Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azt nyomjuk, amiben jók...

Azt nyomjuk, amiben jók vagyunk, vagy azt, ami nehezen megy?

Figyelt kérdés
Pl ha valakinek sikertelen a magánélete, mert uncsi/furi a személyisége, de okos, jó munkahelye van, jól keres, szociális életét leszámítva remekül memedzseli az életét, annak harcolnia kéne az alaptulajdonságaival, és változtatni abban, amiben nagyon gyenge, vagy maradni azon az úton, amiben jó, magabiztos, és sikere van?

2023. nov. 3. 19:26
A kérdező szavazást indított:
Amiben jók vagyunk
Ami nehezen megy
19 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Sztem az ember nem lesz boldog, ha olyan dolgot erőltet, ami nem megy neki. Amúgy egy boldog ember vonzza a többi embert, szóval egy idő után a szociális rész magától is megoldódik, ha mással nincs gond.
2023. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Mindkettővel foglalkozni kell. A lehető legkevesebb szélsőséget kell megengedni.
2023. nov. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
és ha én semmiben nem vagyok jó akkor mi van?
2023. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az erősségeinkkel kell foglalkozni elsősorban, abból kell a legtöbbet kihozni, mert abban tudunk jók lenni. Ezt nem azt jelenti, hogy a gyengébb területeket el kell hanyagolni, de azokat nyugodtan lehet takaréklángon csinálni.
2023. nov. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 az ultra cumi. Ha ez vigasztal kicsit (gondolom nem) nem vagy ezzel egyedül.
2023. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

3#

Olyan nincs. Már nem írnál ide.

2023. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem egészen értem...


Dehogy a kérdésre válaszoljak, vannak dolgok, amiben jó vagyok, és van, amiben nem. Emellett van egy másik dimenzió: valamivel szeretek foglalkozni, valamivel nem: előbbihez nem kell semmilyen motiváció, foglalkozom vele, mert szertem, és kész. A dolgokat ebben a két dimenzióban tudom elhelyezni.


Pl. zene alapból jól megy, és csinálom is. De pl. ott a statisztika, amiben nem vagyok olyan jó, de mivel nagyon szeretem, ezért nagy erőfeszítéssel is, de sikerült megtanulnom.

2023. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jobb az erősségeinkkel haladni, az sikerélményt eredményez, ezáltal magabiztosságot ad, és idővel a gyengeségeinkhez is kaphatunk segítséget.
2023. nov. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!