Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság miért ennyire lehetet...

Manapság miért ennyire lehetetlen már chatelni az emberekkel?

Figyelt kérdés
Munka után nekem az lenne az ideális ha estig, amíg le nem fekszek aludni, interneten írogathatok az emberekkel, de valahogy ma már nem lehet úgy mint régen, senki nem akar. Miért ment ez így ki a divatból?
2023. okt. 12. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
A legtöbb ember munka után utazik, ügyet intéz, bevásárol, házimunkázik, kertimunkázik, foglalkozik a gyerekével / párjával / kisállatával / hobbijával, ilyesmik. Én legalábbis ezt látom a környezetemben, a legtöbb embernek nincs kapacitása egész este chatelni.
2023. okt. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kitana. ***** válasza:
80%
Nem tudom, én szoktam 1-2 emberrel chatelni, van akivel nem csak munka után, hanem egész nap, ha épp van pár percem, meg közlekedés közben is. De mondjuk munka után sem nyilván úgy, hogy 4-től 10-ig le sem teszem a telefont, hanem közben csinálom a dolgaim, amit épp akarok, zuhany, főzök, eszem, videózok, stb, akkor eltelnek kis idők két üzenetváltás között, de tulajdonképp chatelünk végig.
2023. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Nekem van, hogy napokig nem írkálok senkivel, de általánosságban is szinte csak azt beszéljük meg, hogy mikor és hol találkozzunk.


Mikor és miért kellene?



Nekem egyfelől jól esik "egyedül lenni", másfelől nincs annyi téma, harmadrészt sportolok, nyelvet tanulok, olvasok a neten, videókat nézek és mindegyik tevékenységnél zavaró lenne még írogatni is.

2023. okt. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
65%
Ez a chatelgetes csak tini korban divat. Amikor az ember már elkezd dolgozni, lesz egy komoly kapcsolata, nem ül le és chatel egész nap.
2023. okt. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem tartom nagyon értelmes tevékenységnek: amit én élek át, azt én érzem, amit más, azt meg más. "Hogy vagy?">"Jól" kaliberű "beszélgetéseknek" nem sok éértelmük van, mást kibeszélni meg értelmetlen.
2023. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
71%
Tizenévesen én is 8-10 emberrel beszélgettem, most meg max 2-3, abból is van, hogy ilyen munkahelyi csoportban írkálnak az emberek, meg barátnőmmel, szülőkkel, stb.
2023. okt. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Régen nach chates voltam. Ma már csak, amit muszáj, azt intézem ott.

Nálam azóta van ez, hogy multinál vagyok back office-os/customer service egyben(nálunk összemosódik ez a pozi) .

Napi 8 órában mailezek, telefonálok ügyfelekkel, társosztályokkal, közben írnak kollégák Teamsen is. Délután négyre zokni vagyok. Az utolsó, amire vágyom, hogy tovább chateljek.

2023. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagy*
2023. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom más hogy van vele, de én csak a kötelező minimális írás híve vagyok. Megesik, hogy jólesik a kifejtős szövegelés, de azért nem minden nap.


Eleve 30+ vagyok, a többségnek családja, párja van, nekem is megvan az életem. Ha valamit akarunk összefutunk, telefonálunk, írok eleget a munkában.

2023. okt. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban szerintem az embereknek megváltoztak a prioritásaik, már nem is akkor újdonság ez az egész "chatelősdi", mint x éve, valamint fáradtabbak is, máshogy, máshová csoportosítják az erejük, idejük, energiájuk. Meg szerintem sokan belefáradtak abba, hogy állandóan elérhetőnek kell lenniük, csak azért, mert náluk van a telefonjuk.

Nem is nyitottak már annyira ilyenre az emberek, meg sokan már inkább mással töltenék az idejük.


Ami engem illet.. olyan munkám van, ahol tömérdek emailt írok, hívást intézek, állandóan emberekkel kommunikálok offline és online, zsinórban 5-6 napon át, és mire ezekkel végzek, már semennyi erőm, energiám nincsen arra, hogy a saját üzeneteimre válaszoljak. Főleg, hogy többekkel már csak neten tartjuk a kapcsolatot, és 1-1 visszaírás alkalmával elég sok mondandó gyűlik össze, mindkettőnk oldaláról. Erre pedig végképp nincs már estére (agy)kapacitásom, pedig tényleg bírom azokat az embereket, de tényleg nem mindig megy ez. Az a szerencsém, hogy ezt ők tudják az elejétől fogva, és el is fogadták, így nincs belőle sértődés.

2023. okt. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!