Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én vagyok a szemét, ha nem...

Én vagyok a szemét, ha nem akarok külön ételt készíttetni neki az esküvőmön, ha tudom, hogy úgysem eszik semmit?

Figyelt kérdés

Vőlegényem lánytestvére anorexiás, nem diagnosztizáltan, de egyértelmű, nem eszik kb semmit, nagyon sovány, de közben meg dagadtozza magát folyton. Hát, felnőtt ember, a családja se törődött ezzel kellőképpen időben, ő sem akar változtatni rajta. Mondjuk még nem halálosan alacsony a súlya, meg egyelőre nem fogy lejjebb. Asszem 164/45. Múltkor voltunk egy családi ebéden étteremben, és mivel ő vegetáriánus, ezért külön kapott ételt, a többieknek meg tálak voltak, amiről elvehettek, amit akartak. A lány semmit nem evett. Kamuból mondta, hogy majd hazaviszi és megeszi, de valszeg kidobta az első kukába.


Az esküvőmön a vendégek között lesz még vega, de úgy érzem, neki megéri kifizetni azt a 30 ezret (vacsi+italcsomag kerül ennyibe per fő), mert ő normálisan eszik. A többieknek svédasztal lesz, de lesz alapból rántott zöldség, meg köret, vehet, ha mégis enne, de úgy érzem, ha nem eszik, akkor pazarlás neki összeállítani valamit, mondjuk így is, semmit nem fog enni, még inni se hiszem, hogy vízen kívül inna. Ja meg amúgy nem is bírom mert alapból sem egy jó ember :D Ez is hozzátesz.


Arra gondoltam, hogy nem szólok a helynek, hogy ő is vega, hanem ha épp tényleg enne (nem fog) akkor talál a svédasztalon rántott zöldséget meg köretet, ha elég gyors, de külön nem akarok készíttetni neki egy komplett kaját, amire rá sem néz.


Amúgy érthető egyáltalán, hogy pazarlásnak érzem az ő részét is kifizetni? Az nem volt opció, hogy ne hívjuk, bár a családja se kifejezetten szereti, de náluk él a "mégis csak a családom" mondás.


2023. okt. 10. 15:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
55%
#17-18-19 Nagy baj lehet nálad is a toronyban...
2023. okt. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
53%
Én se készítettnék neki,ha van miből válogatni,és tényleg nem eszik.Ha lenne olyan,amit tudom,hogy tényleg megenne,akkor igen.De igy minek.
2023. okt. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
47%
#22 Ez egy gesztus, azt jelzi hogy "gondoltunk rád, közénk tartozol, a vendégünk vagy, ünnepelj velünk" stb. A lánynak inkább szakértő segítségére van szüksége, nem pedig arra hogy a tesója jegyese pont az ő ételadagjára sajnálja a pénzt. Ha nem eszik, akkor nem eszik, ez van.... De ennyi tiszteletet illik megadni. Gondolom egy egész vagyon elmegy az esküvőre, szóval nem az ő ételadagján fognak becsődölni.
2023. okt. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
92%
A svédasztalnak pont az lenne a lényege, hogy gondolnak mindenkire, mindenki talál kedvére valót, a húsevő is, a vegán is, a cukorbeteg is, a gluténérzékeny is... Minek a svédasztalon kívül más menü? Legyen az egész menü svédasztal. Amúgy én vendégként is jobban szerettem az olyan esküvőt, ahol nem fix menü volt, pedig én aztán nem vagyok speciális étrenden, meg nincs étkezési zavarom sem, de mégiscsak jobb, ha én dönthetem el, hogy majonézes salátát kívánok rántott hússal vagy csak egy szendvicset, vagy elég a gyümölcssaláta, és nem kell feszengenem, ha valamit nem szívesen eszek meg.
2023. okt. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
73%

Azt gondolom, azért van a svédasztalon kívül külön vega menü, mert akkor odafigyelnek az ételek készítésénél arra is, hogy pl. ne állati zsiradékkal készüljön valami, bár elvileg úgy tudom, a sima vegáknál nem veszik ennyire szigorúan a dolgokat, inkább a vegánoknál nem lehet semmi állati eredetű, tehát tojás, tejtermék, méz se. Szóval ha valami ilyesmiről van szó, akkor érthető a külön menü, mint ahogy ha valaki pl. ételintoleranicától szenved, akkor azoknak is készülhet teljesen külön étel, ahol extrán ügyelnek mindenre - ezzel szemben a svédasztalon lehet, hogy az ételek elkészítésének a milyensége ugyanolyan, tehát pl. ugyanabban az olajban rántják ki a húst meg a zöldségeket.


Ha valami ilyesmiről van szó, akkor illik külön menüt készíttetni a meghívott vendégnek. Tök mindegy, mit gondolsz az étkezési vagy nemevési szokásairól. Ha valami kevésbé szigorú étrendről van szó pl. a másik vega vendég esetén, amibe beleférhet a svédasztalos megoldás, akkor pedig senkinek sem szükséges külön menü.

2023. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de erre az étteremnek is fel lehet hívni a figyelmét, hogy úgy készítsék az ételeket, hogy lesznek ilyen vendégek, a kérdezőék tudják, hogy lesz másik vega vendég is, ezeket meg is lehet jelölni, vagy kijelölni egy asztalt, vagy asztalrészt, a többi mentes ételt is lehet így csoportosítani. Szóval nem egy nagy varázslat.
2023. okt. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
86%

Gyógyulófélben lévő anorexiásként mondom, hogy a legjobb, amit tehetsz, ha nem különbözteted meg. Egyrészt úgyis lesz számára a svédasztalon vega opció. Másrészt én agyfaszt kaptam attól, mikor kifejezetten nekem készítettek külön speciális menüt (legaljasabb állapotomban mindenféle ételallergiát behazudtam, hogy a munkahelyi vacsin ne kelljen ennem), és akkor már illett volna ennem belőle, ha már gondoltak rám, és iszonyú bűntudatom volt, hogy csak nekem csinálták, pedig én csak éhgyomorra akartam vedelni.

A legjobb, amit tehetsz, hogy úgy kezeled, mint mindenki mást. Nem veszed észre, hogy mit és mennyit eszik, nem csináltatsz külön neki kaját (ami neked extra költség, rá meg nyomást helyez), mindenkinek jobb ez így, megvannak a maga trükkjei, majd megoldja, ne foglalkozz vele, nem a te dolgod.

Élvezd ki a nagy napod, ha a családja nem hajlandó tudomásul venni az állapotát, az már nem a te bajod.

2023. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell ezen görcsölnöd a svédasztalokon mindig van húsmentes opció, vagy kérd külön, hogy legyen húsmentes része.

Én nem fizetném ezt az elég nagy összeget a semmiért.

Majd szed magának pár szem rizst a közösből.

márc. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!