Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más néven hogy neveznétek a...

Más néven hogy neveznétek a pszichológust?

Figyelt kérdés
Nem végeztem pszichológushoz elváró iskolát,teljesen más témába érettségiztem le,diploma is. Megvannak a képességeim,mintha szinte bele látnék az emberek fejébe,és többnyire tudok is nekik segíteni már csak a jelenlétemmel. Ezt nem csak állítom,tapasztaltam is és más emberek is azt mondják nekem pszichológusnak kéne lennem. Tudok velük beszélgetni az élet helyzetükről. De szeretnék másokon is,nem csak éppen azon aki pl: jön velem utcán szembe vagy egy barát kinek szüksége van rá..vagy akárki…azt akarom hogy az emberek akiknek/akinek kell forduljanak én felém…tudnék biztos segíteni,minden témába. De én ezt úgy hogy megis nevezzem magam “Dr. Psichologus (név)”,,nem lehetséges törvényileg mert nincsenek meg a iskolai “képzettségem hozzá”. Mi más névvel lehetne ezt meg címkézni? Csak hogy forduljanak beszélgetni felém a emberek,és ajánljanak..nem ragaszkodom a pszichológus névhez..nem mondanám motiváció valami féle dolgot adnék embereknek…csak egy kis beszélgetést. Hogy tudném ezt elkezdeni? Ti szerintetek?…voltam pszichológusnál és figyeltem őt és más embereket is…nem mindig segít a pszichológus…jobb egy olyan emberrel beszélni aki nem a bemagolt könyvek alapján és “agyi tudásból” kommunikál veled,inkább az embereknek jobb az aki valódi érzéssel,megértéssel,és megfelelő kommunikációval beszél veled a te színteden ahogy te érted..és nem pedig szakmai kommunikáció révén…mondhatni ugyanaz történik csak én a életből beszélek ..

2023. okt. 1. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Ha nincs hivatalos papírod róla akkor röviden tömören: kuruzslo
2023. okt. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Tréner, mentálhigiénés segítő, stb
2023. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

A pszichológusok is csak emberek, más más habitussal. Nézd meg Csernust és Bíró Bencét. Neked melyik a szimpatikus? Nem tudom hány éves vagy, de azt tudd, ha ez a képességed megvan, előbb utóbb érdemes ezen a területen dolgozni, így a munkád a hivatásod is egyben. Nem biztos, hogy minden pszichológus könyvízűen és agyi tudásból kommunikál, van aki emellett ugyanúgy érzi az embereket, az empátia és az EQ fejleszthető. De azért tanulni kell, mert így max a magánéletben adhatsz az ismerősöknek jótanácsokat.

Szerintem próbálj ki egy coach tanfolyamot és végezz ilyen munkát.

Meglátod, bejön -e.

2023. okt. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Egy olyan ember,aki jó szemlélete miatt elment segíteni embereknek,de sikertelen.
2023. okt. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Pszichomuki.
2023. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én a pszichológusokat (bölcsész) és a pszichiátereket (orvos) szoktam egy kalap alá véve lélekbúvároknak nevezni. (Ha csak a pszichológust kérdezed, azt mondanám: életviteli menedzser.)
2023. okt. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Kontár pletykafészek?

Lélek-kurkász?

2023. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

A pszichológia = tudomány.

Előbb tanulmányoz az A pszichológia alapjai c. könyvet, hogy egyáltalán tudd, hogy miről beszélsz.

A klf. mérések, tesztek elemzését is meg kell tanulni, s azok alapján a diagnózist, a kezelést.


a neurológiai problémák pszichés vetületei, stb., is az alapokhoz tartoznak.


A pszichológus célzottan alkalmazza a tudomány módszereit.


Nem pletykapartner, nem lelki kuka.

2023. okt. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2023. okt. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Csak címszerűen, hogy tudd, hogy miről beszélsz:

. A pszichofiziológia helye a pszichológiában és az idegtudományokban ............................ 92 2. Az idegrendszer szerkezeti felépítése .................................................................................... 92 2.2. Mikroszkópos leírás .......................................................................................................... 99 2.3. Összefoglalás..................................................................................................................... 99 3. Az idegtudományokban-pszichofiziológiában használt fontosabb vizsgálómódszerek.. 101 3.1. A hagyományos röntgenkép............................................................................................ 101 3.2. Képalkotó eljárások......................................................................................................... 101 3.3. Elektrofiziológiai módszerek .......................................................................................... 104 3.4. A keringési rendszer vizsgálata ....................................................................................... 107 3.5. Sztereotaxikus eljárások .................................................................................................. 107 3.6. Pszichofarmakológiai módszerek.................................................................................... 108 3.7. Pupillometria ................................................................................................................... 108 3.8. A légzőrendszer vizsgálata.............................................................................................. 108 3.9. Szövettani vizsgálat......................................

2023. okt. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!