Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg csak az emberek...

Tényleg csak az emberek 30%-nak van belső narrátorhangjuk?

Figyelt kérdés
Leírni nehéz mit értek ez alatt, de az, hogy pl magában elmondja hogy mondjuk boltban 399ft a csoki, és jajjdeolcsó, vagy ha hülyeséget akkor elmondja ez a hang. Én ezzel szoktam beszélgetni és néha magamban:d

2023. okt. 3. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mondom a fejemben minden gondolatomat, ez lenne az? De nem szoktam vele(m) beszélgetni. :) Asszem...
2023. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a többinek is van, max nem tudatosul ennyire.
2023. okt. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Azt hol lehet bekapcsolni?
2023. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Nekem van, és szoktam is beszélgetni, más nyelven is.
2023. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem azért többeknek van. Annyi hogy a nagy "zajban" manapság kevesebben hallják. A folyamatos multitask, háttérzaj tv rádió, a zéró önidő, meg a folyamatos nyüzsgés, más emberek felszínes csevegései stb na ezek teljesen el tudják nyomni. Nem tudnék úgy élni, nagyon hiányozna a saját belső hangom. A lelki békém és egyensúlyom alapja, hogy el tudjam érni.
2023. okt. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem lenne, akkor hogy tudnánk gondolkodni? Akinek nincs, az hogy gondolkodik, kézjeleket hallucinál a gondolataihoz vagy mi? Én minden gondolatot kimondok a fejemben. Érdekes módon ez a narrátorhang esetemben inkább egy férfi hangja, pedig nő vagyok :D
2023. okt. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
En beszélek magamban, de ez nekem nagyon nem a narrátort jelenti, hanem saját magamat. Én mondom el magamnak hogy mi van.
2023. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom az emberek nagyobbik részének van belső hangja és szavakkal gondolkodik, de nem mindenki ilyen. Van aki teljesen non-verbálisan gondolkodik.

Én "keverten" gondolkodok, nálam a magamban olvasás az egyetlen dolog amit csak verbálisan tudok megoldani. Ha tudatosan koncentrálok rá akkor tudok szavakkal gondolkodni, de nem ez az "alapértelmezett" nálam. Képekben, érzelmekben vagy megmagyarázhatatlan és absztrakt módon gondolkodom, nehéz szavakba önteni hogy pontosan hogyan. De ezerszer gyorsabb mintha szavakkal vagy belső hanggal csinálnám ugyanezt.

2023. okt. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!