Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor összenézek valakivel,...

Amikor összenézek valakivel, akkor mindig én nézek el hamarabb. Meddig bámulna a másik fél, ha én nem tenném ezt?

Figyelt kérdés

Kicsit kutakodtam az interneten és nagyon “””tudományos””” alapokon nyugszik, hogy átlagosan három másodpercig szoktunk valakinek a szemébe nézni vagy legalábbis az arcára úgy, hogy az illető ezt tudja. Ha valaki ettől tovább tartja fenn a szemkontaktust, akkor az már figyelésnek minősül, esetleg szemezésnek - szituációtól függően. Na már most megfigyeltem, hogy minden ilyen szemkontaktus során (leginkább ellenkező neműekkel, de ritkán megesik azonosakkal is) én teljesen átlagos ideig nézek valakit (nem tolakodóan) aztán szépen elnézek reflexből, viszont szinte mindig én nézek el hamarabb. Nem tudom, ilyenkor a másik miért nem néz el? Nem is tudom, ha én nem néznék el, akkor néznénk tovább, mint Rozi a moziban? Meg kéne egyszer próbálnom, hogy ne én nézzek el először, hogy kiderüljön, hogy mi történik, ha tartom tovább a szemkontaktust? Ezzel kapcsolatos tapasztalatokat várok!

(Ezek leginkább olyan szituációkban fordulnak elő, amikor valaki szembe jön velem vagy futólag találkozunk, többnyire idegenek vagy csak látásból ismerjük egymást)



2023. nov. 1. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

jó neked.

Rád néznek emberek. Örülj neki

2023. nov. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez öröm?
2023. nov. 1. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg valahogy így van.

Én nagyon nem bírom a szemkontaktust, nem is nagyon tartom senkivel max. 1-2 mp, inkább oldalra nézek vagy úgy a levegőbe beszélek.

De volt mikor szándékosan felvettem másokkal a szemkontaktust és mosolyogtam direkt mindenkire, egyfajta önfejlesztés céljából és többen randira hívtak...

Aztán magyarázkodhattam, hogy foglalt vsgyok bocsi. Úgyhogy marad az hogy nem tartom inkább senkivel.

2023. nov. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És aki tartja az mit szeretne ezzel elérni? Vagy mindenki rajtam keresztül fejleszti önmagát?
2023. nov. 1. 17:11
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Ha két azonos nemű túl sokáig nézi egymást abból bunyó is lehet.
2023. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!