Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy ilyen alternatív világban...

Egy ilyen alternatív világban szívesen élnél vagy nem? Miért? Mit gondoltok erről az alternatív idősíkról?

Figyelt kérdés

Ez a jelenben játszódik, de egy olyan világban, ahol a 80-as évek eleje körül történt egy változás és máshogy fejlődött a technika meg a társadalom:


-Nem lettek elterjedtek a lapos LCD képernyők, még mindig CRT tévék és monitorok vannak


-A számítógépek is olyanok, mint a Commodore 64 és a kazetta a fő adathordozó, de mára elterjedtebbek és valamivel többre képesek, mint akkoriban


-Nincsenek CD-k, MP3-ak, streaming, mindenki hanglemezről vagy kazettáról hallgat zenét és VHS kazettáról néz videót


-Sosem találták fel az internetet, csak BBS-ek vannak amikre be lehet tárcsázni. Ezeket főleg magánemberek hostolják otthonról és semmilyen cenzúra nincs rajtuk


-A mesterséges intelligencia fejlettebb, mint a mi világunkban és vannak pl. az utcán és egyes háztartásokban japán takarító robotok és szex robotok. Az ember járt újra a Holdon és robotok már bányásztak aszteroidákat. Hamarosan indul az első emberes Mars-misszió.


-Szinte mindenhol lehet cigizni, továbbra is járnak dohányzó kocsik a vonaton és a repülőn is lehet cigizni


-A két fő gazdasági nagyhatalom az USA és Japán, továbbra is Japánban gyártják a legjobb cuccokat, Kína sosem vált fejlett tömegtermelő országgá, és a Szovjetunió is megmaradt miután a keleti-blokk országai felszabadultak, Gorbacsov vezetésével és piaci reformokkal


-Az EU nem létezik, és minden európai országban szabadpiaci kapitalizmus van. Fizetős a felsőoktatás és az egészségügy, és viselhetsz lőfegyvert az utcán


-Polkorrektség, Cancel Culture, LMBT, BLM, harmadik és negyedik hullámos feminizmus nem létezik, hanem akkora szólásszabadság van, mint a 80-as évek Amerikájában


-A filmek és a zenék is olyan stílusúak maradtak, mint a 80-as években



2023. okt. 23. 17:00
A kérdező szavazást indított:
Szívesebben élnék ebben a világban
Nem
11 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet pálinkázva Wartburgot szerelni úgy,hogy közben üvölt a zene, akkor igen.
2023. okt. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Ohh jeahh!

Wartburg és pálinka.

Már rég volt.

2023. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Nem élnék.
2023. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
65%

Elmondanám, a képcsöves világ fénykorában nagyon sok ember vásárolta az 51 centis, "műanyag dobozos" TV-ket, egyfajta "néptévé" volt.

Kedveltem én is, mert vagy megjavítottam ezeket helyszínen, vagy könnyen beraktam az autóba, javítás után könnyen vissza, a bevétel meg könnyen szaporodott.

Amellett voltak persze más ügyek is, de ezek voltak talán a legjobb kis ujjgyakorlatok.

Ilyeneket műveltem volna még tovább is, ha nem is volt már nagy szellemi kihívás.

2023. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!