Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki "privilegizált...

Ha valaki "privilegizált helyzetben van", az akkor is igaz, ha ezt a privilegizált helyzetet saját maga teremtette meg, saját erőből?

Figyelt kérdés
Saját példám: jól élek, jó munkám van, sok pénzt keresek. Bántalmazó családból jövök, szüleim nem hogy semmit nem tettek a seggem alá, de folyamatosan gáncsoltak mindenben. Mindazt, amit elértem, saját erőből, rengeteg tanulással és munkával értem el. Mégis kaptam már meg úgy, hogy az illető minderről tudott, hogy nekem könnyű, mert privilegizált helyzetben vagyok. Ez tényleg egy privilegizált helyzet?
dec. 6. 05:59
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Kifejtem lent.
6 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan használd a kiváltságos szót, magyarul jóval kevésbé hangzik hülyén.


ez "privilege" téma eredetileg nem arról szól hogy ki mit érdemel meg, vagy ki miért dolgozott meg, hanem arról, hogy vannak bizonyos dolgok amikhez MINDENKINEK (kortól, nemtől, rassztól, vallástól, szexualitástól, munkától, egészségi állapottól, kinézettől, stb függetlenül) kéne hogy legyen hozzáférése, viszont bizonyos emberek a fent említett okok miatt kiváltságosabbak, mint mások.


mindenkinek vannak kiváltságai, amivel nem árt tisztában lenni. még neked is! pl jóval hozzáférhetőbb volt számodra a tanulás és a munka, mint mondjuk egy súlyosan mentális beteg, vagy értelmi fogyatékos embernek, vagy épp valaki olyannak, akinek krónikus egészségügyi gondjai vannak. hozzájuk képest tényleg kiváltságos vagy.

viszont az is igaz, hogy sokan szeretik leszolni a másikat, hogy "oh amit elértél az semmit sem jelent, hiszen könnyebb helyzetben voltál mint ééén az áááldozat!!" annak ellenére hogy nagyjából ugyanonnan indultatok az életben, szóval csak az irigység beszél az illetőből.


összességében nem árt ha képes vagy realisztikusan, önsajnálat, nagyképűség vagy épp szerénység nélkül felmérni hogy hol a helyed a világban, viszont felesleges túllihegni a dolgot. ha valaki beszolt, mert irigy, akkor azt el kell tudni engedni.

dec. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Induláskor nem voltál abban (bár nem tudjuk, milyen körülményekbe születtél), most már abban vagy.


Most már neked valóban "könnyű".

dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy külsős azt mondja rá, mert azt gondolja, hogy akkor ő mindent elérhet, amit csak akar.
dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!