Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyesek miért szeretik abúzáln...

Egyesek miért szeretik abúzálni a terhes nőket?

Figyelt kérdés

Feleségem terhes.

AMióta kerekedik a pocakja, rendszeresen megjegyzéseket tesznek a testére és fogdossák.

Persze, nem az utcán vadidegenek (bár éppenséggel egyszer még erre is volt példa) hanem pl olyan kollégák akiknek kb még a nevét sem tudja.

Megállítják a folyosón és elezdik mondani, hogy milyen nagy vagy épp milyen kicsi a pocakja. Aztán minden figylemeztetés nélkül megfogják a hasát.


Aztán amikor kikéri magának, hogy esssetleg ne tegyenek megjegyzéseket a testére, meg lecsapja a nyulkáló kezeket, elhátrál, rákiált, akkor ők vannak kiakadva.


"naa, mutasd magad"

"hú, milyen nagy pocakod van"


Ilyenek. Őszintén.. ti mikor mondtatok ilyeneket nőknek? Mert ez szerintem ritka nagy parasztság. A fogdosás meg.. hát... én nem is értem kinek jut eszébe:D


Szinte 100%-ban nőkről van szó, a férfiak gyanítom tudják, hogy nem illik megjegyzéseket tenni eg ynő testére meg engedély nélkül fogdosni:D


De banyek... elvileg érett, felnőtt nők. Ráadásul volt aki belátta, hogy hát amúgy tökre megérti, hogy ez páromat zavarja. És valószínűleg amikor ő volt terhes, ő is átesett ezen. Most mégis cisnálja.


Mmmmmmmiért?



dec. 7. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, miért van ez, nekem ezek váltak be:


- Anyósom új férje megpróbálta felhúzni a nyári ruhám, hogy puszilgassa a hasam. Próbáltam elmenekülni, de nem tudtam, ezért olyan pofont lekentem neki, hogy az órám üvege berepedt. Nagyon meglepődött ő is, meg az anyós is, azóta a vállamra se teszik a kezüket.


- Nagymama korú kolléganő kergetett kb végig az irodában, hogy ő márpedig érezni akarja, hogy rugdos, mert neki milyen szép emlékeket hozna fel. Nem értett a nemből, így azt mondtam, hogy ugyanannyi ideig fogja a párom farkát is simogatni, ameddig a hasamat. A párom két irodával odébb dolgozik, úgyhogy nagyon hamar leállt a mama.


- Az egyik barátnőm anyja nekiállt velem kiabálni, mert nem húztam fel a pólóm, hogy lássa a hasam. Neki a barátnőm szólt, hogy úgy viselkedsz, mint valami perverz. Ő ettől hagyta abba.


Ha vadidegen jönne oda, lefújnám paprikasprayvel.

dec. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fú bszki, akkor a párom még egész jól járt:D
dec. 7. 16:34
 3/11 anonim ***** válasza:
3%

"Persze, nem az utcán vadidegenek (bár éppenséggel egyszer még erre is volt példa) hanem pl olyan kollégák akiknek kb még a nevét sem tudja.


Megállítják a folyosón és elezdik mondani, hogy milyen nagy vagy épp milyen kicsi a pocakja. Aztán minden figylemeztetés nélkül megfogják a hasát."


Kicsit kamu szagúnak tűnik ez a kérdés, mert ha valaki terhes, az elmegy gyesre, nem? Akkor mit keresne a munkahelyén? Ezt fejtsd már ki egy kicsit nekem. Utána válaszolok normálisan is. :D

dec. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Hármas, összevissza beszélsz.


A gyes alapból szülés után jár, de aki dolgozik, annak szülés után jár csed és gyed is. Egyébként a szülési szabadság a 8. hónaptól vehető igénybe, addig az embernek dolgoznia kell terhesen is, hacsak nem veszélyeztetett terhes, vagy nincs felmentése, mert a munkahelye veszélyeztetné a terhességet.


