Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az az összeghatár aminél...

Mi az az összeghatár aminél az átlag Jani letenné a kocsit és a cigit?

Figyelt kérdés
Ugye most az átlag Janit arról lehet felismerni, hogy a 20 éves szakadt Audival becsapódik a dohánybolt elé (természetesen a járdát is elállva), aztán jön ki a cigi-energiaital kombóval. Van olyan összeghatár aminél azt mondaná átlag Jani, hogy nem ül kocsiba 500 méteres távért is, meg nem szív el napi 1-2 doboz cigit? Ugye az üzemanyag jövedéki adóját drasztikusan emelik jövőre, a világpiaci ár is elszállhat a MOL vezér szerint ha elhúzódik / kibővül a közel-keleti háború. A cigi meg már most is agyon van adóztatva és eléggé elszállt az ára.
2023. nov. 4. 10:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Amíg hitelképes, addig nincs ilyen összeg. Lásd hitelből megy nyaralni és hitelt vesz fel a karácsinyi ajándékokra is. Nálunk dohányosok szinte egyöntetűen azt mondták, hogy ők előbb mondanak le a kajáról, mint a cigiről.
2023. nov. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Szerinted kinek célja ez?

Fogyasztói társadalom van.


Az egészséges életmód állami propagálása csak propaganda.


Amúgy energiaital nélkül nem is bírnák sokan a 3 műszakos gyári melót, ahol állni kell, ezért mennek 500 m-re is autóval.


A megoldás az lenne, ha betiltanák az éjszakázást pl gyárakban, de ilyen sosem lesz.

2023. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen.


Erre nagyon jó példa az üzemanyag. 3 éve mindenki mondta, hogy "majd ha 500 lesz az üzemanyag mindenki meggondolja hova megy".


Most nem 500, hanem 700. Te kevesebb autót látsz közlekedni? Én sem.


Ha az ember beleszokik valamibe (legyen az bármi), abból nem lehet egyszerűen kihúzni.


Amíg nem volt autóm, nem hiányzott, ugyanúgy eljutottam A-ból B-be, még Ausztriába is vonattal jöttem ki melózni.


Most már ezt nem tenném meg, mert megszoktam ezt a fajta életmódot.

2023. nov. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Annó tele volt a híradó a taxisokkal, hogy 400 ft feletti üzemanyagátnál nem éri meg taxizni. Most hónapok óta 600+ Ft az üzemanyag. 1 riport nincs arról, hogy a taxisok tömegével hagynák ott a taxizást, vagy tüntetnének.
2023. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 qkker1 ***** válasza:
75%

"1 riport nincs arról, hogy a taxisok tömegével hagynák ott a taxizást, vagy tüntetnének."


Mert ők még mindig összetartanak, és kiharcolták az áremelést!

2023. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Szolovjov ***** válasza:
100%
Legszívesebben már most is letenném a kordét, csak anélkül nem tudok bejutni melóba. Viszont más célra már nem nagyon használom, hiszem már 320 Ft egy liter LPG.
2023. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
10%-os emelésük volt, míg az üzemanyag meg 50%-al emelkedett. Biztos lábbal hajtják az autót mint a Flinstonék.
2023. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Egy közgazdász egyszer azt mondta, három olyan dolog van, aminek az árát akármeddig fel lehet emelni, mert az emberek mindenképpen megveszik: az üzemanyag, az alkohol és a cigaretta.
2023. nov. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Átlag Juci vagyok. Nálam már eljött ez a pont, az autómat kb. egy éve eladtam. Tavasszal lejárt a jogsim, még nem volt módom elmenni orvoshoz, hogy megújítsam, mert hivatalosan 200 km-re lakok attól, ahol tényleg, de egyszer majd megcsinálom, mert bármikor jól jöhet, ha vezetnem kell. De több hónapja tök jól elvagyok úgy, hogy nem kellett.

A dohányzásról nem szoktam le, átszoktam a töltött cigiről először Neo-ra, aztán, mikor az is méregdrága lett, beruháztam egy e-cigire, egyszer került annyiba, mint egy havi cigiadagom, de azóta kb. havi 3000-t költök rá, annyiba kerül a folyadék, az áramot, amivel feltöltöm, nem számolom, marginális összeg lehet.

Illetve rengeteg pénzt spórolok meg azzal, hogy nem heti több alkalommal fogyasztok alkoholt, csak havi max. egyszer. Régen tök normális volt, hogy a vacsorához bort ittam, ha épp megkívántam. Amióta ilyen rohadt drága minden, elgondolkoztam azon, miről tudnék lemondani úgy, hogy az életszínvonalam ne essen nagyot, és rájöttem, hogy a gyümölcstea is nagyon finom a vacsora mellé.

Viszont, úgy látom, hogy akinek más öröme nincs az életben, csak ezek vannak, derogál busszal menni, meg biciklizni (tudom, tudom... mindenki létrát szállít, meg a beteg anyját szállítja a kocsival, véletlenül sem melóba pöfékel egyedül ülve a dugóban 7.30-kor a körúton), annak ezer forintra is emelheted a benzint, nem fog ezen változtatni, mert akkora esésnek érezné. Egy alkoholista is inkább fog éhezni, mint, hogy ne vegyen italt, akinek ez ennyire fontos (és a cigi szerintem sokkal inkább a szertartással tesz függővé, és nem a nikotinnal), az akkor se fog lemondani róla, ha beleszakad.

2023. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. 12 éve 440 ft volt 1 liter benzin, a fizu 120 ezer, kevesen tették le az autót. A cigaretta olyan, amit sokan elsőnek vesznek meg fizetéskor, hogy az tutira legyen, és minden mást csak a többiből vesznek, ha jut... Volt olyan házaspár kollégám, akik kerek perec kijelentették, hogy a cigit akármibe is kerül, megveszik. Albérletben éltek...
2023. nov. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!