Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor használhatom a legálisan...

Mikor használhatom a legálisan vásárolt könnygázt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem,hogy a boltban vásárolt könnygázsprayt mikor használhatom teljesen legálisan?

Csak ha már tettlegességig fajult a dolog,vagy ha követ valaki az utcán már akkor is? Vagy akár már akkor elő lehet venni ha veszélyeztetve érzem magam?


Köszönöm a segítséget:)



2023. okt. 17. 07:03
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Megkezdett, vagy közvetlenül fenyegető a támadást lehet jogosan elhárítani. A védekezésnek arányosan kell lennie, azaz téged sértegető, követő embert lefújni nem jogszerű.
2023. okt. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg csak "hiszed", hogy valami történni fog, nem csinálhatsz semmit, mert téged fognak garázdaságért elővenni (ekkor te vagy a támadó). Nem egy erős magyarázat, hogy "azt hittem követnek", aztán mégsem, csak valaki ugyanabba az irányba sétált, mint te. De még az sem támadás, hogy valaki megállít vagy megszólít, és mire megszólalna te már megkínálod valamivel, és kiderül hogy csak tájékozódni akart valamivel kapcsolatban.

Védekezni akkor lehet jogszerűen, ha valaki más előtte megtámadt (közvetlenül fenyegetve olyan magatartással, amitől a testi épséged vagy életed veszélyben lehet).

2023. okt. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem lat senki.. Azon kivul ugyis te szivod meg mert fos ez a rendszer
2023. okt. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg ha épp nem szembe fúj a szél, vagy nem zárt helyen vagy stb. stb. Magyarul ha nem magad akarod lefújni akkor jobban jársz ha nagyon meggondolod mikor és merre fújdogálod:)
2023. okt. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Vélt jogos védelem


Előfordulhat, hogy valójában nincs helye a jogos védelemnek, de valaki a körülmények gyors értékelése során tévesen úgy ítéli meg, hogy védekezésre kényszerül. Ha valaki alapos okkal feltételezheti, hogy jogos védelmi helyzetben védekezik, akkor cselekménye nem büntethető"

2023. okt. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy hamar válaszoltatok :))

Remélem nem lesz rá szükségem hogy használjam, de már voltak olyan esetek amikor jól jött volna.


Ez lehet fura kérdés,de ha tegyük fel, valaki neki áll kiabálni velem az utcán és megfenyeget és én jelzek hogy ha nem hagyja abba akkor használni fogom,de ő tovább folytatja a fenyegetést akkor szerintetek jogos önvédelem ha lefújom?

2023. okt. 17. 10:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy mindig csak beillesztek valamit, de így könnyebb.🙂


"Közvetlenül fenyegető a támadás, ha a támadás rövid időn belül várható, és kétséges, hogy védekezés nélkül a támadás elhárítása később lehetséges lenne. Ebben az esetben a megtámadottnak nem kell kivárnia a támadás tényleges megkezdését. Ha például valaki támadólag lép fel mással szemben, hangosan azt kiáltja „leszúrlak te disznó” miközben késért nyúl a védekezőnek nem kell megvárnia, amíg a támadó a késsel felé szúr, vagy megvágja."

2023. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amit 7-es ír, abból azt következtetem, hogy (6-os kérdésre reagálva) az nem elég, hogy az illető azt kiabálja, hogy "A rák egye ki a beledet, elvágom a nyakadat, pitbull kutyát uszítok rád, dögöljél meg!" - miközben semmit nem vesz elő, semmihez nem nyúl, csak hevesen gesztikulál.
2023. okt. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Shaddark ***** válasza:

"Ez lehet fura kérdés,de ha tegyük fel, valaki neki áll kiabálni velem az utcán és megfenyeget és én jelzek hogy ha nem hagyja abba akkor használni fogom,de ő tovább folytatja a fenyegetést akkor szerintetek jogos önvédelem ha lefújom?"


Sok utcai verekedést láttam.

A kérdés maga hibás. Szerintem.

Ha jelzed, mutatod vagy előveszed a sprayt, akkor elveszik tőled.

Örülhetsz ha nem fújnak le vele, de valószínűleg le fognak.

A törvényeket olyanok hozzák akiket testőrök védenek, vagy soha semmikor nem mozdulnak ki olyan helyre ahol hasonló előfordulhat velük.

Amit tanácsolok, az hogy ha látod (beszűkült pupilla támadás előtt, ökölbe szorított kéz) hogy támadni fog, akkor előzd meg, bármit is mond a törvény könyv. Jobb egy párezres büntetés mint gipszben járni.

Amíg csak hevesen gesztikulál és a szemei tágak, addig csak ijesztget. Próbál hangerővel ledominálni.

Persze, ha ezt hárman teszik én akkor is előbb fújnék.

A legjobb megoldás amúgy hogy gyűjtögetsz még egy kis pénzt és gázpisztolyt vásárolsz.

Senki meg nem mondja egy ilyenről hogy igazi vagy kamu, még a rendőrök se tudják ránézésre.

Azt elég felhúzni és visszavesz mindenki az arcból.

2023. okt. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!