Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szomorúak voltatok kiskorotokb...

Szomorúak voltatok kiskorotokban, amikor tudatosult bennetek, hogy nem vagytok amerikaiak?

Figyelt kérdés
Tehát láttátok a TV-ben ezt a sok amerikai filmet, rajzfilmet, aztán rájöttetek, hogy ti sosem fogtok a családdal bevágódni az autóba és lemenni megnézni a Grand Canyon-t, vagy Chicago-t, nem fogtok soha elmenni egy baseball vagy rögbi-meccsre ahol hot dogot árul a kiabáló árus és reklámléghajó lebeg a stadion felett, nem fogtok egyszer egy extrább nyaralás keretében kirepülni Hawaii-ra, ahol szörfösök meg hula lányok vannak stb.

2022. okt. 16. 19:19
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
36 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Amerikában nem nagy szám a rögbi. Baseball, amerikai futball, kosár, nascar a népszerű arrafelé.

Amúgy szinte bármelyik pillanatban felülhetsz egy repülőre és megnézheted a Grand Canyont vagy Chicagot. Hawaii-ra sincs beutazási tilalom

2022. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha elég gazdag az ember, Hawaii összejöhet.

Amúgy nem. Én amiatt voltam egy kicsit szomorú, hogy nem Japánba születtem, mert az sokkal zártabb, és van egy olyan oldala, amit gaijinként sose láthatsz meg igazán. Persze Japánnak is megvannak a maga problémái, ez enyhít ezen az érzésen (pl a Japán oktatási rendszer).

Meg amúgy, a filmekben a legtöbb dolog más mint a valóságban.

2022. okt. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Igen.
2022. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem, annak viszont örülök, hogy nem a harmadik világba születtem..
2022. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Sosem gondolkodtam ilyenen gyerekként. Felnőtt fejjel pedig nagyon örülök, hogy európai vagyok inkább.
2022. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
Amerikában nem gondolnék semmire, mert már agyonlőttek volna egy iskolai mészárlásban.
2022. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Én akkor csalódtam amikor elmondta nagymamám, hogy az ő gyerekkorában is voltak színek, és a régi filmek nem azért fekete-fehérek mert akkor fekete-fehér volt a világ.
2022. okt. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik legnagyobb sokk kiskoromban az volt, hogy megtudtam magyarok vagyunk. Annyian cigányoztak körülöttem, hogy azt hittem ebben az országban mindenki cigány. :D
2022. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, mindig is tudtam, hogy magyarok vagyunk.

Ha szeretnék, akkor bármikor kimehetnék az USA-ba, mert él ott rokonom.Fiatalabb koromban eljátszottam a gondolattal, hogy kimenjek én is, mert lett volna rá lehetőségem.De már nem érdekel, Európa sokkal szimpatikusabb.

2022. okt. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!