Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aggódom, van aki kijött már...

Aggódom, van aki kijött már ebből? Ki lehet ebből?

Figyelt kérdés
Gondolkodom pszichológuson...nagyon nehéz megfogalmaznom. 50 éves vagyok, nős, 2 gyermek. Mindenem megvan. Valamiért mégsem vagyok boldog. Magamról annyit, hogy jó szívű, tisztességes, nagyon empatikus, segítőkész, könnyen alkalmazkodó, érzékeny ember vagyok, aki világ életében kerülte a konfrontációt. Koromhoz képest jól tartom magam, már eljutottam oda, hogy a munka másodlagos, rendszeresen sportolok. Anyagi gondjaim nincsenek. 183 cm, és már csak 97 kg. De valami nem klappol...szeretem a gyermekeimet, a fiam már egyetemet végzett, a lányom még nyolcadikos. Napjaimat nem otthon töltöm. Most is a "műhelyemben" vagyok, ez olyan iroda féle, nem kívánkozom haza, mindig igyekszem kifogást kreálni, hogy ne is keljen. Ha őszinte akarok lenni, nem szeretek haza menni. A feleségem nagyon jó ember, bár nagyon nehéz vele, igazi irányító, én meg inkább végrehajtó a családban, ez sosem tetszett. Ő sokkal okosabb, mint én.Bár én az egész életemben azt éreztem, hogy kevés vagyok. Mellette társaságban már megszólalni sem nagyon szeretek, mert aztán kapom, hogy már megint miket mondtam. Valamikor nagyon szerettem beszélgetni, bohóckodni, nevetni, élni, most fájdalmas a kommunikáció, egyre inkább magamba fordulok, kerülöm az embereket, pedig sokan vesznek körül a munkám miatt is. Gyakorlatilag untat, fáraszt, fájdalmas, ha társalognom kell, igyekszem, de nem megy és ezt útálom!!! Sajnos egyre többet iszogatok, bár nem minden nap és azt is csak este, de ez is aggaszt. Munkám miatt sok halált, szenvedést látok, amikből igyekszem tanulni, de egyre többet gondolok én is a halálra. Néha azt kívánom, hogy jó lenne, ha reggel már nem ébrednék....Eközben pedig nagyon vágyom arra, hogy olyan legyek, mint régen. Hogyan kaphatnám vissza az életkedvem? Mert nagyon szeretném! De egyre távolabb vagyok tőle. Tudom, ez a depresszió egyik fajtája, de nekem ez nem tetszik. Félek válni. Önző módon! Mi lesz, ha megbánom, ha rájövök, hogy hülyeséget csináltam, ahonnan már nincs vissza út? Ismerem a nejem. Zsákutcába kerültem, ahonnan már egyedül nem hiszem, hogy ki tudok jönni. Bocs, ha zavaros.
2023. nov. 3. 23:05
 1/7 anonim válasza:
34%
jaj istenem,mit akarsz ebből ki találni? ha nem jó az életed már nincs mit tenni mert ezt az életet kaptad, érted? nem rosszból,de szerintem mások boldogok lennének,ha meg a feleséged a baj akkor vallj el,ennyi öcsém nem kell ezt föl fújni .
2023. nov. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
36%
nem kell itt sajnáltatni magad,ülj le a feleségeddel és neki mond hogy érzel, meg akiket ismersz.
2023. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez nem önsajnálat, nem picsogás, hanem több párhuzamos probléma fut össze most az életedben. 1) A feleségeddel a kapcsolatod durván megromlott, az évek során nem együtt, egymást támogatva, egymás mellett haladtatok, fejlődtetek, hanem egymástól elfelé, és ez a hétköznapokban sokszor nem látszik, de egyszercsak felnézel és egy vadidegen ül melletted, akivel már nem szívesen vagy. Beszélgetés itt már önmagában nem segít, bár valahol el kell kezdeni, első körben mondjuk az is kérdés, hogy ő hogyan érez. Ha bármelyikőtök érez még hajlandóságot és esélyt a kapcsolat megtartására és ezért tenni is hajlandóak vagytok, akkor párterápia, mert ilyen problémákkal ez egyedül már nem nagyon oldahtó meg. 2) Munkád: kapsz pszichológiai segítséget? Ilyen jellegű munkáknál normális országokban van folyamatos pszichológiai, mentális támogatás, x évenként pozícióváltás, sabbatica stb., mert durván ki lehet égni, mentális problémákat, depressziót, pánikbetegségeket okozhat. 3) A legtöbb embernél megjelenik valmailyen formában a kapuzárási pánik, amolyan egzisztenciális mélypont, hiszen ma már 50 évesen hiába van mögöttünk egy egész ledolgozott élet, felnevelt gyerekek stb., előre nézünk és azt látjuk, hogy jön még rossz esetben 20, jó esetben 30 év, ebből még kb. 15 évnyi munka és bepánikolunk, hogy ezt így már nem akarjuk tovább csinálni... na de akkor hogyan tovább? 4) Erre ritkán gondolnak, de a férfiaknál is van menopauza, még ha nem is olyan látványos mint a nőknél, és a hormonális változatok hasonló depresszív hangulatot, életuntságot tudnak okozni, úgyhogy én a helyedben csináltatnék egy hormonvizsgálatot is (amúgy sem árt már ebben a korban évente-2 évente egy komolyabb kivizsgálás/szűrés csomag).


