Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg akkora "gond", hogy...

Tényleg akkora "gond", hogy nem használok parfümöt?

Figyelt kérdés
Általánosságban a legtöbbet, akár férfi akár női, iszonyatosan erősnek érzem, annyira, hogy már inkább kényelmetlenül érzem magam tőle, és egyáltalán nem az jön át, hogy jaj de jó illata van. Lehet hogy az illatanyagokat nem bírom, tekintve hogy a legtöbb ilyen olcsó parfümben (ebben az országban meg kinek telik drága, minőségi termékekre, nekem biztos nem) csak ilyen mű kotyvalékok vannak. A lényeg, hogy mondtam anyának múltkor, hogy nem használok parfümöt, és úgy nézett rám, mintha azt mondtam volna, terhes vagyok. A suliban is érzem elég erősen, hogy minden lány végtelen mennyiségben fújja magára a különböző illatszereket, a testnevelés öltözőben konkrétan a hányinger szokott kerülgetni. Most tényleg én vagyok fura és ez a normális meg nekem is ezt kéne csinálni? Férfi golyós dezodort használok mert az erősebb, szinte semmi illata nincs, és ha megizzadok, akkor a wc-ben átmosom a felső testem a folyékony szappannal, vagy ha nincs rá időm, akkor nedves törlőkendővel áttörlöm magam. Zárójeles mejegyzés, de szerintem ez ezerszer jobb, mint az izzadt büdös testemet telefújni dezodorral...

2023. okt. 18. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond. Nem kötelező.

De te se szidd azt, aki használ parfümöt.

A tisztálkodás és a parfümhasználat nem függ így össze, ahogy írtad. Azért mert valaki használ parfümöt, még tisztálkodik rendesen és nem a büdös testére fújja.

Aki meg nem tisztálkodik rendesen, az lehet ugyanúgy parfümhasználó és nem használó is.

2023. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Igen, sokan csak a megizzadt testüket fedik be így, én is csináltam régen.

A saját szagát meg ki érzi? :(

Nálam is van, hogy szaladni tudnék pár szagtól, illattól, de van olyan parfüm is, amit megérzek egy nőn, hatványokra emelik az értékét...

Na meg van, akiknek még szuper szaglásuk van, és van, aki belezsibbadt pár covid nyavalyába. Nekem is azóta elment a szimat.

2023. okt. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kitana. ***** válasza:
86%
Nem társadalmi elvárás, hogy parfümillatod legyen, ez csak egy extra, normális ember nem fúj annyit magára, hogy megfulladjon mindenki körülötte, de amíg nincs izzadságszagod, addig szerintem tök mindegy, hogy van-e pluszban parfüm rajtad vagy sem. Most én sem használok, néha szoktam, de izzadság ellen eleve nem a parfüm való, arra Nivea golyós dezodort használok reggeli zuhany után, nyáron is bírta, meg van 1-2 édesebb illatú testápolóm, de az is inkább nekem jó, más maximum akkor érzi szerintem, ha a bőrömet szaglászná :D
2023. okt. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Emlékszem amikor néhány osztálytársam tesi után magára fújt egy fél üveg parfümöt, ráadásul azt a vattacukros borzalmat, egy óra múlva meg elfújta a másik felét 🤢
2023. okt. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
95%

Dehogy gáz, nem mindenki szereti.

Viszont amit írsz, az megint más. Igen, jobb lenne tesi után zuhanyozni de a magyar oktatásban erre nincs idő, sok helyen lehetőség sem. Akkor meg marad a dezodor. A nedves törlő tényleg jó dolog, anno én is azt használtam és utána golyós dezodort. De teljesen másra van, mint a parfüm. Jobb esetben egyiket sem arra használja az ember, hogy az izzadtságszagú testére fújja még pluszban.

2023. okt. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
77%
Egyáltalán nem gond. Én pl imádom a párom természetes nő-illatát.
2023. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!