Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A terápiás kutyát meg lehet...

A terápiás kutyát meg lehet simogatni?

Figyelt kérdés
Lehet vele érintkezni? Én úgy tudom hogy nem. Vagy a szolgálati kutyával keverem?

2023. szept. 25. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
semmi kutyát nem lehet a gazda engedélye nélkül
2023. szept. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Munka közben semmiképp, mert hátráltatod a feladat elvégzésében. Plusz ki tudja, lehet hogy pont szoc. fóbiás a gazdi, és pont nem esne jól neki, ha egy idegen sündörögne körülötte (ne vedd magadra, csak egy szorongós ember világa másmilyen, máshogy ütközhet ki a szándék is)



Ha látod rajta, hogy nyitott, akkor esetleg megkérdezheted. De én azt ajánlom, hogy inkább ne.

2023. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Azért tettem fel a kérdést mert az egyetemen lesz egy bemutató terápiás kutyákkal. Azt tudom hogy a segítő kutyákhoz pl. vakvezető kutya még szólni sem lehet, nem hogy megsimogatni. Ugyan ez a szolgálati kutyákkal. Viszont a terápiás kutyákkal kapcsolatban nem voltam biztos ebben.
2023. szept. 25. 12:38
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy meg lehet simogatni! A vakvezetőt is meg lehet, csak nem munka közben. És nyilván kell hozzá a gazdi engedélye, meg elsősorban a kutyáé, de ezt szerintem te is tudod, csak az első két válaszoló úgy csinál, mintha rajtuk kívül mindenki hülye lenne.
2023. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 3. válaszoló! Igen, természetesen tisztában voltam azzal eddig is, hogy a gazda engedélye nélkül semmilyen állatot nem simogatok meg :)
2023. szept. 25. 12:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Munka közben, tehát amikor épp a gazdáját segíti, nem, mert akkor a feladatra kell fókuszálnia, sok múlhat rajta, ha ezt megzavarod. Egyébként meg lehet kérdezni a gazdát, ha nem kritikus a szituáció, és a gazdán is látod, hogy nem fog keresztbe lenyelni a kérdésért. Ha rendezvényen lesz bemutató, az más szituáció, ott valószínűleg lehet majd simogatni, oda nem is biztos, hogy aktívan dolgozó kutyát visznek, a Baráthegyinek is van olyan kutyája, akivel bemutatózni járnak, hogy minél szélesebb körben megismertessék ezeket a kutyákat, és hogy milyen egy vakvezető kutyával közlekedni például.
2023. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gazdája megengedi és a kutya nincs szolgálatban, meg lehet!
2023. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hovarju ***** válasza:
100%

A terápiás kutya is csak akkor simogatható, ha a gazda megengedi.


Ha bemutató lesz, ott el fogják mondani, hogy mikor lehet akcióba lépni a kutyával. Általában a bemutató végén szoktak közös feladatokat végezni a nézők bevonásával.


Nemrég néztem végig egy hasonló bemutatót. Ott volt egy személyi segítő kutya, ahol megkértek mindenkit, hogy senki ne menjen oda hozzá és ne simogassa, mert neki a gazdával kell foglalkoznia.


És volt két terápiás kutya, akiktől lehetett a gazdák segítségével feladatot kérni és őket szabad volt simogatni is.


Tehát minden esetben kérdezz rá, hogy szabad-e a simogatás.


Nekem egy bemutatón volt alkalmam TEK-es kutyát simogatni, a gazda engedélyével. Ott fel is tettük a kérdést, hogy hogy fér bele egy komolyan képzett munkakutya életébe, hogy idegenek simogassák. Azt válaszolták, hogy akik simogathatóak, kereső kutyák (drog, nyomkövető). Az elfogó kutyát nem hozzák ilyen helyre, mert támad.

2023. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyát akkor szabad csak megsimogatni, ha a gazdája megengedi. A terápiás kutya annyiból más, mint bármely más segítő- vagy szolgálati kutya, hogy a terápiás kutya munkájának szerves része, hogy simogatást kap. Ez nem azt jelenti, hogy kontrollálatlanul bárki, bármikor simogathatja, mert ha épp más feladata van, akkor ezzel elvonhatja a figyelmét. Másrészt viszont biztos lehetsz benne, hogy nem tudod véletlenül se olyan helyzetben megsimogatni, amire ő agresszívan reagálna. Az ilyen kutyák gazdái legtöbb esetben az utcán is megengedik a simit vadidegeneknek is, de ilyenkor is alap az előzetes engedély kérés. Az is lehet, hogy épp igyekeznek valahova és nem fér bele az idejükbe az ilyesmi.


Most pénteken mi is megyünk a Kutatók Éjszakájára saját terápiás kutyával és biztosan lesz lehetőség simogatni is őket, illetve kicsit játszani velük. Minden attól függ, hogy mennyi érdeklődő lesz (sokan szoktak lenni), ők mit szeretnének és mire jut idő. Persze amikor azt mondjuk, hogy most lehet jönni simogatni, akkor nyilván nem kell mindenkinek egyenként engedélyt kérnie. :)

2023. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!