Nincs olyan barát, családtag, akivel ezekről ŐSZINTÉN tudnál beszélni? Rengeteg önfejlesztés, önmagaddal őszinte elbeszélgetés, a problémák szétszálazása, azokra megoldási lehetőségek felvázolás (akár napló, konkrét listák, tervek írásával) stb. is segíthet, de én hosszú távon mindenképpen szakembert ajánlanék a probléma összetettsége miatt. Az itallal vigyázz, nagyon gyorsan be tud szippantani. Kitartás!!! :-(

2023. nov. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Bár én fiatalabb vagyok, mint te, és gyerek sincs, most ugyanígy éreztem magam, egy utazás alatt volt időm és lehetőségem elgondolkozni az életemen, és megdöbbentett, hogy hogy lettem ilyen komformista, hogy lett abból az emberből, aki tizenévesen egy jobb élet reményében fogta magát, és elköltözött otthonról egy darab bőrönddel a teljesen ismeretlenbe egy olyan, aki beletörődik a szarba és nem változtat semmin, mert az kényelmes.

Én úgy döntöttem, hogy visszatalálok a tizenéves, életigenlő énemhez, az ellaposodott kapcsolatot lezártam, először nem örült neki az exem, még pár héttel utána is mondta, hogy bbeszéljük meg, javítsuk meg, de szerintem az, hogy ahogy te is mondtad, már inkább voltam bárhol máshol, mint otthon, elég jó jel volt ahhoz, hogy belássam, hogy ez így már nem jó. Pár héttel a szakításunk után (nem zártam ki az életemből, mert felnőtt emberek vagyunk, és egyébként szerintem nagyszerű ember, emberként még mindig szeretem, és a legjobbat kívánom neki) ő megköszönte nekem, hogy "szabaddá tettem", azt mondta, hogy szeret és mindig szeretni fog, de azt belátja, hogy kettőnk közt ez valamiért nem működött, és jobb lesz nekünk magunkban, vagy valaki mással, neki meg soha nem lett volna ereje szakítani, mert nem tudott volna megbántani.

Ezen kívül tervezem az országváltást, még csak ott tartok, hogy lefordíttattam a végzettségeimet igazoló papírokat angolra, meg jelenleg várok visszajelzést pár munkahelyről, keresem az új állásomat, de máris annyira izgalmas minden, azt érzem, hogy újra élek.


Én a helyedben elválnék, ha már nem szívesen mész haza. A nagylányod is nyolcadikos, biztosan megviseli majd, de elég nagy már ahhoz, hogy megértse. Lehet, hogy megbánod, lehet, hogy szarabb lesz a feleséged nélkül, de akkor még mindig megpróbálhatod megkeresni, elmondani, hogy megbántad és vissza akarod csinálni, viszont, ha ki se próbálod, hogy milyen, akkor semmi sem fog változni. Lehet, hogy rosszabb lesz és megbánod, de az is lehet, hogy jobb lesz. Ezt csak úgy tudod meg, ha megpróbálod.

Illetve írtad, hogy nagyon stresszes a munkád, ez is lehet probléma. Azt olvastam, hogy érdemes bizonyos időközönként váltani, szóval nem úgy élni, mint a szüleink, hogy elkezdtek dolgozni valahol, valamilyen szakmában, és onnan mentek nyugdíjba, hanem pár évente váltani, ha lehetséges, akkor nem csak munkahelyet, hanem foglalkozást is. Nálad ez nem opció? Ha már annyira utálod az egészet, hogy iszol is, miért nem nézed meg, mik a lehetőségeid? Lehet, hogy el tudnál végezni levelezőn valamit, aztán nyugodtabb állásod lenne. Az ember idővel változik, ha ez jó munka volt számodra 10-15 évig, de mostanra megváltoztál, és már nem az, akkor ideje váltani.

Igazából semmi nem gátol meg abban, hogy visszatalálj ahhoz az emberhez, aki még szeretett élni, csak te magad, meg a félelmeid.

2023. nov. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg van mindened, most majd elveszítsz mindent, hogy megtanulj értékelni, mert elméletben már elvesztetted.
2023. nov. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden megvan az életedben. Kivéve te magad. Igen, ilyen életkorban gyakran előjön. És nem tudod mi az. Minden jó, minden megvan, de mégsem. Na itt tevhiányzol. Pszichoterápia nulláról segít feldolgozni, átlátni a dolgokat.
2023. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt több dolog is van, ami probléma. Megromlott a házasságod, nem érzed jól magad a bőrödben, és talán a munkád is rátesz erre. Nem tudom mit dolgozol, ha orvos vagy, akkor nyilván nem nagyon van esély arra, hogy válts, így ezt nem írom. De, ha pl rendőr vagy, akkor simán válthatsz 50 évesen is.

A feleségeddel meg próbálj meg beszélni erről, és próbáljatok meg elmenni párterápiára is. Egy próbát megér.

Ha nem megy úgy sem, akkor válj el, mert olyan kapcsolatban maradni amiben nem vagy boldog nincs értelme. A gyerekeidet válás után is tudod támogatni, ezen kívül a te gyerekeid már nem is olyan kicsik, hogy ne értsék meg a dolgokat. Ugyanúgy fogsz tudni velük találkozni, beszélgetni, anyagilag támogatni őket, stb.

Ha nem mersz lépni a komfortzònábòl, akkor előbb-utòbb a néhai ivásbòl mindennapos lesz, és alkoholista leszel. Ez az egyszerűbb út. Te döntesz.

2023. nov. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!