Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Anyagi kilátástalanság,elkeser...

Anyagi kilátástalanság,elkeseredés?

Figyelt kérdés
miért érzel anyagi kilátástalanságot,mindenki története èrdekel.20 évesen pályakezdőként 7 milliós hitelt se kaptunk mèg,hogy a lakást megvegyük( albérlet 70 ezer volt kesobb 120 ezer rezsivel,egy jogsit ki tudtunk spórolni,1 milliós használt kocsira közben hitelt 4 évig fizettük,1 gyerek mellett,közben bejött a csok banaváró,ezért 3- szoros házárak lettek,de mivel amugy is akartunk még 2 gyereket,ęs másképp soha nem lenne házunk se,mi is felhasználtunk. persze még ezért is lenéztek,beszóltak még ismerősök is.ha anno meg tudtuk volna venni 7 millioért lakást,most ezeket 20 millióért adják,tehát most eladnánk és hitel nélkül lenne kertes házunk,ehelyett 20 évig van két hitelünk,de az albérlet is ennyi volt.férjem 3 éve tervezi a szemuvegét csináltatni 200 ezer,kocsit kéne szerelni 300 ezer körül,máskor is ennyi volt azt is hitelre,sőt még a 80 ezres fűnyírót is 1 évig fizettük,most a fogainkra kell felvenni újabb 2- 3 milliót,nem akarunk sztk- san sok szájsebęszetet,a szülésekhez magándokiról nem is álmodok,a bútorokat ingyen szereztük be netről,és csak ha volt 20 ezrünk s szállításra. férjem 12 éve vágyik a balatonra,soha nem volt,én 1x osztálykiránduláson.nyáron kb 3x megyünk strandra közelbe. a házon lenne mit csinálni kb majd 50 évesen.ha felnőttek a gyerekek,nyugdíjunk nem tudom lesz- e,még anyám se biztos,hogy megél majd,hogy tartom el.
2023. okt. 28. 11:41
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
kérlek hagyjuk a beszólogatàst,sietve írtam telóról,másokról szeretnék hallani
2023. okt. 28. 11:43
 2/28 anonim ***** válasza:
41%
Nem érzek, kifejezetten jól állok anyagilag.
2023. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen szűkös anyagi keretre egy gyereket se vállaltam volna, nemhogy 3at.


Az szép és jó, hogy derogál nektek az állami fogászat és ezért újabb adósságba veritek magatokat, ezzel a gyerekitek szájából elvéve a falatot.


Vállaljatok másodállást mindketten, tegyetek azért hogy jobb legyen ha már így megszivattátok szerencsétlen gyerekeket. Itt csak őket sajnálom, nekik nem lesz ehetőségük normálisan felnőni, megkapni mindent amire szükségük van.

2023. okt. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen bizonytalan anyagi háttérrel egy gyereket sem vállaltam volna a helyetekben, nem hogy még 2-3 gyerek és 2-3 hitel.

Nekünk is van hitelünk, egy albérlet ára (150 havonta), de mi kifejezetten jól keresünk, 2 gyereket simán eltartunk mellette és nem kell aggódnunk sem, hogy mikor lesz az autó megcsináltatva.

Sok rossz döntést hoztatok sajnos.

Mint az a házaspár ismerősöm, akik a 10 misi babavárót el szerencsejátékozták.

2023. okt. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt se nagyon értem, hogy aki egy 80 ezres fűnyírót egy évig fizet, az hogy akar egy autót fenntartani. Elmebaj.
2023. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi kilátástalanságot emlegetsz, aztán maszek fogorvoshoz jársz milliókért?

Bocs, de nem tudlak sajnálni.

2023. okt. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Kitana. ***** válasza:
87%
Én azt sem tudom, egy szemüvegben mi kerül 200 ezerbe, pedig én márkás kereteket szoktam választani, a lencsén is lencsevékonyítás, páralepergetés vagy mi, a napra sötétedésen kívül minden szar van rajta, de ha olyan szarul állnék anyagilag, akkor ki lehet hozni kb 40-ből is egy új szemüveget, vagy lehet olcsóbban is, a lényeg, hogy legyen. Ti nem anyagi kilátástalanságban vagytok, hanem anyagi sötétségben inkább, ha minden szarra a hitel az első megoldás, mert csak az a jó nektek, amit nem engedhettek meg magatoknak.
2023. okt. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%

Mert pontosan ezért szúrt ki minden normális emberrel a babaváró, meg CSOK, mert ilyen emberek vették fel, akiknek fingjuk nem volt arról, hogy mire adják. Nem, rohadtul nem az önerőre adták, hanem arra, hogy a saját kategóriádba, majdnem hitelmentesen, vagy egy minimális hitel mellett, tudj házat venni.



De a sok átlag majom, mindjárt 30 millióval drágább házat nézett, mint addig, mert jajj, hát kapjuk ezt a 25 milliót, akkor mehet feljebb az igény. Nah, ezért fogjátok 20-30 évig nyögni a hitelt. Én meg ezért nem tudok egy nyomorult 2-3 szobás kis kertes házat venni, mert bár a CSOK előtt meglett volna az önerőm és 1 gyerek vállalása mellett egy kevés hitel kellett volna csak, de most a magadfajták eldurrantották az árakat és egy ilyen kis putri is 60 milla.

2023. okt. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%
Azt leírtad mire kellene költeni, de arról 1 szót se ejtettél,hogy mit tettél azért, hogy jobb anyagi körülményetek legyen.
2023. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%

Hát, azt tudom mondani, hogy vagy úgy intézed az életed, hogy te keress jól (tanulás, vállalkozás, külföldre költözés, onlyfans, stb), vagy ügyesen olyan férfit választasz akinek nincsenek anyagi gondjai.


Ha egyik sincs meg, szenvedés az élet.

Számtalan férfit ismerek, akiknek 80-120M közötti vagyona van 30 évesen, és szinglik, mert minden csaj aki ismerkedős oldalakon van egy idióta, és senkivel nem lehet tervezni.

2023. okt. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!