Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit mondanátok, miért nem...

Mit mondanátok, miért nem lehet simogatni a kutyát?

Figyelt kérdés

Van egy pár hónapos halál cuki (barátaink így hívják :D) kölyökkutyánk, akivel sokat járunk sétálni mindenfelé. Mondanom sem kell, hogy számtalanszor állítanak meg, hogy jaj de édes, milyen fajta stb, amivel még tán annyira nem is lenne baj, de az esetek többségében ezek főleg gyerekesek, akik sokszor mindenféle kérdés nélkül nyúlkálnak a kutya fele. Mármint a gyerek. Múlt héten pl épp a tömb körül sétáltunk, amikor a mellettünk elsétáló kiskölyök felkapott hirtelen egy botot és el kezdte nyomni a kutyus szájába, hogy nééézd bot. (??)

Alapból sem vagyok egy nagy gyerek fan, de azt abszolút egyre nehezebben tolerálom, hogy sok szülő és gyereke azt hiszi azért, mert kicsi és cuki, nyugodtan lehet tapizni meg játszani vele.

Már javában tanítjuk, tréningezünk vele és azokat a feladatokat, amiket már jól tud gyakoroljuk egyre ingergazdagabb környezetben is. Múltkor épp egy ilyen gyakorlatban voltunk benne, mikor odarohan egy gyerek a semmiből, hogy jááááj de cuki kutya és már simogatja. A kutyus láthatóan megijedt, be is bújt mögém. Én nem értem esküszöm ez miféle szokás, de mikor rászóltam, hogy ne haragudj, de először illik megkérdezni, hogy meg lehet-e simogatni a kutyát, főleg mert nem tudhatod, hogy barátságos-e, akkor még kb az anyjának állt feljebb, hogy "jaj hát nem csinált semmi rosszat". Mivel nagy pofám van, ezért megjegyeztem, hogy még szerencse, hogy nem csinált rosszat a kutya se, mert akár oda is kaphatott volna, ami nem lenne túl vicces egy kisgyereknek, plusz szerintem ő sem örülne, ha valaki random odamenne pl a gyerekéhez és el kezdené simizgetni "semmi rosszat nem csináltam" jeligével. Oké, nem nyilván nem ugyanaz a kettő, de kissé ideges voltam és hirtelen ez a hasonlat jutott eszembe. Vágott egy grimaszt, aztán elmentek.

Kicsit kezd sok lenni, főleg amikor tényleg szemmel láthatóan tréningezünk a kutyával és simán félbeszakítva odajönnek, hogy Ödönke szeretné megsimogatni, ezzel kizökkentve a kutyát is... Szóval most már úgy vagyok vele, hogy hagyjanak.

Mint írtam elég nagy "pofám" van, de nem célom bunkónak lenni, így azt találtuk ki férjemmel, hogy azt mondjuk nem barátságos a kutya, ami kicsit furán hathat, mivel tényleg ránézel és egy cuki kis plüssmackót látsz kb, de hát na. :D A látszat néha csal.

Valakinek más tuti tipp, amitől egyhamar elmegy a kedvük a gyerekeknek és szülőknek simogatni meg "szadizni" a kutyát?



2023. okt. 17. 00:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Mond azt, hogy férges.
2023. okt. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%
Mondd azt, hogy a látszat csal, eléggé kiszámíthatatlan, úgyhogy jobb, ha békén hagyják
2023. okt. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
19%

Na ezert vettunk 8 honspos kutyat,amit mar nem skartsk dimogstni a kolxkok,mert mar akkor is tagbaszakadt izomkolosszus volt.


Kuldd el a kolykoket,epp kakiba hempergett a kutya es koszos. Csak nem vitatkozik mar a gyoker kolyok. Aterezzuk a problemad.

2023. okt. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk ha megtanulnál magyarázkodás nélkül nemet mondani, az az élet minden területén hasznos lenne.

Nem bunkóság határt húzni, sajnálom, ha így neveltek. Semmi dolgod nincs azzal, ha valaki megsértődik.

Csak ugye a "mit fognak gondolni" megy a fejedben.

2023. okt. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%
A kutya pórázán szokott lenni egy (azt hiszem sárga) szalag, ami jelzi, hogy nem szabad nyúlni a kutyához. Sokan ismerik már ezt a jelzést, tedd fel te is. Aki nem ismeri, nyugodtan határozottan elküldheted, hogy ne nyúlj a kutyához légyszíves. Aki pronyó, az nem fogja megérteni, miért, de legalább nem nyúl hozzá és az a lényeg.
2023. okt. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
39%
3 kutyám van és érdekes módon egyiket se olyan helyen tréningezem, ahol Ödönkék ugrálnak rá. Érdekes módon tudok szólni,hogy légyszi ne simogassatok,mert odakap. Érdekes módon mindig a gyerekteleneknek van bajuk a gyerekekkel, és kb azért vesznek kutyát,hogy bebizonyitsák,hogy utálják a gyerekeket. Gazdaként és állatbarátként és anyaként is azt tudom mondani,hogy a kutyásoknak kell alkalmazkodni az emberekhez és nem fordítva. És aki ezt nem tudja megoldani, akinek nincs ennyi minimális határozott fellépese,az ne tartson kutyát.
2023. okt. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
57%

Én azt szoktam mondani, hogyha a kutya odamegy hozzád, akkor megsimogathatod, ha nem, akkor az egyértelmű jel arra, hogy neki erre nincs szüksége. Ha elbújik a lábam mögé, akkor annyit mondok, hogy "bocs, ez van" és továbbállok.


Szerintem azzal sincs baj, ha valaki azt mondja, hogy most magára akarja fókuszáltatni a kutyáját, mert sok embert meg zavar, ha odarohan hozzájuk és más szitukban is jobban fog működni, ha csak a gazditól várja a jutalmazást.


A hazugságokkal való elijesztéssel az a problémám, hogy a gyerek lehet, hogy azt jegyzi meg, hogy minden kutya férges, beteges, harapós és kakiba fetreng és ez az egész később átcsap nála utálatba.

2023. okt. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
52%
Ezért van pitbullunk, senki nem mer odajönni hozzá 😄😄 (pedig amúgy halál cuki és játékos)
2023. okt. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
80%

Áh, engedd el.

MÉg felnőtt emberek sem képesek megállni, hogy pl vakvezető kutyát munka közben ne simogassák vagy ETESSÉK, miközben ezzel egyértelműen és kimondottan nagy kárt tesznek a kutyában és a gazdájában egyaránt.

És ha ezt a tudtukra adják normális stílusban, akkor sem értik.

És van aki konkrétan a szólás után is halkan, nehogy a vak gazdi észrevegye továbbcsinálja...


Egy ilyen kutya ára konkrétan 2millió forint környékén van és ha munka közben átváltanak szeretgetős üzemmódba, konkrétan mehet a kukába a képzése...


De ezt felnőtt, állítólag érett, értelmes emberek sem képesek megérteni. A gyerekek amúgy még egész jól elfogadják.

2023. okt. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
34%
De azt áruld már el,hogy ha simogatni vágyó embereket nem tudsz kezelni, akkor valódi konfliktusokkal mit kezdenél? Mit tennél egy agresszív,póráz nélküli kutya esetében vagy egy belédkötő gazda esetében? A kutyartartás alapja a határozottság. Aki mindenben csak a rinyafaktort látja,és semmit nem tud megoldani,miért tart kutyát?
2023. okt. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!