Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az nem inkább szomorú, ha egy...

Az nem inkább szomorú, ha egy ember nem tudja eldönteni magáról melyik nemhez tartozik?

Figyelt kérdés
Vagyis az úgy érzem egy olyan alapvető identitást ad, ami sokkal erősebb annál, hogy valaki magyar, keresztény, Fradi szurkoló vagy akár Netflix rajongó. Ha nincs meg az a tudat, hogy férfi vagyok vagy nő, akkor tényleg hogyan lehet más emberekre tekinteni? Ezt elég nehéz megérteni.

dec. 6. 12:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%
Ma már nem lehet kimondani, hogy van nemi identitászavar. Ez a gendermozgalom bűne. Mások mentális betegségére építkeznek.
dec. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
10%

Ehhez, miért kell politikus? Szerintem a szexualitásba kellett volna kiirni.

Rossz kategória.

dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%
Igen, szomorú. Ezek a libsik jól átmossák a gyengék agyát ilyen gender propagandákkal. Már olyanokat akarnak, hogy 14 évesen hormonkezelésen vehessen részt a gyerek... hogy hamarabb sikerüljön neki a nem váltás.
dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%

Gyerekeim már óvodás korukban el tudták dönteni.

Azt hiszem ezzel mindent elmondtam.

dec. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%

"Ha nincs meg az a tudat, hogy férfi vagyok vagy nő"


De rohadtul szomorú, ezért fontos kellő tapintattal közelíteni ezekhez az emberekhez.


"Ma már nem lehet kimondani, hogy van nemi identitászavar."


De ki lehet. Amit nem lehet kimondani, hogy márpedig férfinek születtél, akkor az is maradsz, mert ez már egy önkényes megoldási stratégia a zavarra.

dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom, nekem az is szomorú amikor valakinek a nemi identitása a lénye alapköve.

Nem a személyisége, vagy az érdeklődési körei, vagy a hobbija, vagy az intelligenciája, hanem az, hogy teszem azt f-sz van a lába között..

Márpedig meg van ám szabva hogy hogy viselkedhetnek azok, akiknek f-sz a lábuk között. Nem lehet önállóan dönteni semmiről, ahhoz kell alkalmazkodni, hogy mit mond a társadalom a f-szosokról. Aztán ezért látsz pl itt is egy rakás félénk, komplexusos kis kérdést arról, hogy "uh hát igaz hogy férfi vagyok, de nagyon szeretem ezt a nőies zenekart/filmet/hobbit/ételt/italt/anyám kínját. nagyon ciki???? tudom, hogy a világ már eldöntötte helyettem, hogy a f-szom miatt nem szerethetném ezt a dolgot de nyugtassatok már meg, hogy azért nem nagyon ciki!"


Az ilyen megszállottak és az identitászavarosok egy tőről fakadnak. Egyikük sem önálló ember önálló személyiséggel. A-a, az ilyeneknek csak neme lehet, aztán a neme alapján majd tudja magáról hogy hogy kell viselkednie, vagy mit kell szeretnie.


Gáz mindkettő. Ilyeneken kattogni az unalmas emberek mankója.

dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%

"Amit nem lehet kimondani, hogy márpedig férfinek születtél, akkor az is maradsz, mert ez már egy önkényes megoldási stratégia a zavarra."

Ez nem önkényes megoldási stratégia, aranyom. Ez az igazság. Aki férfinak született, az férfi marad. Akkor is, ha éppenséggel bernáthegyi keveréknek érzi magát.

dec. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 gabor49 ***** válasza:
31%
nincs mit eldönteni ferfi van es nő ennyi
dec. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Mi az, hogy “nem tudja eldönteni”? Valóban nem tudja, nyilván nem tudni valami fontosat magunkról nem jó. Viszont ha pl egy nembináris emberről beszélsz, tehát se nem nő se nem férfiként nem azonosul, az is ad egy fajta identitást. Tehát nem veszít vele tulajdonképpen semmit. A te szemedben lehet, mert nem érted az identitások esetleges más dimenzióit, de ez nem objektív hátrány vagy előny.
dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

Amúgy nemi identitástól függetlenül. Miért lenne ez szomorú?

Én pl nem tudnám eldönteni hogy melyik focicsapatot szeressem mert nem szeretek focit nézni. Az életem nem hiszem hogy ettől kevesebb vagy több lenne, ezer más dolog van amit szerethetek vagy részese lehetek.

dec. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!