Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A hálószobámba beköltözött...

A hálószobámba beköltözött egy légyölő pókszázlábú pár napja, ma délután megöltem, és most furdal a lelkiismeret?

Figyelt kérdés
Eddig csak a fürdőben voltak, sose bántottam őket, de egy ideje megjelentek a lakás számos egyéb pontjain is, ahol nincs keresnivalójuk. Megegyeztünk családilag, hogy innentől kezdve le lesznek csapva. Mégis rossz érzésekkel tölt el, hogy kinyírtam a kis lakótársat. Békésen kuksolt egy sarokban, én meg agyoncsaptam...

2023. okt. 25. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a takarítást is feladhatnád, mert mikroszkopikus élőlények tömkelegét nyírod ki vele.
2023. okt. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogj egy legyet és tedd a sírjára. 😁
2023. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 dq ***** válasza:
100%
Legközelebb fogd meg, és dobd ki az ablakon, éljen máshol.
2023. okt. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegény :(
2023. okt. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megfogni nem javaslom, mert harap, amúgy is rohadt gyors, lehetetlen kb elcsípni. Nekem az ágyamba is bemerészkedett egy ilyen. Szerencsére akkor még volt macskám, neki köszönhető, hogy le lett vadászva. Az ágyamban a párna alatt és a lepedőn megtaláltam a hosszú, elhagyott lábait, szóval ki tudja, meddig futkározott rajtam. Igazi sokkot jelentett számomra hajnal 2-kor arra ébredni, hogy a macska rámugrik és vadul kapar valami után az ágyamban. Aztán megláttam ezeket a méteres pólkábakat...

Az éjszaka további részét a dohányzó asztalka tetején összekuporodva töltöttem, miközben azt figyeltem, hogy a macska egy villámgyorsan suhanó, hosszúkás fekete árnyat üldöz a szobában fel-alá, fáradhatatlanul. És borzadva gondoltam rá, mi lehetett ez az ágyamban?!

Végül a macska győzött és ahogy lapogatta a sarokban azt a dögöt, akkor már odamerészkedtem megnézni, elég traumatikus élmény volt ez az egész. Én nem szeretnék ilyennel még odakint sem találkozni. Légy meg ugyanúgy van, hiába a lakótársad a pókszázlábú, a légy után repülni nem tud.

2023. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pont ma jutott eszembe, hogy én elvi okokból vegetáriánus vagyok, de a szúnyogot azért lecsapom, és ez mekkora paradoxon.

Ne legyen lelkiismeret-furdalásod.

2023. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nos én nem undorodom tőlük, szerintem ezek még szépnek is mondható, kecses kis lények, de sok helyen olvastam, hogy igen, bemásznak az ágyikóba, sőt a ruhákba is, és csípni is tudnak, szóval emiatt már nincvs lelkifurdalásom. A macskám jelenleg nincs velem, ha itt lenne, kb leszartam volna az egészet, mert tuti, hogy elintézte volna a kis dögöket úgy, hogy észre sem veszem. Mindenkinek köszi a válaszokat.
2023. okt. 26. 22:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Én mondjuk tudatosan kímélem őket, amikor már esztétikailag zavarnak a hálóik, akkor azokat leszedem, de nem bántom őket. Rendszerint a sarkokban, és rejtettebb zugokban élnek, és nem mellékes, hogy rendkívül hatékonyak a légyirtásban. Évek óta nem kellett légyirtót vennem, mert ha egy bekerül a szobámba, negyed órán belül úgyis megfogja valamelyik pók.

Ettől függetlenül azt mondom, hogy kicsit túllelkized a dolgokat.

2023. okt. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A pókszázlábú nem sző hálót.
2023. okt. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ők nem pókok! Százlábúak. Lerohanják a zsákmányukat, izegnek, mozognak. Éjjel vadásznak, mint minden jóravaló ragadozó, tehát nem rejtett zugban élnek hanem jönnek-mennek. A pókok kevésbé szorongatnak, mert megülnek a hálóikban, vagy valamelyik sötét zugban, de ezek mozgékony, jövő-menő lények, és ösztönösen nem takarodnak el a rejtett zugaikba, hanem beletrollkodnak a személyes terembe is...Tehát simán bemászhatnak az ágyamba is,ami pókok esetében csak nagyon ritkán, vagy soha nem fordul elő. igen, lelkizek rajtuk, mert amúgy tetszenek, de inkább valami vitrin mögül nézegetném őket, minthogy kis félszobában aludjak úgy, hogy kétnaponta látom őket 20 cm távolságban az ágyamtól...
2023. okt. 27. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!