Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az 2000-es évek végi emo...

Az 2000-es évek végi emo korszakra hogyan emlékeztek vissza?

Figyelt kérdés

Én így:


xXx - no pia, no cigi, no drog

De olyanok is kiírták ezt, akik nem is hittek benne.

Voltak pózerek, akik divatból csinálták, és nem is értették meg a stílus lényegét.

Az ellenzők azzal érveltek a stílus ellen hogy önbántalmazás jellemzi. Illetve ez a stílus megelőzte a mai LMBTQ mozgalmat egy bizonyos szemszögből, hiszen ott elfogadottabb volt a másság.

Az emo pasikat sokan nem bírták talán melegnek is hitték őket, de a szexi emo csajokat nem valószínű, hogy visszautasították volna a kritikusok.


Ha újra élhetném a korszakot, jobban elmerülnék abban.

Örülök, hogy a 2000-es években voltam tini.


Még valami: sem a Tokio Hotel, sem az Anti Fitness Club nem volt emo.


nov. 26. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem volt vállig érő vasalt hajam, piercing a számban, romkocsmákba jártam, nagyon depressziós voltam és sokszor vagdostam magam. Volt egy über szexi kis emo barátnőm egy jó ideig, fogalmam sincs mit evett rajtam, h összejött velem. Életemben nem volt azóta sem olyan kívánós párom, meg valszeg nem is lesz.

Na ezekből így kb 15-18 évvel később a depresszió maradt meg.

nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én goth kölyök voltam, ilyenként meg szinte kötelező volt lenézni az emokat, de így visszatekintve maga a stílus nem is volt annyira gáz.


Az viszont gáz volt hogy voltak gyerekek, akik emiatt a divat/életfelfogás miatt vagdosták magukat.

nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy akik vagdosták magukat, azokat az emo vitte volna rá erre, mert a stílusban soha senki nem biztatott erre senkit. Egyetlen olyan leírás sincs, ami arról szólna, hogy.az emo léthez hozzátartozott volna az önbántalmazás. Még akik csinálták, azok sem biztattak senkit a saját példájukra.

Ha ők nem váltak volna emo-vá, akkor is bántották volna magukat, mert magánügyi gondjaik voltak.

nov. 26. 22:21
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Bohócoknak tartottam őket már akkor is. Tipikus tini lázadozás
nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért Mo-on max Budapesten voltak igazi emok. Vidékre sokkal kevésbé értek le a stílusok teljes egészben. Inkább csak stílus jegyeket vettünk fel. Pl ez a se cigi se pia se drog dolog az én köreimben nemigen ment. A cigi pia alap volt, igaz drogozni nem drogoztunk, de ennek is inkább az volt az oka, h drága volt, mi meg csórók.
nov. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az ő dolguk volt, ha cigiztek, stb. Viszont ha így kirakták a nevük elé a három ikszet, azzal hiteltelenné váltak.
nov. 26. 22:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt se tudtuk mi az xXx. MSN-en simán kint volt mindenkinek, mert “menő” volt. 15-16 éves gyerekek voltunk. Leszartuk az ideológiákat.
nov. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ti igen, de vannak, akik komolyabban vették ezt.
nov. 26. 22:48
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Mindenki lenézte az emokat, aki nem tartozott közéjük, mert túltolták ezt a depis életérzést. Miközben a legtöbb emo átlagos vagy annál jobb színvonalon élő, jó képességű, jóképű gyerek volt, tehát kb. semmi oka nem volt a nagy depizésre, csak a stílushoz hozzá tartozott ez is.
nov. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tíz-tizenkét éves voltam az emo korszakban, szóval kicsit fiatal hozzá. A barátnőim élték a külsőségeket, a kockás-koponyás, rózsaszín-fekete-fehér dolgokat, de én mindet nagyon csúnyának és ízléstelennek tartottam, mert más érdekelt és más stílust akartam követni, így nem is voltam népszerű. Hallgattam Anti Fitness Clubot a legjobb barátnőmmel és együtt crusholtunk az énekesre, de nem igazán tetszett még akkor sem, amikor úgy tettem, mintha érdekelne az egész.

A mögöttes ideológia nem érdekelt és nem is fogtam fel.

nov. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!