Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nehéz egy 60-70 évesnek...

Miért nehéz egy 60-70 évesnek megtanulni a számítógép és az okostelefonok használatát?

Figyelt kérdés

nov. 26. 20:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

Miért olyan faék egyszerű a fiatal, hogy általánosít?

Valamit kihagytál, pubi.

nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%

60 és 70 év között oltári nagy a különbség ilyen téren. 70 fölött: Azért, mert ők nem olyan világban élték életük nagy részét, ahol ilyen technikai eszközök voltak. Nehezen fogják fel, hogy mi mire való. Az ő ágyúk nem erre van beállva.

60: számukra is furcsa, de ők még jóval könnyebben megértik, hogy mi mire való, hogyan kell használni.

nov. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Simán megtanulják az alapokat, amire a szgépet használni kell.

Érdekes módon, a 85 éves nagynéném netezik, levelezik a gépén, de az okostelefon kifog rajta.

nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem látom, hogy feltétlenül nehéz lenne.
nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

75 éves nyugdíjas édesapám elkezdte tanulni a Python programot, mivel hallotta pár éve a fiatalabb kollégáitól, hogy azzal egyszerűbben megoldhat kérdéseket, mint az SPSS amit még anno használt.


Tudod, csak az lesz idősen bölcs, aki fiatalon okos volt...

nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%
Mert nem akkarjék / érdekli őket. A társadalom hatalmas része semmilyen újjitást vagy változást nem akkar. Amúgy ehhez nem kell 60-70 évesnek lenni, már 30 éves korban is tömegesen megjelenik.
nov. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hiába szavaztátok le a 2. válaszomat, csak az igazat írtam. Évek óta oktatok időseket számítógép és okostelefon használatára. Rengeteg idő és sok-sok türelem kell hozzájuk, mert nehezen értik meg a dolgokat.
nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mas generacio, mas kornyezeti ingerek ertek oket fiatal korban, igy mashogy van huzalozva az agyuk... raadasul ebben a korban mar nehezen epulnek uj szinapszisok, inkabb a demencia jellemzo.
nov. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A gondolkodasuk is egesz mas, sot pl tudtatok, h szintelen almaik is vannak? Mert akkor meg csak fekete-feher filmek mentek a TV-ben.
nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 6-os válaszolóval.


Azért azt ne felejtsük el, hogy ahogy idősödik az ember úgy "hülyül" el, a szó legpozitívabb értelmében.


Egy 10-12 éves gyerek biztosan hamarabb fog megtanulni 0-ról németül, mint egy 35-40 éves, pedig ez a korosztály sem nevezhető öregnek. De teljesen mások már az agyi funkciók, folyamatok, a memória.


Én 33 éves vagyok. Mikor először lett számítógépünk otthon, 10-12 éves lehettem. Természetesen nem volt internet és annyit értettem hozzá, hogy ezzel bekapcsolom a gépet, azzal a monitort, és ahogy mozgatom az egeret, úgy mozog a kurzor a képernyőn. Olyan alap szintről kezdtem, hogy mit jelent a kattintás, mit csinál, stb., de mivel nem volt internet és videók, mindenre magamtól jöttem rá. 18-20 évesen pro voltam a számítógépek terén, bármit megcsináltam rajta.


Az okostelefonok ugyanez. Emlékszem mikor először kijöttek az első érintőképernyős telefonok (fhu de brutál f.s kezelhetőségük volt), azt is úgymond fokozatosan, idővel ismerte meg/ki az ember.


Aztán úgy ca. 25-27 éves koromtól kezdődően, elkezdett nem érdekelni már ez a technológia dolog. Egy számítógépnél az az igényem, hogy tudjak netezni, filmezni, aztán kész. De meg kell kérdeznem egy ebben jártas embert, hogy "ez a gép 250.000 Ft-ért jónak számít"? Mert fogalmam sincs. Egy Windows feltelepítést nem tudnék megcsinálni tutorial videó nélkül, 10 éve meg crackelgettem, meg össze vissza varázskodtam a számítógépen.


Volt Ps2-m, Ps3, Ps4, a Ps5 az amit nem vettem meg (pedig megtehetném), de mert egyszerűen már nem érdekel. Nem köt le, hogy most ez ezt tudja, meg ennyivel jobb.


Iphone-om van, valaki írta, hogy milyen sz.rok, mert hogy 60Hz-s, míg egy Samsung 120. Utána kellett olvasnom, hogy mi az a 60HZ, mert fogalmam sincs róla. Így már tudom elméletben, de én ránézésre nem tudnám megmondani hogy most egy 60 vagy 120 Hz-s telefon van-e a kezemben.


Egy idősebb ember aki ebből 50 évet leélt ezek nélkül, nem fogja hiányolni. Egyrészt nem is érdekli, ha akarná is irtó nehezen tudná megtanulni, másrészt ahogy írtam, az agy sem fog már úgy. Meg nincs nekik miért megtanulni, szóval ők nem éreznek rá igényt, hogy megtanulják. Lehet telefonon beszélni, a TV-ben is vannak hírek, nekik ez bőven elég.


De persze mint fentebb is írták, vannak ellenpéldák, ez nem jelenti azt, hogy minden öreg ilyen.

nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!