeszt magán amitől mégjobban birja a következő megalázást..

nem kell sajnálni..hiszen valamilyen módon igy kap figyelmet..de kiszakadni ilyen mintából elég nehéz..ha tudatosan is távol tartod magad, a tudatalattid elképzelhető, hogy egy ilyen rejtett tulajdonságú mintázatú emberhez vezet, kivül nem fogja mutatni, de tudatalatt keresni fogod az ilyen mintát..

2023. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy az emberi psziché nem racionális. Kívülről hiába tűnik úgy, hogy egszerű lenne kilépnie az illetőnek a kapcsolatból (mármint a probléma mértékéhez viszonyítva egyszerű, nyilván egy ilyen nagy lépés mindig hordoz nehézségeket), mégis van ott valami belső gát.


És nem az illető a "hülye", az egyedi "hibás darab", mert ez egy nagyon gyakori helyzet. Ez a gát a legtöbbünkben ott van, csak mivel nem vagyunk olyan szituációban, nem kerül felszínre.


Az a te magánügyed, hogy kit sajnálsz. De tudományosan kutatni, hogy miért nem képesek ezek az emberek kilépni a rossz helyzetükből, nagyon is indokolt. Ha pontosabban értenénk, miért olyan nehéz ez, akkor jobban tudnánk segíteni is nekik.


Egy dologra vigyázz. Te is kerülhetsz ilyen helyzetbe. Az a viselkedés, amit itt előadsz, könnyen lehet annak a jele, hogy magad elől is tagadod a veszélyt, tehát ezt az irreálisan tűnő belső gátat. Abban akarsz hinni, hogy te ki tudnál lépni abból a helyzetből, hogy benned nem lenne ott a gát, hiszen aki nem tud kilépni, az kizárólag az illető személyes felelőssége. Ne bízz ebben. Nagy az esélye, hogy neked is nehézséged lenne ugyanúgy.

2023. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Én is dolgoztam csicskatartóknál három évig, ilyenkor tényleg más üzemmódba kapcsol az ember agya. mMa már szürreálisnak tűni az egész, hogy volt ez az egész lehetséges, de ettől függetlenül ennek a pontos okát, jellegét ma sem tudom, magam sem tudom megmondani. De ettől még így van, és egy politikusnak erre igenis kell tudnia reális és életszerű víziót alkotnia. Nem elképzelt emberekre kell víziót formálinia egy felelős polgárnak, hanem az ország testé alkotó valós hús-vér emberekre, abban pedig ez is benne van.


,,Nem sajnálni'' ezeket az embereket, az bizony irracinális szerintem. Olyan szempontból irracionális, hogy attól még hogy eltoljuk magunktól, attól még a probléma létezni fog, és végső soron igenis belefolyik az általános költségvetésbe, még ha ennek útja valószínűleg közvetett és átláthatatlan is (nyomortelepek, elhanyagoltan fenövő utcagyerekek, iskolai erőszak, szétszakasdó társadalom, általános rossz közérzet, leszakadó népegészség). Egy normális országnak kész víziójának kell lennie a való élet jelenségeire, és azt nem lehet tenni, hogy ami valóság, azt felcímkézzük úgy, mintha nem az lenne.


Függetlenül a kérdéstől, sajnos menni sincs sokszor hova: lakhatási fasizmus van, sajnos nincs lakhatási ellátási kötelezettség sem az álllam, sem amagánosok részéről. Tudom, az NDK-ban is sok dolog rossz volt, de ott legalább névlegesen létezett a lakhatás kérdéskörének felelőse, volt tervhivatal, volt lakásépítési terv, és a megvalósult tényleges gyakorlatban is évi 150 000 lakást felhúztak ütemtervszerűen, és szétosztották, korruptan vagy nem, de legalább részben a nép számára is. Ma ez nem létezik, de ennél komolyabb gond, hogy magának a lakhatásnak mint olyannak sincs semmiféle felelőse, és a társadalmi háttér sincs meg egy összetartott társadalom fenntartására. Persze mondanom sem kell, mindennek az általános elhayagolásnak az árát a következő nemzedék fgja megfizetni, rossz közérzet, poliitikai instabilits formájában (sőt a NER képében ez tulajdonképp máris bekövetkezett).

2023. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem vannak bőven emberek akik érdemesebbek arra hogy elitéljék őket...


Amúgy meg elvileg többek között azok az emberek jó célpontok a szektáknak (ezáltal gondolom a bántalmazóknak is, hiszen hasonló taktikákat alkalmaz a két csoport) akik azt hiszik hogy rájuk nem vonatkozik a pszichológia, és ők mindig ésszerűen cselekednének. Az ilyenek egojára a legkönnyebb hatni, és ezek azok akik ha meghoztak egy döntést, ritkán kérdőjelezik meg később, hiszen ők aztán képtelen arra hogy tévedjenek. Szóval csak óvatosan...

2023. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
(JAVÍTÁS: nem három évig, ,,csak háromnegyed évig dolgoztam csicskatartóknál, de ez is adott egy keresztmetszetet és látleletet a társadalomról. A legérdekesebb amúgy a munkatársak közti teljes szolidaritáshiány volt, sőt, még saját kárukra is önzőek voltak, ami már paradoxon). Rengeteg volt a kápó is, sőt a kápóknak sikerült még a főgórénál is gonoszabbakra torzítaniuk magukat, volt, hogy a fő-főnök maga igazította helyre a kápóját, amikor már nagyon belolvalták magukat a felfelé hajlongó lefelé taposásba.
2023. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Egészében véve számba sem lehet venni, hány jólelkű, erős, sok jóra érdemes cigány nő lehet, akik igenis egy boldog életre lennének méltóak, de a közönség és az állam sajnos sokszor nem segít nekik kitörni a bántalmazó kapcsolatból lakhatással, értelmes kommunista dolgokkal, lakhatással, jól működő szakemberhálózattal, jó, az erőszakot távolt tartó iskolákkal. Ez a fajta közöny mindenkinek rossz, egyébként épp maguknak az adófizetőknek is, mert így sosem fog szétválni a bántalmazó és az áldozat, és az ország mindig is egy nemzedékről nemzedékre öröklődő szegénységhalmot fog örölni a végtelenségig.
2023. aug. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

"Értem én hogy mentális beteg némelyikük"

Nem, nem érted.

2023. aug. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!