Jogilag hogyan lehetséges az, hogy valaki a saját nevelt gyerekével házasodjon össze?
"a második esküvőjén ragaszkodott ahhoz, hogy házassági szerződést kössenek, mert egy válás esetén nem akarna osztozni az általa megkeresett vagyonon"
1) Hogy házasodhat valaki a nevelt fiával?
2) Miért köt házassági sz.-dést vele, ha egyben a fia is, így elvileg örököl tőle ígyis-úgyis a srác.
3) Megszüntették a srác "fiú gyermek" státuszát az esküvő előtt?
4) Ha válnak, akkor a srác visszakaphatná a "fiú gyermek" státuszát, ha azt elvették tőle a házasság miatt?
5) Ha meghal a nő a házasságban, akkor miként örököl a srác? Férjként és fiúként is?
6) Hogy lehetséges ez egyáltalán?
Folyton a nyugat van beállítva családok tönkre tevőjeként hazánkban, meg mindenféle gyerekkárosító propaganda terjesztőnek, de az oroszok erre hogy rákontráztak egy ilyennel nem?!
Házasodhat vele, mert nem vérrokonok!
A vagyon szerződést meg megindokolta és te ki is másoltad.
A cikkben felváltva használják az adoptált és a nevelt gyerek fogalmát, de a kontextböl az derül ki, hogy a gyereket nem fogadta örökbe, csak felnevelte.
1. A nevelt gyerek jogilag nem gyereke az illetönek, ezért köthetnek házasságot engedéllyel.
2. A nevelt gyerek nek örököl töle, mert nem gyereke. Ha pl két emebr összeházasodik és az egyiknek van gyereke, az csak a saját szülöje után örököl, a szülö házastársa után nem.
3. Mivel sosem volt az illetö jogilag gyereke, ezért nem is kellett megszüntetni semmiféle státuszt.
4. Ha elválnak, a gyereknek ugyanúgy nem lesz semmiféle státusza, ahogy elötte sem volt.
5. Ha a házasság alatt meghal a nö, akkor gyerekként nem örököl (ahogy már korábban írtam, erre semmi jogi alapja sincs), házastársként meg vagy örököl vagy sem, a házassági szerzödés és egy esetleges végrendelet függvényében. Ha egyik sem zárja ki, akkor mint házastárs örökölhet, ha az ottani törvények szerint örököl a házastárs.
6. Mivel a gyerek nem gyerek, ezért semmiféle lehetetlenség sincs benne, csak társadalmialag szokatlan a helyzet.
Ha netán mégis örökbefogadott lett volna a gyerek, akkor indokolt esetben meg lehet szüntetni az örökbefogadás tényét, ettöl kezdve nevelt gyereknek számít, de ezzel minden jogot elveszít a gyerek, ami az örökbefogadás alapján járna, és visszacsinálni nem lehet semmi esetben sem.
Egyébként több nyugati híres ember esetében is volt ilyen, hogy a nevelt gyerekkel házasodott össze, söt magyar példa is ismert, Kodály Zoltán második felesége a nevelt lánya volt.
Ha a cikket jól értelmezem egy nőnek és egy férfinak összesen 6 adoptált gyereke volt. Tehát mindkét szülő jogilag apa és anyja szerepbe került a 6 gyerekkel szemben.
A szülők válása nem eredményezi egyik volt szülőnél sem azt, hogy elveszítse szülő jellegét a gyerekekkel szemben.
Így még mindig érdekelne a feltett kérdéseimre a válasz.
Érdekes, mert a nő vonatkozásában mostohafiúként hivatkoznak a srácra; az apa vonatkozásában meg a nevelőapja fogalmát használják (Az a férfi, aki a gyermeket apja helyett apa módjára gondozza, neveli.).
Nekem ebből úgy tűnik, hogy egyik sem a valódi szülő, de ebből meg akkor az következik, hogy nem csak 5 gyerek volt közösen adoptálva, hanem mind a 6, tehát a nő is nevelő anya kellett hogy legyen hivatalosan. Különben a többi kölköt sem valószínű hogy megkapták volna a későbbiekben. Szóval anya-fia jogi kapcsolat kellett hogy legyen.
A mostohaszülö nem jogi kifejezés, a nevelöapa igen, de az nem az adoptív apával azonos. A nevelöszülö és az adoptív szülö teljesen más jogi fogalom, a kettöt nem lehet szinonimaként használni.
Nevelt gyereket akárhányat lehet vállalni, erre nézve nincs emmiféle megszorítás.
A cikkben rengeteg ellentmondás van a jogi státuszokra nézve.
Szóval anya-fia jogi kapcsolat kellett hogy legyen.
Valoszinuleg.
Mint ahogy nyilvan ez a statusz valtozott azzal, h a nevelt (vagy mostoha, ahogy tetszik) fiu betoltotte a nagykorusag eletkorat. Onnantol a "maga ura", nincs szulsege mostohaanyara tobbe.
"A szülők válása nem eredményezi egyik volt szülőnél sem azt, hogy elveszítse szülő jellegét a gyerekekkel szemben.
Így még mindig érdekelne a feltett kérdéseimre a válasz."
Ha feltételezzük, hogy a gyerekeket örökbefogadták - ami nem egyértelmü -, akkor a válással tényleg nem szünne meg a jogi viszony, viszont indokolt esetben meg lehet szüntetni az örökbefogadó és örökbefogadott közötti állapotot, adott esetben különleges helyzetre - párkapcsolat, és mivel nincs biológiai rokonság, ezért indokolt lehet a korábbi állapot - amikor még nem volt meg az örökbefogadás - visszaállítása.
Tehát nem a válással szünt meg (ha korábban létezett) ez a jogviszony, hanem egy külön eljárás során lehet megszüntetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!