Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azoknál, akik vidéken élnek...

Azoknál, akik vidéken élnek és munkát keresnek, ez hogy alakul?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy vidéki munkakeresőként (esetemben pest megye déli rész), ha nem gyári munkát keres valaki, mennyi helyre tudja általánosságban leadni a jelentkezését naponta/hetente? Két hónapja keresek állást napi aktivitással és az eddigi tapasztalataimhoz képest rettentően visszaesett a hirdetések száma, van olyan nap, hogy sehova nem tudom elküldeni a jelentkezésem. Lehet, hogy ez csak nekem furcsa, de érdekelne mások tapasztalata a témában.

2023. okt. 24. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam napi szinten küldeni. Örültem, ha egy héten találtam 2-3 normálisnak tűnő lehetőséget. Kb. 2 hónap alatt sikerült olyat találnom, ami nekem is jó volt, és engem választottak. (megyeszékhely)
2023. okt. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, én is kb. ezt tapasztalom és megyeszékhelyen keresgélek.
2023. okt. 24. 13:04
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Én beleuntam, fél év alatt, kijöttem Ausztriába.
2023. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb munkahelyekre vagy úgymond kevés létszámú, ide mindig próbálnak olyat felvenni akit valaki legalább kicsit is ismer.


Kisebb városokban cégekhez nehéz így egy minimális ismeretség nélkül is bejutni.


2 hónap alatt 26 helyre jelentkeztem 2 helyre hívtak be

2023. okt. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Aki akar dolgozni tud. Borsodi voltam, és ott is 2 hétig nem volt munkám, 2 hét után lett. És sose dolgoztam sor mellett gyárban, vagy takarítòként. Négy szakmám van, és mindig valamelyik szakmámban dolgoztam. Borsod pedig tényleg egy pöcegödör, és nincs nagyon munka. Mikor meguntam viszont Borsodot, akkor elmentem az ország más pontjaira dolgozni több pénzért.
2023. okt. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, milyen szakmáid vannak, de férfiként talán könnyebb elhelyezkedni, hiszen a fizikai munkákra csak férfiakat alkalmaznak. Pedig még azt is szívesebben csinálnám, mint hogy gyárban robotoljak. A szüleim három műszakban nyomták végig az életüket egy gyárban, már gyerekként megfogadtam, hogy én nem ezt fogom csinálni és nem azért, mert lenézem azokat, akik gyárban robotolnak, sőt! Csodálom őket, hogy erre képesek.

Világ életemben irodában dolgoztam, illetve a képesítéseim is mind irodai munkához kötődnek, ezért keresek ebben a kategóriában. Szerencsére, előre gondolkodtam és mindig is takarékoskodtam, hogy ha ilyen helyzetbe jutok, ne kelljen azonnal a legelső munkát elvállalnom, ami szembe jön.

2023. okt. 25. 10:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen esetbe ajánlom (amit levázoltál a 6. hozzászólásba kérdező) én maradéktalanul Pestet ajánlom hogy költözz. Vidéken jóformán semmi nincs már, ami normális munka, főleg nem irodai valamit érő. Saját tapasztalat. Énis most indulok remélhetőleg már arrafele és lassan elkezdhetem magam teljsen megvalósítani amit itt nem tudtam 7-8 évig
2023. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pesten sincs lassan semmi.
2023. nov. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6, nő vagyok. Nem fizikai munkát dolgoztam/dolgozom.
2023. nov. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!