Próbáltál okos lenni, de nem jött össze.

dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3as, a GYES konkrétan 2 évvel a gyerek születése után kezdődik:D Gyerek születésétől első fél év CSED, aztán másfél évig GYED, 2 éves kora után GYES.

A süzlés előtt ami van az túgy hívják, hogy szabadság meg táppénz.


Márciusban fog szülni, annyi a terv, hogy januárban már nem megy vissza dolgozni.


De amúgy a válaszok alapján látszik, hogy csak az hiszi el, hog yigaz, aki átesett ezen:D Mondjuk ha nekem mondják anno, hogy a terhesekkel így bánnak, én se hitem volna el feltétlen. Egyszerűen nonszensz.

dec. 7. 22:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát környezetfüggő lehet, mert az én hasamat senki nem fogdossa. Munkatársaimnak eszébe sem jutott, pedig néhánnyal kifejezetten baráti a viszony és nők. Anyósom megkérdezte, hogy megsimogathatja-e (megengedtem neki, mert jó a viszony, kedveljük egymást), egyedül anyu és a férjem nyúlnak hozzá kérdezés nélkül, de anyám sem tapizza, hanem megsimítja, amikor megyek, és ennyi.
dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Én sosem voltam terhes, nincs gyermekem, de tudom miről beszélsz. És amúgy furcsa, de van olyan gyermeket váró kolléganőm, akinek a hasát én is szívesen megfogtam volna és még jó viszonyban is vagyunk, lehet engedte volna. Viszont pár éve olvasok már gyk-t, és igen, itt szembesültem azzal, hogy amúgy ez kellemetlen is tud lenni a másiknak. Így az érzést leküzdöm, nem teszem meg. Nő vagyok. Egyszerűen nem tudom megmondani, miért alakul ez ki az emberben. Semmi hátsó szándék nincs ebben, szerintem ez olyasmi, hogy én is részese akarok lenni egy kicsit ennek, vagy nem tudom. Ritka hülye szokás az biztos, és amíg normálisan nem szembesítik vele az embert, talán fel sem fogja. De van remény, látható az én példámból, már nem fogdosom meg a terhes ismerőseim pocakját.
dec. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6-7, köszi a válaszokat:) Azért akkor van remény, hogy ez nem mindenhol így megy:D

Egyébként 20-30 éveseknek alig jutott eszébe, az is inkább baráti körön belül volt. Ez az egész fogdosósdi megjegyzésesdi inkább az 50-60as korosztályra jellemző.

dec. 8. 08:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehettem vagy 16 éves, mikor az egyik rokonom terhes volt, és ha találkoztunk, mindig volt valaki, aki egyenesen küldött oda, hogy menjek és simogassam a hasát, mert milyen különleges. Oké, lányt se zavarta, de engem a hányinger kerülgetett akkor, plusz olyan volt, mintha simán odaküldenének a mellét vagy a fenekét is simogatni... Aztán mikor megszületett a gyerek, küldtek be, nézzem meg, hogy kell szoptatni, de arra már nemet mondtam én is, meg a lány is. Egyesek szerint ami természetes, az rögtön közügy...
dec. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok: Én értem mi van mögötte, kicsit sarkítva ez az új élet misztériuma, hogy ott van bent egy kis élőlény, lehet érezni, ahogy mozog. Ne felejtsük, hogy UH nem régóta van, előtte évezredeken keresztül ez volt az egyetlen kapocs/bizonyíték a külvilág és a magazat között, ez ilyen evolúciós dolog. :) Én fiatalon is - amikor néhány barátnőm és sógornőim már nagypocakosak voltak és mozgott a baba láthatóan - megkérdeztem, hogy megsimíthatom-e, de velük jó a viszonyom, és nem akartam minden alkalommal hosszasan tapogatni. De nagyon különleges érzés, el is érzékenyültem mindig (kicsit ijesztő is). :) Csak közben azt hajlamosak elfelejteni, hogy a hashoz tartozik egy ember, és úgy alapból meg nem fogdossuk embertársaink hasát :D
dec. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!