Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ebből lehet baj?(számlázás)

Ebből lehet baj?(számlázás)

Figyelt kérdés

Rendeltem és véletlenül kétszer írtam ugyanazt a címet.

Az első a lakcím ahova számlázni kellett volna,a második mező az az ahol át szeretném venni ugye ami bármi lehet.

Direkt a munka+lakóhelyem közötti terület címet adtam meg.

De kétszer tehát oda is hozzák/oda is hozza a futár hogy vegyem át.

Emailt írtam hogy ez véletlenül volt,de még nem válaszoltak rá.

3 db különböző bolt van ezen a helyen.

Meg egy parkoló persze.


dec. 8. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a te nevedre szól a számla akkor mindegy igazából.
dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A számlázási cím nem releváns, csak a szállításit fogják nézni. Amit megadtál, oda próbálják meg kézbesíteni.

Ha még nem vette fel a futárszolgálat, gyorsan jelezheted a tévedést az eladónak, és átírják. Ha már felvette a futár és kaptál nyomkövetési számot, akkor nekik kell írni és kérni a helyesbítést. Egyes futárszolgálatok (GLS rémlik) az értesítőben szoktak egy módosítási lehetőséget is felkínálni, és ott is átirányíthatod más címre.

dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Arra a címre viszik, amit megadtál szállítási címként. "Direkt a munka+lakóhelyem közötti terület címet adtam meg. De kétszer tehát oda is hozzák/oda is hozza a futár hogy vegyem át. (...) 3 db különböző bolt van ezen a helyen."


Ezt én nem értem, ne haragudj. Szállítási címként is véletlenül a lakás (számlázási) címet adtad meg? És még az sem pontos?


A lényeg, hogy oda viszik, amit szállítási címként megadtál, ha a futár normális, ráér és van megadva telefonszám, akkor felhív, hogy itt van, de itt 3 bolt is van, melyikbe menjen be, vagy gyere ki a dobozért.

dec. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szállítási cím az jó,de a számlázási címnek az én lakcímemnek kéne lennie.

De szállítási cím=számlázási cím.

Véletlenül ugyanazt írtam be abba a mezőbe is.

dec. 8. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Oké, így már értem. Ha nem kell ténylegesen használnod a számlát, pl. költségtérítésként levonni, mert vállalkozó vagy, akkor tökmindegy. Reklamáláshoz pl. teljesen jól lehet ezt is használni majd.
dec. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mit
dec. 8. 18:16
 7/7 anonim ***** válasza:
A szitut értem: számlázási címként is a szállítási címet írtad be. Ha neked magánszemélyként nem fontos a számla, akkor lényegtelen mi van rajta. Magánszemélyként max. reklamáláshoz/szervizeléshez kellhet a számla a jövőben, akkor meg tökmindegy milyen cím van rajta, csak bizonyítékként kell, hogy xy cégtől vettél egy rotációs kapát. De ha pl. vállalkozó vagy, elszámolnád és a székhely címed nem a szállítási cím, akkor gond, mert akkor a számládat vissza fogja dobni a NAV. Szóval akkor majd sztornóztatni kell és helyesbítő számlát kiállítani.
dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!