Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudja egy ember "növelni"...

Hogy tudja egy ember "növelni" az intelligencia szintjét?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy jobban menjen az új dolgok elsajátítása, jobb emlékezőképesség, gyorsabb tanulás stb. Egy időben nagyon vágott az eszem, mostanság valamiért nem olyan penge. 23f
2023. okt. 12. 23:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Agytorna. Sakk, sudoku, rejtvények, logikai feladatok, logikai játékok.
2023. okt. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jelenleg diétán vagyok és nagyon levittem a kalóriáimat ami hiba volt, feljebb emeltem hogy az agyam több tápanyagot kapjon. Ami nekem még működik hogy elmegyek az edzőterembe és fizikailag lefárasztom magam és kiadom a stresszt stb, utána jobban tudok szellemiekben is teljesíteni. Illetve koffein.
2023. okt. 12. 23:23
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Ahhoz hogy valami jól menjen, ahhoz azt a dolgot kell gyakorolni. Ha nem tudsz fekvőtámaszozni, akkor akkor azt kell gyakorolni (térdelve, emelt törrzsel, majd végül vízszintben). Ha nem tudsz kötni, akkor le kell ülni a gombolyaggal az öledbe és csinálni, majd belejössz.


A tanulás, memória ugyanilyen. Ahhoz, hogy könnyebben és gyorsabban (pontosabban hatékonyabban) megjegyezz valamit, ahhoz azt kell, hogy leülsz tanulni. Minél többet tanulsz, annál jobban ráérzel, hogyan jó neked, kipróbálsz módszereket, tanulási technikákat, és majd adni fogja magától, melyik válik be. Illetve az agyad is egy idő után rááll arra, hogy tanulsz. Olyan, mint egy motor, ami lehet hogy valakinél lassabban, rötyögve indul, de a végén mégiscsak szépen járni fog az egész.


Bocs a hülye hasonlatokért, a lényeg, hogy ne agyald túl a dolgot, csak szépen állj neki tanulni, meglátod rááll az agyad, és egyre könnyebb és gyorsabb lesz memórizálni mindent.


(Én anno 2-3as tanuló voltam, meg is mondták, hogy úgysem megyek továbbtanulni sem, nem fognak segíteni érettségin sem jobb jegyért (így is volt). Most, 9 évvel érettségi után mégis jogász hallgató lettem, mert nekiálltam kedvtelésből tanulni. Ennyit erről, csak megszokás kérdése az egész. ;)

2023. okt. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Igen, az edzés utáni tanulás tényleg jó dolog! Anno én is úgy tanultam tételeket (98%-os vizsga lett belőle), hogy edzés után, amíg a fehérjét ittam (megfelelő, elegendő kaja mellett!!!), addig elolvastam a fejezetet, és mire hazaértem, lefeküdtem aludni, felkeltem, már mint a szivacs, magába szívtam a tananyagot. Nem magoltam sose.
2023. okt. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én most programozóvá akarom képezni magam, EÜ tanfolyamot otthagytam mert nekünk gyógymasszőröknek is kérték vizsgán azt amit a fogászoknak és ápolóknak, holott elmondták hogy gyógymasszőrök sosem használják azt. Nem értem miért kéne beteget mosdatni meg pelenkát cserélni nekem is, meg egy csomó tananyagot betanulni amit soha nem fogok használni.
2023. okt. 12. 23:30
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is van gyógymasszőr végzettségem. Tudom, szr volt a kórházi gyakorlat, de egyáltalán nem volt haszontalan szerintem! Nagyon sok hasznos dolgot meg lehetett ott még tanulni a mosdatáson, vérnyomásmérésen, infúzió összeszerelésen kívül. Csak nyitottnak kell lenni.

Jegyezd meg, amit egyszer megtanultál, az már a tiéd. Soha nem tudhatod, hol fogod hasznosítani az életben.

2023. okt. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jó lesz ez a programozás, az orvosi szerkezetektől amúgy is kiver a víz múltbéli események véget. Nem fekszik nekem a pelenkázás stb.
2023. okt. 12. 23:36
 8/18 anonim ***** válasza:
46%
Oké, túl van tárgyalva, nem is kellett volna felhoznod a témát.
2023. okt. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mi van ezen túltárgyalva?
2023. okt. 12. 23:42
 10/18 anonim ***** válasza:
28%

A programozás egy olyan dolog, ami csak a pénzt viszi. Iszonyat drága. És nem is csinálnak olyat, amihez kellenének Magyarországon.


Ha növelni akarod az intelligenciát, akkor pszilocibin kell. Az aktivizálja azokat a a területeket, amiket soha sem használnál. Olyannaira, hogy a vizsgálati képeken egy normál ember agya, csak kicsit színes. Pszilocibin alatt meg kb. világít az egész. Annyira aktív lesz, hogy az máshogy nem lehet elérni.

2023. okt. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!